Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bülent Arınç'ın yeğeni

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

KuddusiMavra said:

ne güzel akıl vermişsin?!?!
ben chpli olmadığımı yukarıda yazdım ve tekrarlıyorum.
en kötü chp iktidarı bile her şart altında her zaman bu şeriatçı, teslimiyetçi, neyi yapmayacağım dediyse yapan, abd-ab-israil emrinde ki akepe iktidarından daha iyidir. oy kullanmamak,"ben saksıyım,beni istediğiniz gibi sulayın,ister üzerime işeyin,ister köpeğinize işetin,isterseniz günlerce su vermeyin" gibi bir şey...oy kullanmak en önemli vatandaşlık hakkı ama oy kullanmamak verilen bu hakkı elinin tersiyle bir tarafa itmektir. bugün akepenin 50%ye yakın oy almasının en önemli nedeni son seçimlerde bile oy kullanmayan neredeyse 28%lik kitledir. yanlış yapmışsın. yaptığın yanlışı tavsiye etmen daha da yanlış...

bu ülkede hangi partinin iktidara geldiğinin bir önemi yok. türkiye'nin dış politikasını şekillendirirken akıl danışması gereken bazı yerler var. eğer bunların gösterdiği yoldan dışarıya çıkılırsa neler olduğu meydanda.

sen chp iktidara gelirse türkiye cennet mi olacak zannediyorsun? dış politika aynen devam edecek çünkü belli tavizleri vermeden iktidar olamıyorsun. içeride ise yiyicilerin adları değişecek. Suyun başına başkası oturacak.

ben bir seçmen olarak diyorum ki "benim bu ülke hakkındaki düşüncelerimi programına almış bir parti yok. o yüzden ben kimseye oy vermek istemiyorum." Bu kadar işte.

Hadi verdiği sözleri geçtim. Kandım diyelim ekranlarda, meydanlarda anlatılanlara. Kendi gözlerimle görüyorum, içerisinde yaşıyorum CHP'nin yerel yönetiminin. Zihniyetin icraati gözlerimin önünde.

İnsanların fikirlerini, oylarını ipoteklemişsiniz. Ben mecbur muyum AKP iktidar olmasın diye CHP'ye oy vermeye. Vermiyorum lan. AKP'nin oyu yüzde otuzlara düştü diyorlar ama inşallah %60'a çıkmıştır. Daha beter oluruz inşallah.
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

BramStoker said:

büyüyünce anlarsın.

Çok sofistike ama bir o kadarda doyurucu bir cevap vermişsin kutlarım tartışma kültürüne sağlık dangalak arkadaşım.

edeceğin laflar bitince çok güzel hakaret etmişsin. tebrik ederim.

işte ekranlardan birbirlerine "çöl, kutup ayısı, bedevi" muhabbeti yapan insanların oy deposu seçmen kitlesi.

böyle devam et.
Sosyal ağlarda paylaş

BramStoker said:

KuddusiMavra said:

ne güzel akıl vermişsin?!?!
ben chpli olmadığımı yukarıda yazdım ve tekrarlıyorum.
en kötü chp iktidarı bile her şart altında her zaman bu şeriatçı, teslimiyetçi, neyi yapmayacağım dediyse yapan, abd-ab-israil emrinde ki akepe iktidarından daha iyidir. oy kullanmamak,"ben saksıyım,beni istediğiniz gibi sulayın,ister üzerime işeyin,ister köpeğinize işetin,isterseniz günlerce su vermeyin" gibi bir şey...oy kullanmak en önemli vatandaşlık hakkı ama oy kullanmamak verilen bu hakkı elinin tersiyle bir tarafa itmektir. bugün akepenin 50%ye yakın oy almasının en önemli nedeni son seçimlerde bile oy kullanmayan neredeyse 28%lik kitledir. yanlış yapmışsın. yaptığın yanlışı tavsiye etmen daha da yanlış...

bu ülkede hangi partinin iktidara geldiğinin bir önemi yok. türkiye'nin dış politikasını şekillendirirken akıl danışması gereken bazı yerler var. eğer bunların gösterdiği yoldan dışarıya çıkılırsa neler olduğu meydanda.

sen chp iktidara gelirse türkiye cennet mi olacak zannediyorsun? dış politika aynen devam edecek çünkü belli tavizleri vermeden iktidar olamıyorsun. içeride ise yiyicilerin adları değişecek. Suyun başına başkası oturacak.

ben bir seçmen olarak diyorum ki "benim bu ülke hakkındaki düşüncelerimi programına almış bir parti yok. o yüzden ben kimseye oy vermek istemiyorum." Bu kadar işte.

