Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

silivri

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

Viktor said:

1.kuyruk acisi olan sensin ben degilim, 2.agzindan kopukler fiskirtarak sana destek olmayan genclere hakaretler yazan ve yukarda bu hakaretlere devam edende sensin, andropoz diyip hafiften aliyor cok ustelemiyoruz psikolojini, 3.baya baya bi hosgoru ile yaklasiliyro san bu forumda ama onun bile farkinda degilsin

4.nefret cok guclu bir kelime, insanin omrumde tanimadigi birisinden nefret etme olgusu ise cok daha guclu ve ne yazikki butun postlarin nefret akiyor. kendin gibi dusunmeyen herkesten nefret ediyor, senin gibi dusunup hariket etmiyen herkesi aptallik ve cahillikle sucluyorsun, 5.kendine referans yaptigin cikarimlar ile baskalarinin motivasyonlarini irdeleyince ne yazikki boyle kendini kucuk dusuruyorsun iste

6.uygulamalarin yanlis oldugunu bizde soyliyoruz ama oraya gidip protesto edip gelip buraya 3 yasidna cocuk bilincalti ile "hava basmani", oraya gittigin icin kendine verdigin gereksiz onemi filan rahat izleyebiliyoruz. sirf silivriye gidip protesto etmis, polisten gazi yemis olmak ile gurur duyabiliyorsan ciddi anlamda nasil basarisizlik ve tatminsizliklerle dolu bir hayat surdurdugunu dusunmek bile istemiyorum, normal bi insan bu kadar ufak bir seyden bu kadar haz almamali, kisiliginin tanimlayicisi yapmamali

7.senden farkli dusunen insanlara "it ve kopek" demen zaten olayi apayri bir sekilde bitiriyor, yarin hariketin gucu eli gecirse demekki sende gidip hergenekon mahkemesini dikip ayni zulumleri karsinda "it-kopek" olarak gordugun insanlara yapican, bu bile neden o "zeki" dedigin genclerden destek alamadiginin yegane cevabi.
fasistliginiz oyle seviyelere ulasmiski artik "ulan elestirdikleri seyden farklari yokki" dedirtiyor insanlara.

8.sonra demokrasi, hak esitlik adalet diyorsun. Siyasi pozsiyonu seninle ayni olan adamlarla bile gecinmeyi beceremiyorsun daha.

ayni bokun farkli renkleri arasinda tercih yapmak istemiyor o "zeki" olarak tanimladigin genclik

numaraladım. başlamadan nefretin ne demek olduğunu yazının genelinden okuyan herkesin çıkaracağından emin olduğumu söyleyeyim.

1.bunu da okuyanlara bırakıyorum. senin her zaman özellikle yazdığım siyasi yazılara verdiğin cevapları okuyorlar, benimkileri de okuyorlar.

2.burada hem hakaret var, hem iftira var. sen aslında nerede hakaret ve nerede iftira olduğunu çok iyi biliyorsun.

3.forumun sözcüsü müsün? bana hoşgörü ile yaklaşılsa ne olur, yaklaşılmasa ne olur? aksine yazdıklarım nedeni ile sen dahil yine hepimizin bildiği kişilerle yaptığımız tartışmaların sayısı 1000i aşmıştır.

4.benim bütün mesajlarımın nefret dolu olduğu konusunda da yalan söylüyorsun, iftgira ediyorsun, tabii hakaret ediyorsun. ben elbette ki insanım. sen nasıl ki benden nefret ediyorsun, TGB'den nefret ediyorsun, Doğu Perinçek'ten nefret ediyorsun, İP ve İP'le ilgili her şeyden ve herkesten nefret ediyorsun benim de tabii ki nefret ettiğim şeyler var. Ve nefret ettiğim şeyleri de yazıyorum hep, bir şey saklamıyorum. Cehaletten, dinin bu ülkenin her yanını aşağılık bir şekilde kuşatmasından, din adına insanları kandıranlardan, bu ülkeyi göz göre göre bölünmeye götüren gazeteci-siyasetçi-asker-<>-iş adamı olan kişilerden nefret ediyorum. Ama benim gibi düşünmeyen insanlara her fırsatta saygı duyduğumu ancak düşüncelerini paylaşmadığımı yazıyorum ve buna gerçekten de inanıyorum. anladığıum kadarı ile sen heyecanlı bir tipsin, cümlenin başından tamamını anlamaya çalışıyorsun fakat doğal olarak anlamıyorsun. benim gibi düşünmeyen herkesi cehaletle, aptallıkla suçladığım da dolayısıyla en kibar şekilde söylersem yanlış. ama pekala yalan ve iftira olduğunu da söylemek mümkün.

5.düşüncendir, tabii ki kabul etmiyorum, bu düşüncene saygı da duymuyorum ama düşünceni ifade etmene saygı duyuyorum. bak bu terimleri aynı cümle içerisinde bu şekilde kullanıyorum ki bu kavramların anlamlarını iyice anlayıver. çünkü yazılarından ve özellikle şu an numaralayıp cevap vermeye çalıştığım bu yazıdan anlamadığın ortada.

