Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beyler Sam dusmuyor galiba

NoTwisT

Öne çıkan mesajlar

tamam abi,kadınlara tecavüz etsin esadın askerleri,şehirleri bombalasın,3 kişi bir arada yürüyor diye,hapise atıp 10 sene yargısız içeride kalsınlar.

bu ülkede bize yargısız infaz yapıyor diyenlerin,suriye konusun da,esadı desteklemeleri en büyük tezat yahu

edit:istiyorsan 5000 tane,esadın uçaklarının şehirleri bombalaması sonucu ölen,parçalanan,kanı akan garip,kadınların çocukların,bazılarının deyimiyle teröristlerin resimlerini koyayım?

duygu sömürüsü yaparak bir yere varamazsın,kerkük resmi koymuşsun ırak da ki kızın,peki ırak da amerika tarafından şehit olan milyonlar?

ama yok törözlör kamyonla bomba patlatmış,uçakla bir şehri uçurmak daha estetik değilmi?

gözümün önüne,nagazaki de insanlar buharlaşırken,amerika da wohohoho savaş bitti çığlıkları atan şişman amerikalılar geliyor...
Sosyal ağlarda paylaş

bak hala beni desteklemiyorsan esadı destekliyorsun kafasındasın baştan zaten olayı fanatikliğe vurduğunun kanıdı bu.

savunman ise hala KADINLARA TECAVÜZ EDİYORLARDI, ŞEHİRLERİ BOMBALIYORLAR. Bunların hepsi savaşa itilen bir ülkenin getirdiği şeyler, bunların sorumlusu sizsiniz, herhalde bunu görmek için dahi olmaya gerek yok. Sizin deyiminizle hepsinin ahı ve günahı sizin boynunuza. Ben sana diyorum ki savaş yüzünden oluyor bütün bunlar sen bana gelip SAVAŞTA ESAD ŞUNCA ADAMI ÖLDÜRDÜ. Evet öldürdü, ÖSOda öldürdü herkes bir sürü insan öldürdü, bir sürü insan öldürüldü. Bir sürü çocuk tramva geçirdi. ÇÜNKÜ SAVAŞA GİRDİ ÜLKE. Anlatabildim mi? Bu ülkeynin savaşı itilmesine bu kadar hevesli olan herkes, gösteriler çıktığından beri ülkede savaş çıksa da esad gitse diye akbaba gibi bekleyen herkes, sen dahil, bunun sorumlusu.

Ortada kendi kendine alevlenmiş bir özgürlük savaşı falan yok, batının çıkarlarına göre inşa edilmiş bir kutuplaşma ve savaş ortamı var (Türkiyedeki sağcı solcu kavgaları bilmem bir şeyi çağrıştırdı mı sana). Bu çocukların, bu insanların bu hale gelmesinde en az batı kadar sizin de (savaşı bu kadar kolay bir şekilde destekleyen din fanatikleri) suçu var. Barış öğütleri vereceğinize, savaş naraları atıyorsunuz. Ben bu konuya genelde dünya politikalarında tarafsız olan ülkelerin (kanada mesela) araştırma kurumlarının yazdığı analizleri koydum daha önce. Arap baharının nasıl batı medyası ve büyük ülkelerinin etkisi altında çıkmış olabileceğine dair yazılar yani. Siz ise saf gibi bunu bir dini uyanış sanıyorsunuz, aklınızı dinle yemişsiniz çünkü. Din sizin için kişisel bir mesele değil uğruna çocukların hayatlarının bile mahvolabileceği bir amaç haline gelmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

Bin kere anlattım. Bu konuda Türkiyenin ve batının amaçlarının örtüşmesi zaten bu meselede sinerjiyi yaratan şey.

Önce bir analoji ile açıklayayım. Türkiye ortadoğuda sunnilerin ağırlıklı olduğu bir dini birliğin lideri ve yol göstericisi konumunda olmak istiyor. Tam olarak Nurcuların Asyadaki Türki devletlerle oynadığı oyunun birebir aynısı. Hatta o kadar birebir aynısı ki şöyle açıklayaylım, Nurcuların Asyadaki hareketini de amerika destekliyor. Amerika dini kullanarak, Rusya'nın etrafında Türki devletlerden oluşturduğu tampon bölgeyi Rusyaya düşman kılmak istiyor (aynı şekilde Rusya içersinde yaşayan büyük bir müslüman kesmi de). Amerika destekli nur hareketi ve gülen okulları da bu işin pasifist parçası. İşin terörizm parçası ise çeçenler. Onlar da güyya kendi özgürlük savaşlarını veriyorlar ama aslında tek yaptıkları şey terörizm ve rusyanın vahşetini kendi halkları üzerine çekmek. Bu durumda hem rusya hem çeçen teröristler masum insanları katlediyor. Suçlu olanlar ise bu kızışmanın oluşmasına izin verenler.

