Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bir yemek programının düşündürdükleri

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

huun said:

DungeonsAndDragons said:

Cunku Turk milletinin gercek Turklukle alakasi olan kesim yuzde 10. Diger kesimin cogu arap kokenli ve padisah golgesinde genleri olan kesim. Genetik olarak tabiki esitlik kadin ve erkek haklarinin esitligi bunun gibi konulari anlayamayacak. Cunku genetik olarak
kodunda boyle bir durum hicbir zaman olmuyor.

kardeş, konu genetikten açılmışken türklerin %46'sının soyunun araplara dayanmasını açalım mı biraz?

Oncelikle kardesiniz degilim, sizi hic tanimiyorum hatta tanimak gibi bir ilgim alakamda yok.
Ikinci olarak, o kadar yazilan konuda bu konuya takildiniz ise size onerim Semarkant ile ilgili kitaplari biraz karistirin.

Saygilar.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

benim icin yas farki sorun degil. dedigim gibi 25 yasindaki biri 50 yasindaki biriyle evlenebilir isterse garipsemem. ama 25e 50 ile 13 38 arasinda daglar kadar farklilik var. sen butun toplumsal hayati 13 yasindaki bir kizin hayati ile ilgili kararlari saglikli bir sekilde veremeyecegi uzerine kuruyorsan (sigara, alkol vb) o zaman buna gore davranman gerekir. kisacasi olay yasli ve genc meselesi degil, cocuk ve adam meselesi. genis olcam derken onemli asil noktalari kaciriyorsunuz bu sefer de.

ben 13 yaşındaki birinin sağlıklı bir şekilde karar veremeyeceğini düşünmüyorum eğer 13 yaşına kadarki süreçte bi sorun yaşamadıysa ama şuan insanın 13 yaşına kadar maruz kaldığı eğitim şekli ve her türlü etki sorun yaratıyor genelde insanda. kişinin 13 yaşındaki halinin 25 yaşındaki halinden karar verme konusunda daha başarılı olabilme ihtimali de söz konusu. günümüz toplumunun geneli için '5 yaş insanın en olgun çağıdır sonra çürüme başlar' sözü doğru gibi bence.
freud'un psikoseksüel gelişim kuramı da insanın 11-13 yaşlarında sağlıklı karar verme yetisinini kazandığını söyler bu arada.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

benim icin yas farki sorun degil. dedigim gibi 25 yasindaki biri 50 yasindaki biriyle evlenebilir isterse garipsemem. ama 25e 50 ile 13 38 arasinda daglar kadar farklilik var. sen butun toplumsal hayati 13 yasindaki bir kizin hayati ile ilgili kararlari saglikli bir sekilde veremeyecegi uzerine kuruyorsan (sigara, alkol vb) o zaman buna gore davranman gerekir. kisacasi olay yasli ve genc meselesi degil, cocuk ve adam meselesi. genis olcam derken onemli asil noktalari kaciriyorsunuz bu sefer de.

ben 13 yaşındaki birinin sağlıklı bir şekilde karar veremeyeceğini düşünmüyorum eğer 13 yaşına kadarki süreçte bi sorun yaşamadıysa ama şuan insanın 13 yaşına kadar maruz kaldığı eğitim şekli ve her türlü etki sorun yaratıyor genelde insanda. kişinin 13 yaşındaki halinin 25 yaşındaki halinden karar verme konusunda daha başarılı olabilme ihtimali de söz konusu. günümüz toplumunun geneli için '5 yaş insanın en olgun çağıdır sonra çürüme başlar' sözü doğru gibi bence.
freud'un psikoseksüel gelişim kuramı da insanın 11-13 yaşlarında sağlıklı karar verme yetisini kazandığını söyler bu arada. yani 13 yaşındaki biri 38 yaşındaki biriyle olan evliliğinin ne şekilde olacağı, ona yararlı mı, zararlı mı olacağı sorusuna mantıklı cevap verebilir eğer bir sorunu yoksa gelişimle alakalı.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla bu konuda istatistik yapmis biri degilim ama benim gordugum cevremdeki hic bir 13 yasindaki cocuk boyle bir konuda saglikli karar verebilecek yetide degil. bu tarz seyleri icinde bulundugumuz toplumsal yapi icinde degerlendireceksin tabi ki, egitim daha iyi olsaydi karar verebilirlerdi demenin su gun icin bir manasi yok. anladik genis olmaya calisiyorsunuz da sinirlari iyi cizemiyorsunuz. git yakinindaki 13 yasindaki bir cocukla bi kac gun zaman gecir sonra bir daha dusun onun 40 yasindaki biriyle evlenip evlenemeyecegini. yani ben bir matematikci olarak bile boyle olaylara sacma sapan soyut teorilerle yaklasmanin manasizligini elestiriyorum. froyd ne abi ya git incele bi kac 13 yasindaki cocuk anlarsin rahatca.
Sosyal ağlarda paylaş

clownbaby said:

Ardeth said:

freud'un psikoseksüel gelişim kuramı da insanın 11-13 yaşlarında sağlıklı karar verme yetisini kazandığını söyler bu arada. yani 13 yaşındaki biri 38 yaşındaki biriyle olan evliliğinin ne şekilde olacağı, ona yararlı mı, zararlı mı olacağı sorusuna mantıklı cevap verebilir eğer bir sorunu yoksa gelişimle alakalı.

beyin bedava
Sosyal ağlarda paylaş

Trias said:

Çetintaş da hindistanın bir köyünde doğsaydı, bugün ineklere tapıp, heykellere günlük yemeklerini verecekti.

yok yahu, işte Türkiye'de Müslüman bir ailede, Müslüman bir toplumda doğdum, dinsizim. içindse bulunduğun toplumun insanın inanç dünyasını şekillendirdiği, etkili olduğu doğru ama "ille de böyle olacak" şeklinde bir kalıp doğru değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...