Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Psikiyatriste gitmek istiyorum

kzpmaza

Öne çıkan mesajlar

kzpmaza said:

ama kimse nerden randevu alıcam ne yapcam onu dememiş.

gitmek istediğin hastanenin psikiyatri bölümünün numarasını bul internetten direk orayı arayıp randevu al reyis.

Etrafımda psikyatriye giden, merkezine yatan ve ilaç kullanan çok kişi var. hiçbirinin bir işine yarmadı haberin olsun ilaç verip yolluyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

kzpmaza said:

gitmek istediğin hastanenin psikiyatri bölümünün numarasını bul internetten direk orayı arayıp randevu al reyis.

Etrafımda psikyatriye giden, merkezine yatan ve ilaç kullanan çok kişi var. hiçbirinin bir işine yarmadı haberin olsun ilaç verip yolluyorlar.

tamam buldum yarın arıcam teşekkürler.

İşe yaramayacağından yüzde 90 eminim zaten umut dünyası işte.
Sosyal ağlarda paylaş

kzpmaza said:

Myshkin said:

kzpmaza said:

tamam buldum yarın arıcam teşekkürler.

İşe yaramayacağından yüzde 90 eminim zaten umut dünyası işte.

Bu optimislikle ben olsam gitmem psikoloğa falan.
Sosyal ağlarda paylaş

artık böle iş çığırından çıkıp hayatımın içine edince ben de aynen böle diyip gittim nitekim panik atak tehşisi koydu, ama doktora bir ayar oldum böle adam gibi dinlesede bir şeyler eksik kaldı gibi geldi neyse sonra bir anda elimde reçete ile dışarda buldum, gittim eczaneye aldım falan eve geldim. Sonra doktora tutuldum bir an dedim ya böle çat diye ilacı dayadı daha benim fikrimi bile sormadı belki terapi falan ile düzelebilecek durumdayımdır diye düşündüm ve ilacı kullanmadım (zaten başlaması da dert bırakması da ayrı bir dert bir ilaç), nitekim ilaç duruyor öyle zerre dokunmadım ama bu olay genel olarak beni felaket motive etti kendimi çok rahat telkin edebilecek bir hale geldim şimdi daha iyiyim. İşin özü işi bilen bir doktor bul ve ona git ve ilaçları mutlak kurtuluşun gibi görme tabii bunlar tamamen kişisel görüş ve deneyimler falan.
Sosyal ağlarda paylaş

beynim uyuşsun biraz kafam rahatlasın mantığında arkadaş heralde. çünkü o ilaçlar hakkaten öyle yapıyor. yakın bi arkadaşımın yaşadıklarını baz alarak konuşayım, bi iyi bi kötü bi süper kötü durumda oluyor. psikoloğa giden tanıdıklar daha iyi durumdalar bence. son çare olarak bakıyorsan dene tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

Helal olsun tek soruyla evrimi curuten insanlar gibisiniz koca pskiyatri cevapsiz kaldi su an :)
Psikiyatri ilaclari ozellikle antidepresanlarin full etkilerine baslama icin min 2-3 hafta kullanim gerektirir. Bu insan fizyolojisiyle alakali. (merak edenler icin detay:İlaclarin serumda kararli miktara ulasmasi icin 4 x yarilanma omru sure gerekir. Antidepresanlar icin 4 x 5 gun)
Mevcut saglik politikalarinda. Dolayi ne yazik ki drlar gunde 50 60 hasta bakmak zorumda kaliyor, bu psikiyatri icin cok can sikici haklisiniz. ozelde psikologa gidip para vericegineyerine ozel bir psikiyatri merkezine basvur onlar ihtiyacina gore psikiyatrist veya psikologa yonlendiriri. Cunku sadece psikiyatrist ilac baslayanilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...