Hadi verdiği sözleri geçtim. Kandım diyelim ekranlarda, meydanlarda anlatılanlara. Kendi gözlerimle görüyorum, içerisinde yaşıyorum CHP'nin yerel yönetiminin. Zihniyetin icraati gözlerimin önünde.

İnsanların fikirlerini, oylarını ipoteklemişsiniz. Ben mecbur muyum AKP iktidar olmasın diye CHP'ye oy vermeye. Vermiyorum lan. AKP'nin oyu yüzde otuzlara düştü diyorlar ama inşallah %60'a çıkmıştır. Daha beter oluruz inşallah.

oy vermemenin (bu seçim siteminde) akp'ye oy vermek anlamına geldiğini umarım bir gün anlarsın ve o zaman "benim kafama göre parti yok, o yüzden oy kullanmıyorum" şeklindeki düşüncenin nasıl da akepe'nin ekmeğine yağ sürdüğünü anlar ve rahatlarsın umarım...
60%lık akepe iktidarında da sıra sana da gelir, merak etme.
Sosyal ağlarda paylaş

BramStoker said:

"Tatar Ramazan" said:

BramStoker said:

büyüyünce anlarsın.

Çok sofistike ama bir o kadarda doyurucu bir cevap vermişsin kutlarım tartışma kültürüne sağlık dangalak arkadaşım.

edeceğin laflar bitince çok güzel hakaret etmişsin. tebrik ederim.
işte ekranlardan birbirlerine "çöl, kutup ayısı, bedevi" muhabbeti yapan insanların oy deposu seçmen kitlesi.
böyle devam et.

Attığın mesajlara bi bakta önce, çoluk çocuk muhabbeti yapıp ortada bişey yokken terbiyesizleşen, tartışma ortamını baştan yok eden sensin.
Sonra gelmişin edeceğin laflar bitince diyorsun, ortada edilmiş laf maf bişey bırakmadınki daha dakka birden
Sosyal ağlarda paylaş

BramStoker said:

oy vermemek akp'ye yaramıyor sadece. meclise giren partiler arasında paylaştırılıyor oyum.

yanlış...bu seçim sisteminde oy vermemek en çok 1inci partiye yarar...anketlerde bile sistem aynıdır....kararsızlar anket sonunda dağıtılırken en çok anket oyu alan her zaman pastanın büyük payını toplar...

ayrıca istatistikten daha gerçek olan ve bir bilim olan matematiktir. VAR her zaman YOK'tan daha büyüktür.
Sosyal ağlarda paylaş

Off topic iki üç kelam etmek istiyorum.

İstatistiklerde "marjinal" diye geçen bir işle uğraşıyorum. Bazı aylar boyunca çalışmadığım haftalar oluyor. İşim olduğunda ise haftalarca eve kapanıp çalışıyorum. Elimde bolca vakit olduğunda kahvehanelere gidiyorum, insanların anlattıklarına kulak misafiri oluyorum.

Çetin Taş, senin bu forumda yazdıklarının, ne bileyim, kolektifinsanın yazdıklarının, Pirvan'ın yazdıklarının, saplashaman'ın yazdıklarının esamesi okunmuyor yani insanların gündemlerinde. Ne emeklisinde ne de okumuş, beyaz yakalı kesimde. Hadi Pirvan ilk ağızdan anlatıyor diyelim, ona bir şey diyemiyorum o yüzden. Yani şurada yazdıklarınızın Dünya adlı gezegende yaşayanların fikir dünyasıyla uzaktan yakından alakası yok.

