Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

hamer gitarima dimarzio X2N

kturumtay

Öne çıkan mesajlar

said:
Norton_Antor, 16 Kasım 2004 19:48 tarihinde demiş ki:
ya bence sen biyerde bi tane gçrmüşsün" aha züper "ddeyip bodoslama dalıosun.şu anda özenti modunda davranıosun bence.cidden jackson tarzı bişey ne demekYA?

naısl ozenti ya bu patıcıgı bozdunuz paso kavga edecek bırını arıyosunuz jackson tonu verecek bısı arıyorum dıyorum realde kavga edemiyosan buraya gelme[signature][hline]Dunya delikanli olsa yuvarlak olmazdi
Sosyal ağlarda paylaş

bak kavga etmeye çalışmıyorum.sadece şu anda heves ediyorsun mantıklı ve uzucna düşünerek birşey al demeye çalışıyorum.yoksa kavga etmek uğraş isteyen bişey değildir ters bişey söylersin kavga edersin.[signature][hline]
-oğlum saçını kestir toka takacak kadar uzamış
-hocam okul kurallarına uyuyorum ama.yönetmeliğe göre ensenin açık olması ve saçın kulak memesini geçmemesi gerekiyor.yan istersem neslihan yargıcı gibi tepeye kadar kule yapabilirm
-e peki

son projem:tüm sevgililerine şarkı yazan adam.ancak şarkı aynı sadece isim bölümünü değiştiriyor

o kadar progresifim ki anlatamam

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Norton_Antor, 16 Kasım 2004 20:05 tarihinde demiş ki:
bak kavga etmeye çalışmıyorum.sadece şu anda heves ediyorsun mantıklı ve uzucna düşünerek birşey al demeye çalışıyorum.yoksa kavga etmek uğraş isteyen bişey değildir ters bişey söylersin kavga edersin.

tmm neden ozenti fln dıyosun anlamıyorum tabıkı atlıycam dımarzıo nun cesıtlerını daha dun ogrendım ben jackson tarzı sert tonları olan bır manyetık arıyorum arkadaslar X2N dedı bende sıze danıstım[signature][hline]Dunya delikanli olsa yuvarlak olmazdi
Sosyal ağlarda paylaş

Ya valla arkadaş iyi sabrediyo yani verdiğiniz cevapları okuyup delirmemek elde değil insanı sordu soracağını pişman etmeyin rica ediyorum düzgün cevap vermiyceksinizde vermeyin. İnsandır yanlış yazır tremolo yu şey olur olamaz mı ya

Neyse , şimdi Jackson vari ton diyince o gitarlar kendi tonlarını ağaçlarından ve üzerlerindeki manyetiklerden alırılar. Yani ağaçta bi etken. Ha manyetik değiştiricem diyorsan benim aklıma Jackson tonu deyince Dimarzio değil Seymour Duncan ve ya EMG manyetikler geliyo. EMG nin aktif manyetiklerinden alıcak olursan 2 tane alman gerekir çünkü pasif manyetikle kullandığında volume kısmaya kalktığında pasif daha hızlı kısılır falan biraz karıştırır ama çok da sorun değil , bi de Türkiyede bulmak zor azcık şimdilerde Turkrock.com forumlarında set halinde 200$ a falan satılıyo EMG 81-85 seti. Emg nin pasifleri var onlarda iyi bir seçim yine 75$ gibi bi fiyata çifti vardı yine Turkrock.com forumlarında ama bunları pek tavsiye etmiycem. Çünkü Emg nin ünlü pasif manyetikler değik bu bahsettiklerim select serisinden.

Seymour Duncana gelelim yine Turkrock.com forumlarında birisi SH6-TB6 ikilisi satıyor Duncan Distortion serisinden. İkisi 130$ ve süper bi fiyat ben şu anda kendim denk getirmeye çalışıyom bu parayı ama yinede alabiliyorsan al derim gayet sert tonları var bu manyetiklerin özellikle TB6 Trembucker kategorisine giriyor çok güçlü bi çıkışı varmış öyle okudum.

