Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

blackice

Emaleth

Öne çıkan mesajlar

geçenlerde bi arkadaşın (tanımadığım bi arkadaş, allah muhafaza) icq'dan gelip bilgisayarımızdaki dosyaların isim ve içeriklerini sayıp dökmeye başlaması üzerine ev ahalisi olarak fena halde kıllanmıştık.
sorduk soruşturduk, blackice dediler. dün gece yükledik.
yarım saat içinde 7-8 tane minor attack oldu. açıklama olarak da "fazla takılma, olur ööle, ama olmaya da bilir, amanın, dikkatli ol, şştt" tadında paragraflar okuduk.
benim şahsen kafam karıştı a dostlar. bi açıklık getirsek el birliğiyle şu konulara?
* blackice kullananlar vardır aranızda. hep böyle blink mi ediyo aşağıda? her blink ettiğinde açıp neymiş diye bakmak, girşimde bulunanları block etmeye kasmak gerekiyo mu?
* bu 7-8 kişi gerçekten bilgisayarıma mı girdi (birinden eminim, subseven ile dalmayı kastı. tanıyorum da öközü sanırım, neyse..) yoxa oradan geçtiler mi (hö?)?
* blackice'ın yüklü olmadığı fakat nette olduğum zamanlarda (3-5 sene olmuştur) herkes bilgisayarımı böyle yol geçen hanı gibi mi kullanıyordu yani? ühüü ne biçim yahu?
* nasıl bir panik seviyesinde kalmalıyım? nelerden kıllanmalı neleri sallamamalıyım?

yol gösterin, akıl öğretin ağalar.
arada bi de sakinleştiriseniz ne ala :-)
Sosyal ağlarda paylaş

blackice, veya baska bir trojan var sende kesin. Norton Antivirus veya Avp (bu programları download.com dan bulabilirsin) sorunu buyuk ihtimalle halledecektir. hm ayrıca icq dan aldıgın her dosyayı guvenli zannetme, böyleside cikiyor + kopya cdlerde ve bazı internet sitelerinin downloadlarından bulaşabiliyor.

sen o anti-virus proglarını yukle birde guzel bir firewall yukle (nukenabber gibi), bişicik olmaz = )
Sosyal ağlarda paylaş

norton kurulu zaten. bir de blackice kurduk. blackice firewall diil mi? ühühü, bu kadar mı cahilim? kendi elimle trojan mı kurdum bilgisayarıma (hö?), ühühüh... blackice'ı kaldırıp nukenabber mı koyiim yani?
kafam karıştı iyice...
bi de icq'dan dosya kabul etmem ki ben kolay kolay. tanımadığım adamın lafını bile kabul etmem. bu bahsekonu tip gelip "a bilgisayarında şööle bööle" dedi direkt nerdeyse :-( çok korkuyorum...

*masanın altına girer*
Sosyal ağlarda paylaş

:/
bişey bulduğunu hatırlamıyorum.
yalnız norton kurulu mu emin olamadım şimdi. akşam bakar, diilse kurarım... da... bu blackice hep böyle kıpırdanıcak mı o köşede?
kıllanıyorum ki ööle bööle diil. bilmezken paşa paşa takılıyodum şimdi iki dakkada bir blackice window açmaktan gına geldi.
cehalet erdem mi ki acep?
:-p
Sosyal ağlarda paylaş

o kIpirdansIn..
o kIpIrdandIkca kIL olduu hadiseleri sen dur bakim bi $eklinde kenara ceker sana haber werir..
gecirmez hic bi$ii
regular kur ole takILsIn o
gerekli butun portlarIn kapaLI o kurulu olduu surece..

kendine ii bak panik sewien ii bole kalsIN..
7-8 azmI$ bende 50-55 e kadar cIKIo lol
Sosyal ağlarda paylaş

walla blackice nasi bilmem ama ben Zone Alert kullanıyorum.gayette memnunum.hem bence tam sana göre.bişi olduğunda en ince ayrıntısına kadar açıklıyo.tealşada mahal bırakmıyo.blackice in ötüp durmasına bakma.
bak mesela 13 dakkadır nete bağlıyım 3 alarm var.