CHP'li kesim için AKP ne yaparsa yapsın onların yaptıkları yanlış icraat oluyor. AKP'li kesimde kendileri için biçilmiş hayatları yaşamanın lüksünün getirdiği ferahlık var üzerlerinde. Hiç sorgulama yok onlarda. Üniversitelere gidiyorsun, iibf'lerde herkesin elinde bir akıllı telefon facebook'ta takılıyorlar. Şu şike iddiaları ilk gündeme geldiğinde hayatlarının akışını belirliyordu bu hadise. Yahu bu adamlar yarın ülkeyi yönetecek. Hepsi bankacı olmayacak ki bu adamların.

Boş, manasız, elli senelik temalar etrafında düşünüyor insanlar.

"Sen de kalkmış CHP iktidar olursa..." diyorsun. Olsa bile bir şey fark etmez. Suyun akacağı yol belli. Ben doğmadan önce kazılmış o yollar. Bunları değiştirecek bir şeyler yapmak gerekiyor işte.

Sen buraya gelip bağırıp çağırıyorsun ama başbakanımız henüz belediye başkanı iken kendisinin başbakan olacağı belliymiş. ben demiyorum bunu ABC, PBS, BBC biliyormuş mesela. Ben inanıyorum ki bir sonraki başbakanımızın kim olacağı da belli şu anda.

Boşa laf anlatıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

Attığın mesajlara bi bakta önce, çoluk çocuk muhabbeti yapıp ortada bişey yokken terbiyesizleşen, tartışma ortamını baştan yok eden sensin.
Sonra gelmişin edeceğin laflar bitince diyorsun, ortada edilmiş laf maf bişey bırakmadınki daha dakka birden

terbiyeyi senden mi öğreneceğim. ne terbiyesizliği? kendi kendine kelimelerin arasında hakaretler görüyorsan o senin bileceğin iş. iç dünyana müdahale edemem ya?
Sosyal ağlarda paylaş

gözüm...işim gereği her yere girer çıkarım. her türlü insanla konuşurum. her türlü insanın, her görüşten insanın düşüncelerini dinlerim. özellikle ortaya bir soru atıp kenara çekilip insanların verdikleri cevapları dinler, toplumla ilgili fikir edinirim. toplumumuzun önemli bir kısmının boktan olduğunu düşünüyorum. kendi çıkarının ne olacağını, ne olduğunu bile fark edemeyecek kadar boktan hem de.
bunun böyle olduğunu biliyor olmak,"nasıl olsa başımıza geçecek dışarıda belirleniyor, ben oy versem nolur, vermesem nolur" zavallılığından,boşvermişliğinden daha fazlasını gerektiriyor. Her zaman bizim ülkemizin, bizim milletimizin bir şansı vardır. Üstelik ben CHPli değilim. CHP'ye de son belediye seçimleri haricinde oy vermedim. CHP iktidar olsa falan demiyorum. Ama ben akepeyi beğenmeyip başka partiyi de kendi görüşüne uzak bulan ve boş oy kullandığını,kullanacağını söyleyen senin gibi adamlar için yazıyorum en kötü chp iktidarının en iyi akepe iktidarından daha iyi olacağını.
ayrıca bu ülke iç dinamikleri dünyanın diğer yerlerinden farklıdır. mesela amerikan halkının 90%ından fazlası boktandır. ya da ingilizlerin 80%inden fazlası. ortalama avrupalının 70%den fazlası buranın deyimiyle yetodur....bu nedenle bizim ülkemizde bu kadar yoğun yalan haber pompalamasına rağmen hala halkın 50%si akepeye oy vermiyorsa(aslında halkın 40%ı, o da en iyi ihtimalle akepeli fakat senin gibi oy kullanmayan adamlar nedeniyle 50% akepe işte)bu halktan daha fazla ümitlenmek gerekir. Er ya da geç bu toplumda bir şey olacak ve o olan şey amerika'ya ve amerika'nın elinde tutan masterlara rağmen bu ülke adam gibi adamlar tarafından yönetilecek...geçmişte Atatürk'ün, sonrasında ilk seçildiğinde Ecevit'in yaptığı gibi...her ikisi de emperyalist dış güçlere-efendilere rağmen bu ülkenin başına geçip büyük başarılara imza attılar...
bu kadar uzun yazıyorum, umarım sana değer verdiğimi anlamışsındır.
Sosyal ağlarda paylaş

ben oy kullanmıyor değilim. boş oy atıyorum. geçersiz sayılıyormuş o. bunu iyice bir belirteyim.