EMG alıcak olursan 240$ gibi fiyata 81-85 aktif ikilisi var. İşte bu manyetiklerle gitarın ne olursa olsun süper ton alırsın. Hatta konuştuğum bi adam yeni 81-81 çifti almış gitarın bcrich kötü bi seriden yani iyi bi serisinden değil. Ona rağmen birebirr Master of Puppets tonu alıyorum diyo bana rüya gibi geldi bu manyetikler dedi. Bu manyetikler gitarın ağacına falan bakmıyor fazla aktifliklerinden dolayı sesleride aşırı temiz hatta en temiz manyetikler bunlar diye biliyorum. Clean tonuda süper dedi adam bana.

X2N tonlarını bilmiyorum ama bana Dimarzio dendiğinde solo tonu süper , ritm olarakta belli seviyede bi sertliği olan bi gitar geliyo aklıma yanılıyo olabilirimde ama Jacksonların hep üst modellerinde ya EMG hz(pasif) ler ve ya Seymour Duncan manyetikler kullanılıyo hiç dimarziolu jackson duymadım.[signature][hline]Alexi_Septimus, 01 Kasım 2004 17:27 tarihinde demiş ki:
Ölüm yaşamın bir parçasıdır.
Doğduğunuz günden itibaren ölmeye başlarsınız.
Ölüm bir süreçtir, öldüğünüz an ise bunun tamamlanışıdır, bu süreç doğduğunuz zaman başlar.
Sosyal ağlarda paylaş

x2n dimarzionun emg aktif serisine yakın ürettiği en güçlü manyetiğidir , en sert pasif manyetiktir bu birr..
tek emg taktırdıktan sonra pasif aktif uyumunu sağlamak hiçte zor bişey değil ona küçük bi ayar yapılır ve halledilir bu iki..
emg yi hangi gitara takarsan tak süper ton alamazsın ve clean tonlarının güzelliğini hammer gitarda anlaman imkansız bunlare direk senin ekipmanına bakar bu üçç
tonezonela sert ses alamazsın inanılmaz yanlış bir yaklaşımdırki bunun ispatını michael romeo (symphony x gitaristi) da görebilirz kendisi bridge manyetiği olarak x2n neck manyetiği olarakta tonezone kullanmaktadır ve o aşmış tonu çok üstün seviyede bir esp ile inanılmaz aletlerden geçirdikten sonra alır.

sonuç olarak hammer gitara taktırıcağın x2n yada seymour duncan yada emg seni bi yere tatmin edebilir, belkide etmez
önce sağlam bir gitar sağlam bir amfi sağlam bir sistem sahibi olunmalıdır, üstüne manyetik değişimi yapılmalıdır.[signature][hline][i]I'm done feeling like a skeleton, no more sleep walking dead.[i]

Sosyal ağlarda paylaş

Yanlış yazılan bir kelime bulup aradan "aha bune lan ahahah" deyip çok bildiğinizi dalga geçerek ifade etmeye çalışmak cahilliğin alasıdır arkadaşlar.[signature][hline][b]Any man is capable of driving a blade into another man's chest. Anyone who thinks otherwise is a fool and won't live long. Killing is not a bad thing in and of itself; it is the intent behind the action that counts.[b]