*The firewall has blocked Internet access to your computer (HTTP) from 212.93.150.138 (TCP Port 1397) [TCP Flags: S].
Time: 15.08.2001 17:10:48
*The firewall has blocked Internet access to your computer (FTP) from 195.231.38.62 (TCP Port 4643) [TCP Flags: S].
Time: 15.08.2001 17:12:26
*The firewall has blocked Internet access to your computer (HTTP) from 212.47.221.14 (TCP Port 3168-) [TCP Flags: S].
Time: 15.08.2001 17:16:26
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 yıl sonra ...
Çok kasış işler , yıllarca kimse yolgeçen hanı gibi kullanamamıştır , sanmıyorum ..
Eğer bilgisayarına giren o kişi başkalarına bildirmediyse ,sadece tek 1 kişi girmiştir .
Onun dışında BlackIce i çok eskiden iyi olduğunu duymuştum ama herşeyini dikkate almak gerekir mi gerekmez mi bilmiyorum ...
Bilinçli downloadlar ve dosya alımları yaparsanız , subseven vs. tarzı trojan programıyla bilgisayara bağlanamaz kimseler..
Hayatım boyunca hiçbir firewall kullanmadım , gerek görmedim , antivirüsleri de gerektiği zaman yükleyip siliyorum , çünkü virüsün kendisi antivirüsler, yavaşlatıyo bilgisayarı veya ayarlarını bozuyor.

Umarım için biraz rahatlamıştır[signature][hline]The Last Sunrise - Günbatımı Diyarı , Online MUD
Paticik StarCraft Forumları
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Emaleth, 15 Ağustos 2001 14:41 tarihinde demiş ki:
geçenlerde bi arkadaşın (tanımadığım bi arkadaş, allah muhafaza) icq'dan gelip bilgisayarımızdaki dosyaların isim ve içeriklerini sayıp dökmeye başlaması üzerine ev ahalisi olarak fena halde kıllanmıştık.
sorduk soruşturduk, blackice dediler. dün gece yükledik.
yarım saat içinde 7-8 tane minor attack oldu. açıklama olarak da "fazla takılma, olur ööle, ama olmaya da bilir, amanın, dikkatli ol, şştt" tadında paragraflar okuduk.
benim şahsen kafam karıştı a dostlar. bi açıklık getirsek el birliğiyle şu konulara?
* blackice kullananlar vardır aranızda. hep böyle blink mi ediyo aşağıda? her blink ettiğinde açıp neymiş diye bakmak, girşimde bulunanları block etmeye kasmak gerekiyo mu?
* bu 7-8 kişi gerçekten bilgisayarıma mı girdi (birinden eminim, subseven ile dalmayı kastı. tanıyorum da öközü sanırım, neyse..) yoxa oradan geçtiler mi (hö?)?
* blackice'ın yüklü olmadığı fakat nette olduğum zamanlarda (3-5 sene olmuştur) herkes bilgisayarımı böyle yol geçen hanı gibi mi kullanıyordu yani? ühüü ne biçim yahu?
* nasıl bir panik seviyesinde kalmalıyım? nelerden kıllanmalı neleri sallamamalıyım?

yol gösterin, akıl öğretin ağalar.
arada bi de sakinleştiriseniz ne ala :-)

Emaleth sana tavsiyem kimseden ama tanımadığın kimseden dosya almaman. Bu bir, ikincisi, büyük ihtimalle seni oyuna getirmiş, firewall diye yüklediğin program büyük bir ihtimalle trojanın yayıcısı, yada kendisidir... Sana burda birçok çözüm yolu sunabilirim... Birincisi PC ni, güveli kipte başlatıp, nete bağlanmadan elinde ne kadar trojan yakalayıcı varsa onları kullan. İkincisi biran önce ö.m dan veya mailden bana ulaş eğer kişinin ipsi sende varsa yada ona ulaşabileceğimiz en küçük bilgi varsa sana Hactürk Team olarak yardımcı olmaktan şeref ve onur duyarız. MSN adresinden ulaşırsanda daah ayrıntılı konuşabiliriz... Büyük ihtimalle sonuç alacağız... Saygılarımla...[signature][hline]Mail|SKYBlog|Icq|Hadi, söyle sence ben neyim?
Hayatta ne olursa olsun kazanan hep iyiler ve RP olsun...
Saygılarımla...

Rotweiler Quietsoul
Master Paladin of Clearness
Ce qui est impuissant, ce qui est peureux...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...