sen şimdi akp seçmenini aşağılıyorsun ama ben gene gördüğüm bir şeyi anlatayım.

akp'nin girdiği ikinci seçimlerden sonrasında, motor yağı üretip satan bir firmada staj yapıyordum ben. bp'nin çalıştığı şirketlerden biriydi bu firma. bp'nin bölgedeki toptan alım yapan müşterilerinden sorumlu elemanı sık sık uğrardı firmaya. bu eleman istanbul'daki üniversitelerden birinden mezun, yükseğini ingiltere'de yapmış, yüksekten sonraki ilk işine bp'de başlamış bir elemandı. şimdi çok daha iyi yerlere gelmiştir inanıyorum. siyaset mevzusu açılınca bir kere "ben akp'ye verdim oyumu" dedi. Hemen tepki çekti tabi. O da "neden düzenim bozulsun ki? Ekonomi düzgün gitsin, ben de işime gücüme bakayım" gibisinden bir savunma yaptı kendince.

Bu adamın az çok dünyayı anlıyor, biliyor, türkiye'yi tanıyor olması lazım. Bu adam Kastamonu'nun Eyice Köyü'nde yaşamıyor. Sokaktan çevireceğin sıradan birinden daha donanımlı ama işine gelmiyor bazı şeyler.

Ak Parti'nin seçmeni öyle çöp möp değil. Orana vursan meclisteki tüm partilerden aynı oranda işçi-köylü-beyaz yakalı-işsiz-simitçi çıkar merak etme.
Sosyal ağlarda paylaş

BramStoker said:

ben oy kullanmıyor değilim. boş oy atıyorum. geçersiz sayılıyormuş o. bunu iyice bir belirteyim.

sen şimdi akp seçmenini aşağılıyorsun ama ben gene gördüğüm bir şeyi anlatayım.

akp'nin girdiği ikinci seçimlerden sonrasında, motor yağı üretip satan bir firmada staj yapıyordum ben. bp'nin çalıştığı şirketlerden biriydi bu firma. bp'nin bölgedeki toptan alım yapan müşterilerinden sorumlu elemanı sık sık uğrardı firmaya. bu eleman istanbul'daki üniversitelerden birinden mezun, yükseğini ingiltere'de yapmış, yüksekten sonraki ilk işine bp'de başlamış bir elemandı. şimdi çok daha iyi yerlere gelmiştir inanıyorum. siyaset mevzusu açılınca bir kere "ben akp'ye verdim oyumu" dedi. Hemen tepki çekti tabi. O da "neden düzenim bozulsun ki? Ekonomi düzgün gitsin, ben de işime gücüme bakayım" gibisinden bir savunma yaptı kendince.

Bu adamın az çok dünyayı anlıyor, biliyor, türkiye'yi tanıyor olması lazım. Bu adam Kastamonu'nun Eyice Köyü'nde yaşamıyor. Sokaktan çevireceğin sıradan birinden daha donanımlı ama işine gelmiyor bazı şeyler.

Ak Parti'nin seçmeni öyle çöp möp değil. Orana vursan meclisteki tüm partilerden aynı oranda işçi-köylü-beyaz yakalı-işsiz-simitçi çıkar merak etme.

E TUSIAD da zamanında seçim sonrası türkiye istikrarı seçti diye açıklama yapıyordu en son baktığımda sabancı sürekli kavgalıydı iktidarla. Kendisine hukumetin en üstünden gelen terbiyesizce laflardan sonra umarım pişman olmuşlardır rant uğruna verdiklere oylara, yaptıkları açıklamalra.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

yazdıklarımı anlamıyorsun...ben zaten o okumuş cahillerden, o okumuş menfaatçi bencillerden bahsediyorum; onlar bana göre halkın boktan olan kısmının başında geliyor. cehalet, kıroluk, yetoluk daha arkadan geliyor <> kavramı içinde.

ben senin yazdıklarını anlıyorum, merak etme. bence sen bu "akp gitsin de, yerine ne gelirse gelsin, daha iyi olacaktır" fikrinden kurtulmalısın. Vaziyet-i umumi çok daha vahim.

