Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

29 Ekim'de Ankara'da yapılacak olan Seferberlik Yürüyüşü'nden haberiniz var mı?

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

Seele said:

Myshkin said:

Ya zaten millet özelliği olarak herhangi bir saflık bir güzellik kaldıysa köylerde yaşanıyor. Şehir insanında ne arar.

dfasdf nasil kurtarmaya calisiyor. sen köyde sortla gezmeye calistin mi?

hoşgörüden bahsetmiyorum. misafirperverlik, paylaşımcılık, yardımseverlik vs. gibi konulardan bahsediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ahaha Rra ciddi misin sen? ben de saka sanmistim. Hani su videoki olaya munferit denemeyeceginin kanidi bu kafada adam burda bile varken ne hos gorusunden bahsediyorsun ya hahah.

tam dinci kafasi ama birebir. adamlar belgesel cekip egitim amacli kullanilabilecek bir video uretecekler ama bu geri kafalilar engel oluyor buna. Bi de sonra ortada Ataturkun `Hayatta en hakiki mursit ilimdir` gibi laflarini tekrarliyorlar papagan gibi. ne komikler lan.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Şurda olimpiyatlarda bile gördük abi milliyetçiliği, şimdi kimse çıkıp da global dünya artık ulusalcılık yok cart curt demesin. Evet artık karşı milletlerle birlikte yaşamak daha normal artık ama bir yandan da zayıf bir ulusalcılık aynen devam ediyor.

var yok degil ben olmasin diyorum sadece cunku sacma
Sosyal ağlarda paylaş

RRa said:

hamsilipilav said:

ulus devlet olayı fail bi fikir zaten. zamanında gerekliydi bazı şeyleri yerine oturtmak için şuan gereksiz. gelecek uluslararası siyasi birliklerde zaten. yavaş yavaş onlar da güçlerini birliğin iradesine devredecekler.

lol. Hakkaten tanıdığım bizden daha ulusalcı 3 devlet var. Biri ABD, diğeri RUSYA, ötekide ÇİN. Bence bu 3 devlet seni yanlarına danışman alsınlar, sen onlara anlat. Gelecekte uluslararası siyasi birlikler olacak, yavaş yavaş güçler birleşecek, rusya ile amerika sıcak sevişmeye girecek de. hahha

Bi kere yine ulusalci die bi kelime kullanarak zaten ne kadar bos bi adam oldugunu gosterdin. Ulusalci diye bir sey yoktur. Oyle bir ideoloji yoktur. Dilbilgisine gore oyle bir kelime bile yok.

Ve ben nerede demisim abd rusya ile birlesek falan gibi bir sey? Mal msn?
Sosyal ağlarda paylaş

Değilim. Sana burada biriyle ciddi bir şey konuşmak istiyorsan önce hakaret etmeden konuşmayı öğrenmen gerektiğini söyler ve bu konuda sana yardımcı olurdum ama artık şikayet etmeyi tercih ediyorum.

Yinede seni eli boş göndermeyelim,

En güçlü ülkelere dikkat ettiğin zaman birşeyi fark edeceksin, devletçi ve milliyetçiler. Günümüzde Türkiye'de devletçi, milliyetçi hatta vatansever olmaya ulusalcı diyorlar, beni uyaracağına daha çok kamuoyuna hitap eden gazeteci ve televizyonculardan başlayabilirsin uyarılarına.

Yani işin özü, sen bu kelimeyi sevmesende en güçlü ülkeler, ulusalcı ülkeler oluyor. Kesinlikle kimseyi iç politikalarına karıştırtmayan, devamlı propaganda unsurunu önce kendi halkında daha sonra çevre ülke halklarında kullanan, devlet prensiplerinden kesinlikle ödün vermeyen ülkeler. Amerika gibi 70 milletten oluşmuş üniter devletin babasında bile her vatandaşın evinde amerikan bayrağı asılı görüyorsun.

O yüzden senin dediğin gibi bir birlik olacaksa bile bu güçlü ülkelerin etrafında olacak. Bizde nacizane sık sık diyoruz ki ülkemizi yöneten zatı muhteremlerde bu tarz devletçi ve milliyetçi bir politika gütsünler, senin gibi zatı şahanelerde gerçeği erken farkedip, erken inanmaya başlasınlar, yoksa başka bir dediğimiz yok.

Umarım bu da bu forumda cevaplanan son mesajın olur. Benle karşıt görüşde olman beni mutlu eder ama karşıt görüşdeyiz diye hakaret edemeyeceğini en azından bir internet ortamında öğrenmiş olursun. Başka yerde suratına tokat gibi laf yada gerçekten bir tokat yemek yerine burada gayet güvenli bir şekilde, nezaket kurallarınıda öğrenme şansını buluyorsun, şanslı delikanlısın vesselam.
Sosyal ağlarda paylaş

Milliyetcilik (nasyonalizm) terimi farkli anlamlar tasiyor. Malesef ideoloji olarak ulusalciligin fonksiyonlarini icermiyor. Deniz Gezmis eline Turk bayragi alip 16. Filoyu protesto ederken milliyetci duygularla hareket etmiyordu. O yillarda yurtseverlik deniyordu simdi ulusalcilik deniyor. Icinde IRKCILIK yok, diger milliyetlere dusmanlik yok, ULUS olarak bagimsizlik, egemenlik gibi dertleri var ulusalcilarin.
Sosyal ağlarda paylaş

yani forumda birbirimize malmısın salakmısın gerizekalininöndegidenimisin arkadankoşanımısın gibi sorular yöneltmemiz hakarete girmez diyorsun. valla ben senin demenden çok yönetimin bu konuyu nasıl ele aldığı ile ilgilenirim.

ulusalcılık kelimesi ile ilgilide bir itirazım yok zaten, doğrudur herhalde yoktur öyle bir kelime ama ben kullanınca bu denli şaşırmanda normal değil, zira artık bir çok kişi bu kelimeyi kullanıyor
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...