[b]Umrae[b]
Sosyal ağlarda paylaş

Ryan aktif emglerde o dediğin kurallar aykırı oluyo. Aktif manyetiğin içinde kendi preampi falan var ağaca falan bakmıyo fazla ki örnek verdim bana master of puppets tonu alıyom diyen adamın taktığı gitar bronze serisinden dandik bi bcrich warlock.
X2N in en sert pasif olduğundanda şüpheliyim seymour duncanın distortion trembuckerlarının çok daha yüksek çıkışları var.
Bende dedim zaten pasif uyumu sağlanabilir diye ama volume potansı pasifin sesini hızlı kısıp açar.[signature][hline]Alexi_Septimus, 01 Kasım 2004 17:27 tarihinde demiş ki:
Ölüm bir süreçtir, öldüğünüz an ise bunun tamamlanışıdır, bu süreç doğduğunuz zaman başlar.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Predator-, 16 Kasım 2004 22:22 tarihinde demiş ki:
Ryan aktif emglerde o dediğin kurallar aykırı oluyo. Aktif manyetiğin içinde kendi preampi falan var ağaca falan bakmıyo fazla ki örnek verdim bana master of puppets tonu alıyom diyen adamın taktığı gitar bronze serisinden dandik bi bcrich warlock.

iyi hoşta direk emg takarak o soundları alamazsın senin ekipmanınada bakar o sen bana diyebilirmisinki şimdi ben s.b. dreams gitara gidip zakk wylde set taktıriyim yada iki 81 taktiriyim sonra behringer amfiye takiyim üstüne babalar gibi slayer , metallica tonu aliyim ?[signature][hline][i]I'm done feeling like a skeleton, no more sleep walking dead.[i]

Sosyal ağlarda paylaş

Yani konu emg olunca diyebilirim diyemiyorum tam ama derim :) Bana öyle ton aldım diyen adam fender bi amfinin distortionını kullanıyor. Yani Fender amfininde karakteristik olarak dist tonunu tahmin ediyorsundur. Bana dediği şu ilk taktım dedi gitarı clean tonda Nothing Else matters çaldım kendimi konserde hissettim dedi. MAster of puppetsın direk aynı tonu aldım dedi. Ben ondan kayıt istiycem ama ben her yerde emg gitarın ağacına fazla bakmaz diye okudum içindeki preampi ve güçlü mıknatısı yüzünden diye. Adamın örnekte doğruladı bunu benim için. Deamon da kullanıyodu aslında oda bi yorum yapsa iyi olur[signature][hline]Alexi_Septimus, 01 Kasım 2004 17:27 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

ses farkı kesinlikle olurda o kadar kolay değil benim demek istediğim bence o arkadaş o kadar ses farkını görünce öyle zannetmiştir bilirim o hevesi lan tamam emgde taktırdım olay bitti aynı metallicayım zart zurt ehaahe ama emg iyidir , iyi bi ekipmanla dahada iyidir ;)[signature][hline][i]I'm done feeling like a skeleton, no more sleep walking dead.[i]

Sosyal ağlarda paylaş

Kimsenin yanlışlarıyla dalga geçen yok,olay senin idrak edemeyip saçma sapan emotelarla laf sokuşturman. Tramola'yı görünce acaba bilmediğim bişey mi var deyip ciddi ciddi sordum. Çünkü tremello ile tramola arasında baya bi fark var,bende farklı bişey olabilir diye düşündüm.
Bu arada 3 yıldır 2 akor basmaktan fazlasını öğrendiğimi düşünüyorum.
Resimler topiğinde "Bare basamıyo ahahaha" gibi dalga geçende sendin...
[signature][hline]Zegard 50 Animist/Hibernia - Lancelot
Crosby,Stills,Nash & Young

[Bu mesaj Sensible tarafından 16 Kasım 2004 23:18 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Bi sound almaya çalışırken zincirdeki halkalardan birinin zayıf olmasının etkisinin büyük olması bi tarafa, tüm zincirdeki halkalar zayıfken arada bitane güçlü bi halka bulunması çok bi fayda sağlamıycaktır. Ama hevestir vesayredir orası ayrı. Al manyetiğini, gitarını deiştirirken sök eski magnet leri tak.[signature][hline][b]Any man is capable of driving a blade into another man's chest. Anyone who thinks otherwise is a fool and won't live long. Killing is not a bad thing in and of itself; it is the intent behind the action that counts.[b]

[b]Umrae[b]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...