Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Re: reiki,bioenerji vs. #2

Noyzura

Öne çıkan mesajlar

Ardeth said:

sablon dedigin mantiksal celiski var mi yok mu diye bakiyorum bu sablon degil mantik. egolardan siyrilmaktan bahsediliyordu bir konu once simdi diger insanlar aptal olusundan falan bahsediliyor. gizli bir kiyaslama da var burda tabi 'ben aydinlandim digerleri salak, benim gibi dusunmeyenler sablonlarla dusunuyor' falan. egodan siyrilmanin tanimi ile celisiyor bu baya.

yok yok öyle değil gerçekten . bahsettiğin handikapın ne olduğunu çok iyi biliyorum ve benimde hoş karşıladığım bir durum değil . Herkesin içsel yükselişi özneldir ve bu kendi içindeki ufak bir yükselişten sonra bile çoğu insanın düştüğü handikap dediğin gibi oluyor "bu insanlar neden bu kadar böyle , şöyle , hiç anlamıyorum v.s." ya da bu söylemler dışında bir anda kişiler "evrenin doğruları bende gelin öğrenin" diye mesih moduna giriyorlar. Bundan bende hoşlanmıyorum.

Unutulan kısım en önemli kısımlardan biri ; kişi bir yükseliş yaşadığında bir adım geride olduğu yeri ve oradayken nasıl hissettiğini unutup hemen kendi dışındaki insanlara sarıp "nasıl böyle olabiliyorlar " gibi bir handikapa düşüyorlar.

Benim şablonlar ile söylediğim şey ise hepimize dışarıdan çok belirli kalıplar içerisinde anlama ve olayları birleştirme sistemleri sunuyorlar ve bizde bunları gerçekliği anlama ve değerlendirme kriterlerimiz haline getiriyoruz. Ama durumlar bunlardan çok daha karışık ..

Mesela sadece buradaki ve bir önceki kitlenen konudaki mesajlara bakarsak herkesin "aydınlanmış bir kişi olmaya" egoya , druglara v.s.lere dair çok net fikirleri var ama fikirlerinin çoğu kendi kişisel deneyim ve birikimlerine ya da araştırmalarına göre değil hatta tam terside dışarıda çok konuşulan havada kafalan laflra dair.

Aydınlanmakda öyle max stat ve levella ulaşmak gibi birşey değil ama tarih öncesi zamanlardan beri insanlar abartmaya bayılır ya sanki süperman olmak gibi birşeye çevrilmiş ve erişilmez bir dogmaya ulaştırılmış. Benim burada bütün söylediklerim bunların tam tersine hepimizin kendine ait süper potansiyelleri olduğu üzerine ve bunların önündeki en büyük engel öncelikkle kendimiz ve sonralıkla dışarıdan edindiğimiz bunca yanılsamaya dair saplantılığı bağımlılığımız.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...