Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Afganistanda Helikopter düştü 12 türk askeri şehit

DoubleW

Öne çıkan mesajlar

18 martta şehit oldu adamlar be. işin en kötü yanı her üstlerinden prim yapmak isteyen her anma gününde ailelerini rahatsız edip duracak. tam şehit oldukları gün gidecekler hatırlatmaya lan. seneler boyu bilumum ıvır zıvır kurum görgüsüzce saygısızca bahın la unutmadık hölelele diye davarlığın önde gidenini yapacak tam ölüm yıldonümlerinde. allah sabır versin.
Sosyal ağlarda paylaş

Konya'da geçen hafta düşen uçakta şehit olan Türk yıldızları pilotu yüzbaşı uçaktan atlamamış, kurtarmaya çalışmış uçağı gerçekten hakkı ödenmez böyle insanların, insanın gözleri doluyor
http://www.ntvmsnbc.com/id/25331508
said:
'Yetim hakkı var, uçağı terk edemem'
Eğitim uçuşu yaparken düşen Türk Yıldızları'na ait uçakta şehit olan Pilot Yüzbaşı Ümit Özer, kuleyle yaptığı son konuşmada kule görevlisinin "uçağı terk et" uyarısına karşı "bu uçakta yetim hakkı var" diyerek uçağı kurtarmaya çalışmış.

KONYA - Konya'da geçtiğimiz salı günü eğitim uçuşu yaparken düşen Türk Yıldızları'na ait uçakta şehit olan Pilot Yüzbaşı Ümit Özer'in, şehit olmadan birkaç saniye önce kule ile yaptığı görüşme ortaya çıktı. Şehit pilota kuleden verilen "Uçağı hemen terk et, atla" talimatına şehit pilot Özer, "Bu uçakta yetim hakkı var kurtarabilirim" diye yanıt veriyor.

Eğitim uçuşu için geçtiğimiz salı günü Konya 3. Ana Jet Üssü'nden havalanan Türk Yıldızları'na ait F5 tipi eğitim uçağı havalandıktan kısa bir süre sonra üsse yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta bulunan bir traktör fabrikasının arazisine düşmüş, Pilot Yüzbaşı Ümit Özer şehit olmuştu.

Habertürk gazetesinin haberine göre, memleketi Samsun'da toprağa verilen Şehit Pilot Özer'in kule ile yaptığı son görüşmesi ortaya çıktı. Şehit Yüzbaşı Özer'in, uçağın düşme ihtimali doğduktan sonra kuleden uçağı hemen terk etmesi yönünde uyarı geldiği fakat Özer'in bunu reddettiği anlaşıldı.

İşte kule ile şehit pilotun son konuşması:

KULE: "Uçağı hemen terk et! Atla!"

ÖZER: "Yapamam... Uçağı kurtarmayı deneyeceğim. Bunu yapabilirim. Bu uçakta yetim hakkı var."

Bu sözlerden birkaç saniye sonra Ümit Özer canını hiçe sayarak kurtarmak istediği uçakla yere çakılarak şehit oldu.

17 GÜN ÖNCE BABA OLMUŞTU
Şehit Ümit Özer, memleketi Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde toprağa verilmişti. Harita Mühendisi olan Serenay Özer ile 4 yıl önce evlenen Özer’in oğlu Canberk kazadan yalnızca 17 gün önce dünyaya gelmişti.
Sosyal ağlarda paylaş

Karea said:

halısı meşhur evet

komik olmayın gidin google a sorun

edit: neyse kıyak yapiim size buyrun

dünya nın 1 no lu üreticisi

Sadece bu da değil yarı savaş halinde bir ülkede fazlasıyla inşaat işi olur. Ama bu durumun iğrenç bişey olduğunun farkındasınızdır umarım. İnsanoğlu genel olarak bu konularda aptal ama bu durumun şimdilerde tiksintiyle anılan sömürgecilikten çok farkının olmadığını anlayacaklar inşallah zamanla.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

nato'ya dahil biri olarak gitmeme gibi bir lüksün yok.

klasik throine işte.yok öyle bir şey.bak bakalım nato kaç ülkeden oluşuyor,afganistan'da kaç ülkeden asker var?

Myshkin said:

Yalnız benim bildiğim pilot atlayıp kurtulduğunda uçağı düşürdüğü için para ödüyor silahlı kuvvetlere.

yok canım öyle bir şey,kim dediyse sana yanlış söylemiş. bir f-16 kaç para? bir pilot maaşı minimum-maksimum kaç para? bir hesap makinesi ve de netice sana cevabı verecektir.

Sylian said:

O konuya cok pesimistik bakiyorum ben, hani teknoloji olarak ilerledik ama zihniyet olarak son 200 yilda insanlikta cok asiri bir ilerleme yok gibi.

wonderful...
Sosyal ağlarda paylaş

Karea said:

halısı meşhur evet

komik olmayın gidin google a sorun

edit: neyse kıyak yapiim size buyrun

dünya nın 1 no lu üreticisi

Tersini iddia mı ettim? History Channel'da belgeseli yayınmıştı zaten. Her yıkık dökük memleket gibi afganistan da kendini toparlayacak elbet ve hali hazırda bir çok açık alan var sömürülmeye hazır. Gidin orda elma yetiştirin de satın demiyorum ben de. Gidin ordaki ufak sektörleri yutun ki tekel haline gelip yığınla para kaldırılabilsin. Ardeth'in de söylediği gibi yığınla inşaat yapılıyor orada. İnşaat sektörüyle övünen bir ülkenin orda pazarı tamamıyla ele geçirmesi lazım. Sadece bu değil bir çok sektörde durum böyle.

Irak'ta yeniden yapılandırılmaya harcanan paranın haddi hesabı yok. Zaten petrol babalarının paralarıyla büyük büyük binalar dikiyor her gün bir köşeye. Böyle bir en çok yararlanması gereken türkiyeyken çin gelip dibindeki ırak'ta inşaat sektörünü ele geçiriyorsa burda bi yamuk var.
Sosyal ağlarda paylaş

cetoritto said:

Myshkin said:

Yalnız benim bildiğim pilot atlayıp kurtulduğunda uçağı düşürdüğü için para ödüyor silahlı kuvvetlere.

yok canım öyle bir şey,kim dediyse sana yanlış söylemiş. bir f-16 kaç para? bir pilot maaşı minimum-maksimum kaç para? bir hesap makinesi ve de netice sana cevabı verecektir.

Adamın uçağın bedelini ödeyeceğine dair bir şey mi yazdım? Uzak bir akrabam eğitim uçuşu sırasında vefat etti. Ben o tarz bir şey duymuştum, bunu söyledim sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...