Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yeditepe Yurtlarında İnternet Yasakları için Yardım ?

calomer-dp

Öne çıkan mesajlar

• Admin
Olay yeditepeden değil bağlantıyı aldıgı yerden kaynaklanıyor normalde sözleşmelerinde p2p programları oyun portları filan yasak ama uniler bu olaya geçen seneye kadar tınlamıyordu bunun üstünede bağlantıyı dağıtan yer engel koydu.
Şirketin ismi yanlış bilmiyorsam ULAKNET[signature][hline]Didn't you hear...
...the voices of the *wind*?
Virus,SatanixVirus,Satanix,Virus-sensei

[Bu mesaj Virus tarafından 08 Ekim 2004 21:02 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Divxforever forumlarından Savatage'nin yazısı
Arkadaşlar öncelikle çok fazla kasmayın derim bu konuda zira iş sadece bulunduğunuz üniversite ile ilgili değil...

Ocak-2003 de ULAKNET in Çukurova kongresinde aldığı kararlar sonucu, istenmeyen trafiğin engellenmesi için üniversitelere bir çok yaptırım getirildi. Ve bu kararlar yavaş yavaş hayata geçiriliyo. ULAK eğer üniversite gerekli önlemleri almazsa üniversitenin hat kapasitesini sınırlamak/artırmamak ile tehdit ediyor...

Bunun sonucunda üniversiteler Firewall ları devreye sokmaya başladılar.Öyle ki, sunucu makineler hariç(IP kontrolü) içerdeki hiçbir makineye dışardan erişmeniz mümkün değil.

Tamam 25,110,80 gibi bazı portlar açık ama bunlarda da içerik filtrelemesi uygulanıyor...
[signature][hline]Didn't you hear...
Sosyal ağlarda paylaş

ulaknet üniversiteleri aşağı yukarı şöyle kontrol ediyor,

- portlarını tarıyor, gerekli olanların kapatılmasını söylüyor, ya dışarıya ya da sadece içeri bağlantı yapılmasına izin veriyor

- ipleri tarıyor, en yüksek bandwitdth kullananı incelemeye alıyor

- portları tarıyor, en çok sayıda saldırı yapılan portu direk kapıyor, en çok bandwidth yiyen portu incelemeye alıyor..

her üniversite de kendi içinde kontrolünü yapıyor...[signature][hline]sadece ölüm ...
anlam bulur gözlerinde ...
Sosyal ağlarda paylaş

yeditepedeki kulüp odalarındaki bilgisayarların bağlantıları farklı mı?
çünkü kazaa yı sömürüyoruz biz orda.[signature][hline]Chucky
Belgarionn Riva the Cabby of the HUN
Atillabey the Armsman of the HUN
Dantess the Infiltrator of the HUN
Polga the Sorceress of the HUN
Allegria the Skald of Tough Luck
Beathrix the Spiritmaster of Tough Luck
Sosyal ağlarda paylaş

Bilkentim bir tane ya benim her yere bağlan.
Sadece bir gecede 3.5 gb indirdiğn zaman 2 hafta kesiyorlarmış ceza olarak :)[signature][hline]
[/b] Aşka dair ne var ne yoksa, al giderken
İşime yaramaz.. Bana yaramaz..
Çünkü artık çok zor aşık olmak
Ama bir de olursam, bu son olacak [/b]
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
benim günlük 4gb indirdiğim oluyor 512len 3.5gb cok az bir rakam[signature][hline]Didn't you hear...

[Bu mesaj Virus tarafından 10 Ekim 2004 03:37 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

gecen sene mezuniyet tezim olarak " software piracy" i almistim. Ve bu bahsettigniz olaydan da deginmistim, cok normal bu islemler p2p tarzi illegal software download lari engellemek amacindalar.

ama gidip de oyun oynamak icin port lari kapatmalari sebeklik, baska bisi degil, bilgi de hatirlarim swg oynayamazdim.[signature][hline]_.- The GoD of Darkness and Evil -._
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
odtüde everquest 2 oynanır mı yaw portlar falan bişi etkilemes di mi ? yoksa ağlarım ben burda ya zaten işletmeye hayvan baalasan okuomuş bari oyun oynardım..[signature][hline]fedaykin, 24 November 2003 18:38 tarihinde Ainu'ya demiş ki:
Aynı senden önceki 20 kişinin düşündüğü gibi onun özel kişisi sen olacaksın, tabi tabii...
Alexi_Septimus,23 Ağustos 2004 18:23 tarihinde Mavi'ye demiş ki:
Kuzucum, "My way or the highway..." diyeceksin.
Bu kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ainu, 20 Ekim 2004 21:23 tarihinde demiş ki:
odtüde everquest 2 oynanır mı yaw portlar falan bişi etkilemes di mi ? yoksa ağlarım ben burda ya zaten işletmeye hayvan baalasan okuomuş bari oyun oynardım..

senden kaynaklanan bir sorun olmadıkça, firewall vs., oynarsın.. portlar açık..[signature][hline]sadece ölüm ...
anlam bulur gözlerinde ...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...