Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Islak Köpek ya da Bir Tramvayın Gelişi

BramStoker

Öne çıkan mesajlar

Akito said:

capitancommodore said:

sana göre kötü. üslup diye birşey var. beğenmeyebilirsin ama kötü demek biraz yanlış sanki. beğenmiyorum çünkü bana uymuyor diyebilirsin insanlar adına konuşmak yerine. bu her konuda geçerli. yoksa tabii kendi düşünceni söylemekte özgürsün. söylemelisin. ama sen altına gelip de alayacı bir yaklaşımla beğenini aktarırsan takarım. çünkü videoyu beğenen insanlar da vardır ve onlar adına konuşulmamalıdır. kişisel konuşulmalıdır.

kötü diyorsan daha iyisini yapacaksın biz de göreceğiz ama beğenmiyorum dersen saygım sonsuz.

ciddi anlamda eksiklerin var veya yaşın küçük.

dikkat ettiysen başında bence demedim. evet, BÜTÜN İNSANLIK ADINA KONUŞUYORUM SENİNLE!

aferiiiin çok büyüksün! özür dilerim abiciğim.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

capitancommodore said:

Ardeth said:

capitancommodore said:

yahu beğenmeyebilirsiniz ama bu alaycı tavırlar niye? bu tip şeyler ile alay etme adeti de yeni çıktı.

http://en.wikipedia.org/wiki/Atonality
http://en.wikipedia.org/wiki/John_Cage

wikipediada geçiyor olması kötü olduğu gerçeğini değiştirmiyor

aynısını senin için de yazıyorum.

sana göre kötü. üslup diye birşey var. beğenmeyebilirsin ama kötü demek biraz yanlış sanki. beğenmiyorum çünkü bana uymuyor diyebilirsin insanlar adına konuşmak yerine. bu her konuda geçerli. yoksa tabii kendi düşünceni söylemekte özgürsün. söylemelisin. ama sen altına gelip de alayacı bir yaklaşımla beğenini aktarırsan takarım. çünkü videoyu beğenen insanlar da vardır ve onlar adına konuşulmamalıdır. kişisel konuşulmalıdır

ayrıca bu kadar sığ olamazsın. ben wikipedia'da olan birşey iyi demiyorum. neden yaptıklarını okuyun diye yazıyorum onu oraya.

Tamamen yanlissin bunun begeni ile ilgisi yok. Sebebini de aciklayacagim sana. Dusunce haznem kisitli oldugu icin fizikten ornek veriyorum sana.

1. sinif cok hevesli bir fizikci ogrencisi dusun. Acayip hevesli fizige bayiliyor ve evrenin mekanizmasini anlamak istiyor. Sen bu gerekli matematik alt yapisina sahip olmayan ogrenciyi alip ona yuksek lisans seviyesi quantum mekanigi anlatmaya calisirsan, modern fizigin en guzel teorilerinden biri olan bu teoriden tiksinir cunku onun icin hic bir manasi ve anlami yoktur. Buna bir de ogretmen yonunden bakarsan, dersi dinleyici kitlesinin kapasitesinin cok cok ustunde yapmak safi ego masturbasyonudur, karsidakiler hic bir halt anlamaz ama sen tatmin olursun of ne kadar cok sey biliyorum diye.

Muzige donelim simdi. Ortalama insan (mesela ben) muzigi muzikteki uyum icin ve icinde canlandirdigi duygular icin dinler. Bu programda calinan muzik bu tarz bir muzik degil. Belki konunun uzmani cok kisitli bir kesim tarafindan detone muzik, siir ve insan psikilojisi arasindaki baglantilari falan kurup zevk alinabilir. Onun disinda bunu bir televizyon programi yapip halka dinlettirmeye calismak, sokaktan adam cevirip ona quantum mekanigi anlatmaya calismaya benzer. Bunu yapan kisi (mesela Serra yilmaz) ya suursuzdur ya da ruh masturbasyonu yapiyordur yukardaki hoca ornegi gibi.

Butun bunlari klasik muzik dinlemeyi cok seven biri olarak soyluyorum sen dusun yani. Mesela sen seversin baskasi sevmez degil, gerekli alt yapiya sahip olmayan kimse sevmez bunu ve bu alt yapiya sahip olmayan insanlar toplumun %95ine falan tekabul ediyor tahminen. Kisacasi ben nasil quantum mekanigini nasil isletmeci arkadasimla degil de meslektaslarimla tartisiyorsam, burda da olmasi gereken sey o.

evet haklısın aslında demek istediğim de buydu. konu hakkında bilgisi olmayan zaten anlamayacaktır. onlarla da bunu tartışmaya gerek yoktur. ha bu iyi bir örnek olmayabiir orası ayrı ama fikir sahib olmadan da bilmişlik yapılmamalıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:

said:
Onun disinda bunu bir televizyon programi yapip halka dinlettirmeye calismak, sokaktan adam cevirip ona quantum mekanigi anlatmaya calismaya benzer.

kanalı çevirsinler o zaman, niye bir tv programı genele hitap etmek zorunda mı?

ben program yapmasinlar demiyorum ama boyle bisey yapiyorlarsa elestirilmesi normal onu diyorum heheh

sokaga cikip ortalama insana kuantum mekanigi anlatmaya calisacak adama engel olalim demiyorum zaten ama bu ugrastan sonra gelip ''kimse begenmedi bilmeden neden laf ediyorlar'' diye aglarsa onla dalga gecerim iste.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Flassh said:

said:
Onun disinda bunu bir televizyon programi yapip halka dinlettirmeye calismak, sokaktan adam cevirip ona quantum mekanigi anlatmaya calismaya benzer.

