Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Köpeğime nasıl öğretebilirim ?

Umuruk

Öne çıkan mesajlar

Benim arkadaş(ismi) 1 yaşına girdi fakat şuana kadar ne denediysem bir adım arkamdan yürümesini ve sokaktan bir şeyler yemesini önleyemedim.Veterinerimle konuştuğumda yavruyken yediği şeyleri yemeden ağzından alın demişti bende bire bir uyguladım fakat artık dişleri de büyüdü sıkıntı çıkarabiliyor istemeden ve dışarıda sürekli olmasa da çoğu gün beni çekiştiriyor tasma ile acaba çok mu geç kaldım

Ekleme : Diğer köpek sahipleriyle konuştuğum da yaşı ilerledikçe durulur dışarıdan yemeye tenezzül etmez dediler fakat dışarıdan yemek yediği zaman gerçekten sinirleniyorum.Hayır yani yediği şey hiç fark etmiyor insanlarımızda pis bir torba balık kılçığını yolun ortasına atmışlar köpek ister istemez o yöne doğru gidiyor bende çekiştiriyorum bu tavuk kemiği veya diğer zararlı maddelerde olabilir doğal olarak yemesini istemiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

istemediğin şeyler olduğunda tasmasından çek sana bakmasını sagla sert ol ve hayır de "hayır" ı öğrendikden sonra işin kolaylaşır sesini yükselterek otoriter bir ses ile hayır diyebilmen lazım. sonrasında yapmaması istediğin şeyleri bu şekilde öğretebilirsin.

kız arkadaşımın köpeği hayır eğitimini almış bir kpekdi, kurusun diye astığım şeyleri yere indiriyordu tsirtleri tek tek göstererek hayır demiştim bi kaç gün sonra öğrenmişti ikimizde dumur olmuştuk..lan bak hatırladım özlediğim köpeği :(

sağ tarafında bir adım arkadan yürümesini istiyorsan gene tasmasından arkaya doğru çekeceksin çekerken hayır diyeceksin yüksek bir tonla 50 defa ilerliyorsa 50 defa üşenmeden çekip hayır diyeceksin.

tek başıma eğiticem dersen bu yolları deneyebilirsin. kişisel tercihim eğitmene verip eğitmen ile beraber köpeği eğitmen olur. eğitmen sana yapacaklarını söylüyor o hiç elleyip konuşuyor herşeyi sen yapıyorsun
Sosyal ağlarda paylaş

Youtube çok başarılı bu konularda
senin köpeğin ilgisi dışarıda senden başka heryere kayıyor anlaşılan
senin alfa olduğunu ona göstermen lazım. Videoda çok güzel eğitim var biraz sabırlı olman lazım
öyle sesini yükseltmek falanda yok adam gibi öğretiyosun...
yoksa dışarda finosunu gezdirip "HAYIR HAYIR" diye bağıran teyzeler gibi gezersin dışarda
http://www.youtube.com/watch?v=Z8cPkTh7Y3k&feature=g-hist&context=G29adc9fAHT3qSOgAHAA
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...