Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

October Tide (kesinlikle mükemmel bir grup!)

Mortis

Öne çıkan mesajlar

Katatonia'nın 2 elemannın yan grubu olan October Tide'dan bahsetmek istedim size. Katatonia'nın Brave Murder Day albümünden sonra, müziğinin hafiflemesi, doom/death den depressif rocka geçmesi üzerine, grubun vocalisti(eski davulcusu) Jonas Renkse ile gitaristi Fredrik Norrman October Tide'ı kurdular. Bundaki amaç ise Brave Murder Day albümü tadında şarkılar yapıp, death/doom hayranlarını mutlu etmekti.

Jonas Renkse ve Fredrik Norrman

Albümleri:

-Rain Without End- 1997

1) 12 Days Of Rain *
2) Ephemeral *
3) All Painted Cold *
4) Sightless
5) Losing Tomorrow
6) Blue Gallery
7) Infinite Submission *

Jonas Renkse - Vocals, Drums, Guitars
Fredrik Norrman - Guitars, Bass

PS: Jonas'ın son brutal vocal yaptığı albümdür bu. Sonra işte bildiğiniz gibi bir daha geri dönmemek üzere Clean vocal'e geçmiştir.

-Grey Dawn- 1999

1) Grey Dawn *
2) October Insight
3) Sweetness Dies *
4) Heart Of The Dead
5) Floating *
6) Lost In The Dark - And Then Gone
7) Into Deep Sleep *
8) Dear Sun

Marten Hansen - Vocals
Jonas Renkse - Drums, Guitars
Fredrik Norrman - Guitars, Bass

Grup bu iki albümden sonra projeye son verdiler. :(
Son günlerde çok severek dinliyorum sürekli .O yüzden paylaşıyım dedim. bilmeyenler öğrensin :) Melodiler harika, vocaller mükemmel. Daha depressif olamazdı yani şarkılar. Death/Doom sevenler kesinlikle dinlesin. Vocaller tamamen brutal, clean hiç yok bu arada söliim.
Neyse bu yazdıklarımdan başka şarkıları yok. Çekin dinleyin. yanlarına yıldız(*) koyduklarım en sevdiğim şarkıları
İyi dinlemeler :)[signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Strong. The Weak. The Innocent.
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!

Sosyal ağlarda paylaş

mortis sağolasın benim dinlediim müzik agresif ve depresif olacak lacrimasın burning a wish ten soora gidip de ave end gibin bişi yapması sonucu bunalıma girmiştim şimdi teselli oldu walla sağolasın :)[signature][hline]fedaykin, 24 November 2003 18:38 tarihinde Ainu'ya demiş ki:
Aynı senden önceki 20 kişinin düşündüğü gibi onun özel kişisi sen olacaksın, tabi tabii...
Alexi_Septimus,23 Ağustos 2004 18:23 tarihinde Mavi'ye demiş ki:
Kuzucum, "My way or the highway..." diyeceksin.
Bu kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

eheh rica ederim

Ya Lacrimas Bi de Ave End den önce Fall,I will Follow yaptı
bu son iki albüm de hiç brutal yok direk clean. Yani katatonia, lacrimas, anathema falna hep böle yumuşadılar. Hala güzeller ama eski hallerini de özlüoz tabi. October Tide , ilaç gibi geldi bu yumuşaklık arasında bana. :)

Grup hakkında yorumlarınızı bekliom bu arada .. :)[signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Strong. The Weak. The Innocent.
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

ikinci albümü dinledim heart of the dead hoş hatta albüm gayet hoş yani gerçi buaralar çok saturnus-for your demons'um geldii için o ihtiyacımı giderince daa çok ilgi göstereceğim..buarada mortis doom dinliyorsan sen de benim gibi hem agresif hem depresif grupları birbirimizle paylaşırsak sevap olur çünkü saydıın 3 grup yıktı beni resmen yumuşamalarına dayanamıorm napim :( allahtan mdb hala tam gaz gidio son albümleri de çok hoş valla helal ne diim mdb yönetio..[signature][hline]fedaykin, 24 November 2003 18:38 tarihinde Ainu'ya demiş ki:
Aynı senden önceki 20 kişinin düşündüğü gibi onun özel kişisi sen olacaksın, tabi tabii...
Bu kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mortis, 22 Ekim 2004 00:29 tarihinde demiş ki:
eheh rica ederim

Ya Lacrimas Bi de Ave End den önce Fall,I will Follow yaptı
bu son iki albüm de hiç brutal yok direk clean. Yani katatonia, lacrimas, anathema falna hep böle yumuşadılar. Hala güzeller ama eski hallerini de özlüoz tabi. October Tide , ilaç gibi geldi bu yumuşaklık arasında bana. :)

Grup hakkında yorumlarınızı bekliom bu arada .. :)

ha buarada fall i will follow u demedim çünkü onu dinliorum güsel gelio şuaralar :) ama ave end sarmadı yani sırf geçmişe saygıdan arşivde bulunduruorum..[signature][hline]fedaykin, 24 November 2003 18:38 tarihinde Ainu'ya demiş ki:
Bu kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

saturnus öyle ya hastalıq for your demons hastası oldum sabahtan beri...[signature][hline]fedaykin, 24 November 2003 18:38 tarihinde Ainu'ya demiş ki:
Bu kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

Saturnus üzerine "Forest of Shadows - Eternal Autumn" dinlersen garantisi 1 paket sigara oluyor :)

Ayrıca kişisel hastalığım Cruachan - Death of a Gael ve Ride On koyarsan o zaman yanına iki bardak koyu kahve ekle bunların.

;)

Edik: Kitle gaza gelmiş anlaşılan odurki en yakın zamanda böyle Elend, October Tide, Lacrimosa içeren bir doom programı daha yapmam gerek.
[signature][hline]"Story of SadButcher"
horacegoesskiing, 19 December 2003 13:31 tarihinde demiş ki:
...zayıf gelen iki dersim vardı resim ve beslenme dersi. şimdi dombili bi çizerim. öyle bi karakterim var yani...

[Bu mesaj SadButcher tarafından 24 Ekim 2004 17:05 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ehe yapcağın günü bana haber versene usta özel mesajdan1?benim de çok doomum geldi[signature][hline]fedaykin, 24 November 2003 18:38 tarihinde Ainu'ya demiş ki:
Bu kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

ehe ben sigarayı bıraktım ama..[signature][hline]fedaykin, 24 November 2003 18:38 tarihinde Ainu'ya demiş ki:
Bu kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

hehe adam grup tavsiye etmiş yorum istemiş sitmişiniz :)[signature][hline]fedaykin, 24 November 2003 18:38 tarihinde Ainu'ya demiş ki:
Bu kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...