Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

AKK nasıl çalışıyor?

doxylamine

Öne çıkan mesajlar

Bu hızı neye bakarak düşürüyorlar?
TR-069 protokolu değil.Telnetten kapadım,alakası yok. DNS,uzaktan yönetim falan hikaye.
Bu olaydan önce random ip veriyordu,artık bi range atamış bana 88.253.xxx.xxx diye o aralıkta veriyor.
Attainable(hattan çekilebilecek) hız aynı,onda düşme yok.
Aynı sisteme bağlı başka birinin kullanıcı adı ve şifresini girince hata veriyor?(komşunun kullanıcı adı ve şifreyi denedim,size ait değil bla blabla,bu öncedende vardı sanırsam)
Ilk bağlandığınızda hız yüksek olup sonra düşüyor.
MTU ile hız artabiliyor,en stabil değerde hem internet hem torrent kullanılabiliyor ancak inanılmaz yüksek ping oluyor.
Kota sayacı doğru çalışmıyor,ay başından 3-5 gb la başlatıyor.
TIVIBU EV hıza etki ediyor(etmiyor deseler bile,1-2 mbit etkisi var).
Başka bir forumda bi arkadaş routing(modemin yönlendirme) sistemiyle alakalı bi ayarla oynayıp kotayı saymıyor TTNET demişti ancak bilmiyorum ne kadar doğrudur.
Sosyal ağlarda paylaş

sharky said:

haaa. Oyle detayli bir analiz yapilmiyor, Upstream ve/veya Downstream belirli bir threshold u asmissa, dusuruluyor iste.

Duz mantik.

Attainable ya da MTU ile ne alakasi var bunun ?

bende öyle düşündümde,MTU olayının çalışmaması lazım,diğer ISP lerde çalışmıyor çünkü. Tivibunun mtu su falan az ondanmı oluyor acaba?e
Birde,dün akşam mtu 1492 yapılmış. Ben 578 de kullanıyordum hep.
Nasıl oldu anlamadım,telnetten tr-069 u sildim,modem airties...
chipseti de bulunmuyor internette custom firmware atıcam yok.
Sosyal ağlarda paylaş

doxylamine said:

bende öyle düşündümde,MTU olayının çalışmaması lazım,diğer ISP lerde çalışmıyor çünkü.

bunun nedeni normalde modeme gelen up/down streamler 1mbit'e çekiliyor diye biliyorum..

ttnet'te modeme gelen yine 8mbit ama kontrol vs ile 1mbit'e çekiliyor, bunuda mtu ile aşıyorsun anladıgım kadarıyla..
Sosyal ağlarda paylaş

Kane&Lynch said:

doxylamine said:

bende öyle düşündümde,MTU olayının çalışmaması lazım,diğer ISP lerde çalışmıyor çünkü.

bunun nedeni normalde modeme gelen up/down streamler 1mbit'e çekiliyor diye biliyorum..

ttnet'te modeme gelen yine 8mbit ama kontrol vs ile 1mbit'e çekiliyor, bunuda mtu ile aşıyorsun anladıgım kadarıyla..

aynen öylede,işte o kontrol vs nasıl çalışıyor.
kullanıcı adına bağlı bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...