6.<> ne yahu? bu nasıl bir komplekstir? olan şeyi anlatıyorum, yazımın hiçbir yerinde hava basmak yok. ve tabii ki oraya Türkiye'nin öbür ucundan kalkıp gelen onbinlerce insana saygım sonsuz ve tabii ki o insanların ekstradan saygı hak ettiğine inanıyorum. ama işte bu benim düşüncem, bunları bu şekilde yazmamdan bile rahatsız olan sen nasıl olur da beni bu şekilde suçlayabiliyorsun? Yaman mı yaman bir çelişki yok mu sence yazdıklarında? Polisten gaz yemek(Ulus'a gönderme yapıyorsun, çünkü polisin gaz sıkma olayı orada, bu da demektir ki 1.5 ay önceki olay, yahu bu açıkça bana karşı duyduğun bir nefretin ifadesi ya da ispatı değil mi? aslında gerçekten ben merak ediyorum senin bana karşı bu kadar nefret etmene sebep ne diye?)ile nasıl ve ne zaman gurur duymuşum? böylesine mantıksız bir şey olabilir mi? hayatım son derece stresli ama bunun iş hayatımda ki başarısızlıklarla ya da özel hayatımdaki başarısızlıklarla, tatminsizliklerle veya herhangi bir olumsuzlukla alakası yok. stresli bir iş yapmamla ilgili. ve tabii ki memleketim ile ilgili kaygılarımla ilgili. yoksa hem öğrenim hayatımda en iyi okullarda okuma iansına sahip oldum ve hem de çalışma hayatımda hep en iyi firmalarda çalıştım. mesleğimi iyi öğrendiğimi düşünüyorum ki bu nedenle karşılığını da hep aldım. tabii ki dünya görüşüm iş hayatımı sıklıkla etkiledi ve hala etkiliyor. ama sandığının aksine o kadar özgüven sahibi bir adamım ve o kadar başarılara tok bir adamım ki hiç sorun etmiyorum. 25 yaşımda İstanbul'un en güzel yerinde kendi evimi aldım ve altıma da kendi arabamı çektim. bankaya gelecek 20 yılımı garanti altına alacak kadar parayı biriktirme imkanına da sahip oldum. dünyanın en güzel kız çocuğuna sahibim. yine dünyanın en güzel kadınıyla evliyim. iş hayatımdaki başarılarımın detaylarına girmeme gerek yok. bu kadar ayrıntıya da girmek istemezdim ama şu <> ve <> saldırıların(ız) ve terbiyesizliklerin(iz) o kadar kabak tadı verdi ki yazmak durumunda kaldım. Sırf bu saldırılar bile bana söylediğinin aksine bana ve yazdıklarıma karşı ne kadar <> olduğunu(zu) gösteriyor.

7.benden farklı düşünenlere it-köpek demiyorum. it-köpekle kimleri kastettiğimi anlayacak zekaya da sahip olduğundan adım gibi eminim. Faşizm'in ne olduğunu da yine çok hem de çok iyi bildiğin konusuna da kalıbımı basarım. Örnek vermek gerekirse işte FAŞİZM bu balyozzzz, errrrgenekonnn davalarında; tvda yayınlanan filmlere birilerinin yaptığı müdahalelerde, 29 ekim kutlaması yapmak isteyen insanlara karşı takınılan davranışta ve daha nice örnekte gayet güzel kelime anlamını gösteriyor.

8.başladığın gibi bitirmişsin. kendi adına konuş. söylediklerimden bayağı bir gocunmuşsun, kılını kıpırdatmayan, oturduğu yerden inandıkları değerler uğruna mücadele veren insanlara saygısızlık yapan gençlere yazdıklarım çok dokunmuş sana. nerede saygı? düşüncelerim böyle. kabul etmek zorunda değilsin. ama düşüncelerimi ifade ettiğim için beni olmadığım bir kişiymişim gibi değerlendirmek ve bu kabul üzerinden bana saydırmak hakkına sahip değilsin.
Sosyal ağlarda paylaş

çetintaş ben acıyorum sana. hakkaten nefret dolusun ve bunu çevrene çok fazla taşıyosun. senin yetiştirdiklerinde senin gibi olacak, zamanı gelince onlar intikam alır işte senin için. iki tarafta birbirine anlayış göstermez, iter. iki tarafta saygı göstermez.

daha öncede yazmıştım faşist bi adamsın, akp gitse senin kafanda olanlar gelse yine belli bi kesimin canı çok yanacak.

viktor ne yazdıysa sonuna kadar katılıyorum şimdi okudum tamamını.
Sosyal ağlarda paylaş

düşüncelerimin umrunda olmadığı belli. aynı şekilde benim için düşündüklerin de benim umrumda değil. yalnız diğerlerinin yaptığını sen de yapıyorsun. benimle ilgili düşüncelerini ifade etmek hakkına sahipsin ama bana hakaret etmek hakkına sahip değilsin. Faşist diyerek bana hitap etmek hakkını nereden buluyorsun? Bana faşist diyerek hakaret edince sen demokrat mı oluyorsun yoksa ben dahil başkalarının fikirlerine saygı duyan bir adam mı oluyorsun? Kendin için ne istiyorsan benim için de onu isteyebilirsen beni eleştirme hakkını kullanman da bir sakınca yok. Aksi takdirde tıpkı benimle tartışmayı beceremeyen, beceremeyince de sinirlenip her türlü hakaret eden kalabalığa katılmış oluyorsun. durumun (tabii ki bana göre) analizi bu şekildedir...
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
bu cezaevinin inşaatında görev almıştım
kontrol odasında gizli geçit filan yaptırıldı, müdür odasından geçiliyor sanırım
çetin abi eğer çok sıkıntı çekiliyorsa bir kaç gün dışarda hava aldırılabilir insanlara
görüşebilirsen planları vereyim, bir tek şifre değişmişse problem o da 4 haneydi zaten 1453 filan yapmışlardır
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...