Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Eyalet Yasası meclisten geçti

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

mantık olarak değil olmalı zaten. otuz yıl okul okumuş adamla okuma yazma bilmeyen adamın oyu bir olur mu? kitap okumamış insanların yaşadığı ülkede demokrasi olur mu? hiçbir partinin ideolojisi nedir bilmeyen seçmenlerin olduğu yerde demokrasi olur mu? doğru düzgün ideolojisi bile olmayan partiler ile seçim yapılır mı? eğitimsiz halk ile demokrasi olmaz. bölsünler işte ülkeyide eyaletlere tayyipte başkanları olsun hepsinin sonra da ülkeyi komple ayırsınlar. >:D<
Sosyal ağlarda paylaş

Bu yasa şehrin tümüne hizmet sunmaya müsait alt yapısı olmayan büyükşehir belediyelerinin etkisini azaltacak.

basit bir örnek vereyim Samsun'un büyükşehir çapı şuan 25km yanılmıyorsam ama bu yasadan sonra en uzak ilçe Vezirköprü ile arası 110km olacak. Bunun doğuracağı sonuçlar
1- toplu taşıma sıkıntısı.
2- yetki karmaşası.
3- makine ve araç parkının yetersiz kalacak olması.
4- altyapı problemleri.
5- koordinasyon eksikliği.
....
çok değil bir an için objektif baktım bu sonuçları çıkardım. bu iş yeni yapılan büyükşehirlerin gözünü boyama, bazı şehirlerde büyükşehiri almak için yapılmış kelime oyunu başka birşey değil.

1 günde mevcut altyapıyla 25km çapında 550 bin kişiye hizmet veren bir belediyeyi 100-110km çapında 1.3 milyon kişiye plansız programsız hizmet verir hale getirmenin başka bir açıklamasını bulamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

mevzunun köyde yaşayanın oy kullanmamasını savunmak olmadığını anlamak lazım. köydeki adam ilçe belediye başkanlığı için, köy muhtarlığı için ve genel seçimlerde oy kullanıyor. ama kendisi ile hiçbir ilgisi olmayan büyükşehir belediye başkanını seçmiyordu şimdiye kadar,bunun kendisine avantajı da büyüktü çünkü köydeki sözgelimi bakkalın verdiği vergi ile şehirdeki aynı işi yapan adamın verdiği vergi aynı değil. bundan sonra köyde yaşayanın vergisi artacak.

Yukarıdaki arkadaş gayet güzel anlatmış belli konuları, diğer arkadaşlar da anlatmışlar gayet açık.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...