Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İnternet sorunu vol 34234

Maedhros

Öne çıkan mesajlar

Selam pati ahalisi.
Tecrübeli arkadaşlara sormak istediğim sorular var.Ankara, Yukarıayrancı'da oturuyorum.
Son 2-3 senedir adsl kullanıyordum şu 8mbite kadar olan tarifeye geçmiştim bir süre önce.Hat kalitesi sorunları yüzünden 4'e düşürdüler hızı son 6 aydır falan da o şekilde kullanıyordum.Fakat speedtest sonuçları 1 mbit civarında geziniyordu üstelik pingde kabus durumdaydı.Artık dayanamayıp boşuna ev telefonu ücreti ödedigimi hesaba katıp uydunet bağlattım bu hafta 3 mbitlik(toplamda 15 20 lira kar ediyorum :D).Sorum burada başlıyor.(Uydunet değerlerim normal gözüküyor)Speedtestte süper ping alıyorum fakat download çok ilginç şeyler yapıyor bazen 3'e çok yakınken bazen 0.18 şeklinde ortalama.İzledigim süreçte de bir süre iyi giderken bir anda çok büyük düşüyor tıkanıyor gibi ve ortalama doğal olarak düşük çıkıyor.Torrent downloadda adslle 2mbitlik bi downloadım varken 1-2 günlük uydunet testimde download die bir şey yok.
Youtube tarzı streamler de ise adsl çok başarısızken uydunet yine bir an çok iyi dolup 15 sn donup yine doldurumaya devam ediyor.(online oyunlarda da ping 20-100 gezinirken bazen 3-5 snlik büyük lagler giriyor büyük değerlere cıkıyor ping.Adslde oyun diye bir şey yok tabi)

Şu an iki modem iki ayrı internet var evde ve en hayırlısını seçmek istiyorum ne yapmalıyım sizce?
Biraz önce aldığım değerler.
tl;dr
evde adsl,ttnet bağlı
ttnet: download var stabil,stream yok (kötü acayip),oyun yok(ping berbat)
uydunet: download yok(bir geliyor bir gidiyor),stream var(arada 10-15 snlik takılmalar),oyun eh işte durumunda(arada 3 4 snlik ping uçması)
Hangisini ne tarz bir düzelttirme yapıp kullanmalıyım?

görüntüler

Sosyal ağlarda paylaş

Sorun tamamını yansıtmaması değil zaten.1 dakika içinde ortalama 15er saniye aralıklarla büyük dalgalanmalar yapması ve bu problemli 15 saniyede sayfa bile açtırmayacak duruma gelmesi.TTnette aynı ethernet/wireless testini yaptım aşağı yukarı aynı sonuçlar çıktı ethernet wireless farkı büyük değil yani.Uydunette aynı testte fark fotolarda net şekilde görünüyor, stabil bir bağlantı var ethernet kullanımında.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...