ben program yapmasinlar demiyorum ama boyle bisey yapiyorlarsa elestirilmesi normal onu diyorum heheh

yok canım eleştirsinler elbet ama buradaki insanalrın yaptıkları eleştiriği değil onu demek istiyorum :) bak ne güzel yazdık ve uzlaştık. haklısın da. ama buradakilerin yaptıkları bilgisayarlarının koltuklarında oturup hiç birşey yapmadan oto boka laf atıp nereye sıçacaklar videosuna gülen insanlar olduğu için haliyle bu video üzerine de düşünmüyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Flassh said:

said:

tamam da burda ya da sosyal medyada yapılan eleştiri değil ki, eleştiri jhahahaha entel dantel diyerek mi olur. bu bariz yetersizlik
Sosyal ağlarda paylaş

ben daha fazlasini iddia ediyorum ama, bence bu muzik cok manasiz ve bunu televizyona koyduklari icin bunu umuma acik bir sekilde beyan etme hakkina sahibim :p

ote yandan bunu dinleyip zevk alan kisinin muziksel gecmisini ve konu hakkindaki bilgi seviyesini bilmedigim icin onun hakkinda bisey demem manasiz.

keza su bir gercek ki mesela nota bilgisi benden iyi olan arkadaslarim klasik muzikten benden kat kat daha fazla zevk aliyor keza nota gecislerindeki uyum vs gibi seyleri yakalayip hayranlik duyabiliyorlar, adaminm basarmasi zor bisey yaptigini benden daha iyi anliyorlar kisacasi. o yuzden bir muzikten aldigin zevk sahip oldugun muzik vs bilgisi ile artabilir dogaldir.
Sosyal ağlarda paylaş

offf

ara sokak çaycısında takılan, oğuz atay'ı yerlere göklere sığdıramayan entel yapmış forum. halkın cehaletinden dem vurulmuş falan. ucuz, sarma tütün kokmuş buralar hep.

SABAHTAN AKŞAMA KADAR BİLGİSAYAR BAŞINDA OTURUP ONA BUNA LAF ATIYORUM BEN HOBİ OLARAK

BÖYLE MUTLU OLUYORUM

HAYATTA BAŞKA AMACIM DA YOK

MÜZİKTEN DE ANLAMAM ZATEN. UZUN, YAĞLI SAÇLI ENTELLERDEN BAŞKA DA KİMSE ANLAYAMAZ. HAYATIMDA BİR TANE SENFONİ ORKESTRASI KONSERİNE BİLE GİTMEDİM
Sosyal ağlarda paylaş

başarılısı bile epic fail huh?

tam bi facia. sanat adına kara bir gün yaşanmış tv'de. zevksizliğe ve boş saçmalığa sanat denilmesine tanık olmuş dünya.

neyse ki insanlık berbat olan şeyler ile iyileri ayırabiliyor da bu gibi iğrenç şeyler kontrol altında tutulabiliyor.

umuyorum bu bantları nükleer atıklarla bi arada depolarlar.
Sosyal ağlarda paylaş

BramStoker said:

offf

ara sokak çaycısında takılan, oğuz atay'ı yerlere göklere sığdıramayan entel yapmış forum. halkın cehaletinden dem vurulmuş falan. ucuz, sarma tütün kokmuş buralar hep.

SABAHTAN AKŞAMA KADAR BİLGİSAYAR BAŞINDA OTURUP ONA BUNA LAF ATIYORUM BEN HOBİ OLARAK

BÖYLE MUTLU OLUYORUM

HAYATTA BAŞKA AMACIM DA YOK

MÜZİKTEN DE ANLAMAM ZATEN. UZUN, YAĞLI SAÇLI ENTELLERDEN BAŞKA DA KİMSE ANLAYAMAZ. HAYATIMDA BİR TANE SENFONİ ORKESTRASI KONSERİNE BİLE GİTMEDİM

hadi ordan emekli, sen de.

git yol kenarındaki konileri düzelt de berberin önüne araba çekmesinler
Sosyal ağlarda paylaş

capitancommodore said:

Ardeth said:

Flassh said:

said:

yok canım eleştirsinler elbet ama buradaki insanalrın yaptıkları eleştiriği değil onu demek istiyorum :) bak ne güzel yazdık ve uzlaştık. haklısın da. ama buradakilerin yaptıkları bilgisayarlarının koltuklarında oturup hiç birşey yapmadan oto boka laf atıp nereye sıçacaklar videosuna gülen insanlar olduğu için haliyle bu video üzerine de düşünmüyorlar.

ne desin insanlar?
muzik uyumlu degil, muzikten cok eline ilk defa muzik aleti almis insanlarin bir araya gelip ayni anda aletleri kurcalamalari gibi geliyo.
siir daha cok bir butun olarak anlam ifade etmeyen kelimelerin pespese gelmesi, bazen de bol bol tekrarlanmasiyla iyice anlamsizlasmis. garip bir hal almis.
genel olarak kulaga hos gelmiyor, hatta rahatsiz ediyor. siirin ilk tekrarlama kismindan sonra daha fazla dinlemek gercekten inanc ve guc gerektiriyor.
oldu mu?

boyle zaman kaybi bir elestiri yerine "berbat" diyerek zamandan ve emekten tasarruf edilebilir. kotuye kotu diyemiyoruz artik hale bak
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...