Ortadoğuda olan şeyde ise Rusyayı al şiiler ve iranla değiştir, Türki devletleri al Sunnilerle değiştir. Üzerine yer yerde petrol meselesini ekle. Yukarda yazdığım gibi Türkiyenin de çıkarları bu doğrultu ile örtüştüğü için yine Amerikanın bu konuda maşası oluyor. Bunlar benim fikirlerim. Bu fikirleri destekleyen analiz ve analistlerin yazılarını ise daha önce koymuştum:

After Libya, Syria is Next in Line for a NATO Sponsored “Regime Change”

SYRIA: Who is Behind The Protest Movement? Fabricating a Pretext for a US-NATO “Humanitarian Intervention”

http://www.globalresearch.ca/after-libya-syria-is-next-in-line-for-a-nato-sponsored-regime-change/26157

http://www.globalresearch.ca/syria-who-is-behind-the-protest-movement-fabricating-a-pretext-for-a-us-nato-humanitarian-intervention/24591
Sosyal ağlarda paylaş

Hiç bir internet bilgisine körü körüne inanmam özellikle çok ekstremse ama şu da araştırmaya değer

said:
There is evidence of gross media manipulation and falsification from the outset of the protest movement in southern Syria on March 17th.

The Western media has presented the events in Syria as part of the broader Arab pro-democracy protest movement, spreading spontaneously from Tunisia, to Egypt, and from Libya to Syria.

Media coverage has focussed on the Syrian police and armed forces, which are accused of indiscriminately shooting and killing unarmed “pro-democracy” demonstrators. While these police shootings did indeed occur, what the media failed to mention is that among the demonstrators there were armed gunmen as well as snipers who were shooting at both the security forces and the protesters.

Neden değer, çünkü Türkiyede oluşan sağcı solcu kavgalarında bile yapılmış şeyler bunlar yani ortalığı kızıştırmak için iki gruptan da olmayan insanların sağa sola ateş etmesi insanları tahrik etmesi. O dönemlerde sağcıların solculara, solcuların sağcılara kırdırılmasının ise amerika destekli bir hareket olduğu nispeten kabul gören bir teorik artık. Ama o dönemki iki gruba da sorarsan onlar kendi idealleri için savaş veren özgürlükçü vatan sever gruplar.
Sosyal ağlarda paylaş

Ki benim burda her gün namaz kılan bir özbek arkadaşım bile bu asyadaki olaylarda çeçenlerin yaptığı şeyi terörizm olarak algılıyor senin gibi OH DİNİM YAYILIYOR ASYAYA, GEVUR RUSLARIN ETKİSİNDEN KURTULUYORUZ diye sevinmiyor. Sen resmen insanların katledildiği bir savaşı dinin yayılıyor diye sevinç ile karşışıyorsun. Hiç öyle değil deme bu konuda kaç kere gördüm hevesle Suriyede model islam devleti kurulacak oh süper dediğini.
Sosyal ağlarda paylaş

ardeth,model islam devleti kurulacak suriye de,ve müslümanlar 100 yıllık zulümden kurtulacak dememin nesi kötü acaba? ben bu coğrafya da,bin yıldan fazladır devam eden haçlı akınlarının durmasını ve batı modeli vatandaş yetiştirme projelerinin durmasını istiyorum,neyi yanlış bunun?

100 sene önce 1 devleti yıkıp 50 devlet çıkarıp,50 tane deliyi başlarına getiren müslümanlar değilki...

1 dünya bu coğrafya ya hücum etti,türkiye,libya,mısır ve suriyenin durumu ortada işte
Sosyal ağlarda paylaş

100 yıllık zulümden kurtulmayip yeni 100 yıllara yelken açıcaklar işte onu diyor. yani anlamamakta ısrar ediyorsunda, anlamasanda olur zaten yakında görüceksin, orta yaşlarda oldugunu farz ediyorum ömrün yeterse şahit olursun.

şu şamdaki olaylardan ders cıkaramıyorsanız, ki son dersiniz oluyor. türkiyede olan-olacak olaylardada aynı tutumu sergilediginizde bu sefer sizin canınız yanıcak.
Sosyal ağlarda paylaş

şuan haçlı seferinin müslüman versiyonunu yapıyorsunuz pek bir fark yok. tepede kendi çıkarlarını düşünen bir takım kişiler, altta kalanları demokrasi din vs gibi kılıflar altında savaşa güdüyor.

100 senelik zulmü ağzına ciklet ettin sana ırak savaşındaki çocuklardan fotoğraflar koydum. bu ikisinden birini bu kadar kolayca seçebilmeni sağlayan nedir. biri bir takım diktatörlerin zulmü, diğeri emperyalistlerin güç savaşının zulmü. bu savaş bitince zulüm falan bitmeyecek, suriye uydu devlet olacak yine. kendine gelmesi de zaten 100 sene sürecek.
Sosyal ağlarda paylaş

Cipetpet said:

tamam abi,kadınlara tecavüz etsin esadın askerleri,şehirleri bombalasın,3 kişi bir arada yürüyor diye,hapise atıp 10 sene yargısız içeride kalsınlar.

burası türkiye hacı tecavüzünden tut uluderesine ergenekonuna hepsi quote'un ile uyuşuyor lel
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...