Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Darbeciden Basın Kahramanı Yaratmak

throine

Öne çıkan mesajlar

cetoritto said:

Yazı sonuna kadar doğru. Ancak göründüğü kadarıyla o zaman ki yargı ile şu an ki yargı aynı yargı değil. Şu an yargı belli ki bol ışıklı, bol nurlu bir hale gelmiş. B)-

Kimse milletvekili seçildi diye tahliye edilmedi. Biri Veli Küçük'ü aday gösterip seçtirseydi onu da mı dışarı çıkaracaktınız? Peki diğer yüzlerce tutkluya ne olacak? Onlar milletvekili olamadı diye cezaevinde mi kalacaklar? Sonra bunun adı adalet mi oluyor?

Bu iki yazı omurgasızlığın, iki yüzlülüğün resmidir benim için.
"Mustafa Balbay" said:

"Yargı da Milli İradedir!"

"AKP'ye yönelik kapatma davasının ardından ilk günkü iktidar kaynaklı tepkiler gösteriyor ki, önümüzdeki dönem en çok şu sözcük kullanılacak: Milli irade! Başbakan Erdoğan, açılan davanın milli iradeye yönelik bir adım olduğunu söyledi. Madem ki bundan böyle gündem siyasetle hukuk arasında gidip gelecek; yolun başında yürürlükteki anayasanın temel kurallarını anımsatalım. 6. madde şöyle diyor: 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Türk milleti egemenliğini, anayasanın koyduğu esaslara göre yetkili organlar eliyle kullanır.' 7. madde: 'Yasama yetkisi Türk milleti adına Türkiye Büyük Millet Meclisi'nindir.' 9. madde: 'Yargı yetkisi, Türk milleti adına bağımsız mahkemelerce kullanılır.' Vurgulamak istediğimiz şu: Meclis kadar, yargı da yetkisini Türk milleti adına kullanıyor! Bu anlamda yargı da milli iradenin bir parçasıdır. Hiçbir kesim tek başına milli iradeyi ben temsil ediyorum, diyemez!"

Bonus olarak bu da var.

"Mustafa Balbay" said:

Yasama, Yargı, Yürütme

Hâkim ve savcılar 'Türk milleti' adına karar veriyor... İktidara göre, yargı kendilerine hiç dokunmayacak, kime dava açılması gerektiğine de kendileri karar verecek! AKP'nin kapatılması davasında yapılan tartışmanın özü budur. Kimse, AKP'nin ne yaptığına, ülkeyi nereye götürdüğüne bakmıyor. Varsa yoksa, böyle bir dava açılır mı? Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'nın yetkisi yok da diyemiyorlar. Yasalar açık... Tek bildikleri şu: Yüzde 47 oy alan parti hakkında dava açılmaz! Hayır... Eğer ortada bir suç iddiası varsa, yargı gereğini yapar. (17 Mart 2008-Cumhuriyet)

Yargıyı milli irade gören, %47 oy almış partiyi kapatmaya, yöneticilerini hapse atmaya kalktıklarında yargı da milli iradedir diyen. Yargı ne diyorsa o dur diyen, askerleri milli iradeye karşı kışkırtan adam şimdi kendisi cezaevini boylayınca bir anda milli iradenin en büyük savunucusu çıkıyor.

Ben milli iradeyim hapiste diye propaganda yapıyor, milli iradeyi tutsak edemezsiniz diyor.

Omurgasızlığın, ikiyüzlülüğün adı basın kahramanlığı olmuş. Tabi yersen. B)

Başka da diyecek bir şey yok her şey ortada.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...