Hadi gözlerimizi kapatıp hayal kuralım. Yarın gitsin Ak Parti. Yerini kim, nasıl dolduracak? İç Anadolulu, metropollerin kenar mahallelileri, zengin kalantor tayfa, doğudaki PKK'lı olmayan seçmenler kime oy verecek? Arkalarında bıraktıkları dış politikanın yarattığı düşmanlıkları nasıl arap baharının öncesine getirecekler? Çevremizdeki ülkelerin egemenleri her şeyi unutup beyaz bir sayfa mı açacak?

Bu soruların cevapları neler? Kim çıkıp bu sorulara cesurca yanıtlar verebilir?
Sosyal ağlarda paylaş

BramStoker said:

KuddusiMavra said:

yazdıklarımı anlamıyorsun...ben zaten o okumuş cahillerden, o okumuş menfaatçi bencillerden bahsediyorum; onlar bana göre halkın boktan olan kısmının başında geliyor. cehalet, kıroluk, yetoluk daha arkadan geliyor <> kavramı içinde.

ben senin yazdıklarını anlıyorum, merak etme. bence sen bu "akp gitsin de, yerine ne gelirse gelsin, daha iyi olacaktır" fikrinden kurtulmalısın. Vaziyet-i umumi çok daha vahim.

Hadi gözlerimizi kapatıp hayal kuralım. Yarın gitsin Ak Parti. Yerini kim, nasıl dolduracak? Arkalarında bıraktıkları dış politikanın yarattığı düşmanlıkları nasıl arap baharının öncesine getirecekler? Çevremizdeki ülkelerin egemenleri her şeyi unutup beyaz bir sayfa mı açacak?

Bu soruların cevapları neler?

cevabı çok basit...başa gelen iktidar akepenin yediği tüm haltların muhasebesini yapacak...öncelikle suriyeye sınırlarımızdan saldırttığımız teröristleri kulaklarından tutup geldikleri yerlere postalayacak. sonra suriye devletinden adam gibi özür dileyecek. aynı şekilde ırak hükümetinden özür dileyecek, adamların toprak bütünlüğüne akepe zamanında yapılan saygısızlıktan, bölgesel kürt hükümetini muhatap kabul edip ırak hükümetinden habersiz anlaşmalar imzalandığı için. bu anlaşmaların hepsini iptal edecek başa geçen hükümet. malatya'ya yerleştirilen iran'ı izleyen radarları geldiği yere postalayarak iran'a "yaptığınız eleştirilerin çoğunda haklıydınız,bundan sonra ekonomik ilişkilerimizi daha ileri nasıl götürürüz,oturup bunu konuşalım" diyecek.
rusya ve çin'le ikili,üçlü anlaşmalar yapacak.
orta asya türk devletleri ile dondurulan ya da adamların dondurduğu ilişkileri yeniden canlandırmak için tüm çabalar harcanacak. ve tabi ki akepeden daha başarılı olunacak bu çabalar sonucunda.
abd ile oturulup açık açık konuşulacak. süper güçsün müper güçsün ama bizim iç işlerimize daha fazla müdahale etmene izin vermeyeceğiz. şu fetoyu da ya vatandaşlığına geçir ya da bize ver. ama her iki durumda da bu fetonun ağlama sorununa çare bulun lütfen çünkü bundan sonra daha fazla ağlayacak, onun cemaatinin tüm mal varlığına el koyuyoruz diyecek.

daha yazarım gözüm. bu yazdıklarım kafama göre bir iktidardan beklentilerim tabii ki. sen peşin peşin akepeden daha iyisi gelmeyecek diyorsun (acaip saçma, acaip ötesi kabullenmiş bir tavır)...ben de bu adamlar gitsin, yerine gelecek her iktidar bunlardan daha yi olur diyorum. ve hele bir gün, belki, benim kafama göre birileri gelirse aha yapacakları şeylkeri yazdım yukarıya...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...