Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şiirimsi: Aşkı Dünyada Yaşamak

Kendercik

Öne çıkan mesajlar

AŞKI DÜNYADA YAŞAMAK

Küçük bir kıvılcımla başlayacak her şey
Sadece kimyasal bir olay…
Ama bu sefer doğru yere düşecek
Ve ebedi bir iz bırakacak kalbimde.

Onu göreceğim önce rüyamda,
Ve bu düş, aşkımın başlangıcı olacak.
Yanacağım bu aşkın şehvetiyle
Ki bu aşk ebediyeti dünyada görecek.

Efsaneler kadar tutkulu
Ve benim şiirim kadar kurgulu
O gün gelecek ve
Düşecek ateşim dünyanın bağrına.

Aşkı dünyada yaşamanın zamanıdır şimdi!
Bu kızıla boyanmış tutkuyu…
Bir kız kadar nazik ve sevecen,
Ama yıkıcı ve yakıcı!

Zevk sun, tutkuyu sun bana ey dünya!
Öfkem ve boşluğumla yaratacağım seni.
Nefsime tatmin sun, onu yoketmeden
Ya da öğren tutkuyu benden.

Tüm ufkumu alevler sarar
Sara sara Güzelim yanar
Zaten pek haz vermezdi
Yakmaktır onu en güzeli

Halt etmiş Neron da Roma’yı yaktığını sanmış
Yaşasaydı da görseydi dünya nasıl baştan yaratılırmış[signature][hline]AFS'den nefret ediyorum. Sevdiğim geri dönene kadar da nefret etmeye devam edeceğim.
Sosyal ağlarda paylaş

Söz konusu şiir tamamen ders içerisindeki bunalımlarımdan uzaklaşmak için elime kalem almam ile ortaya çıkmış ve bitmiştir. Hatta gariptir ki eve gelip şiiri okuyana kadar, şiirde uyaklar oluştuğunu farketmedim bile...

Şiiri okuyan 2 kişi de çeviri şiiri gibi olmuş dediler. Ben de herhangi bir anlamı gizlemeden, cümleleri alt alta bir metin gibi birşeyler yazmak isteyişime bağlıyorum bunu.[signature][hline]AFS'den nefret ediyorum. Sevdiğim geri dönene kadar da nefret etmeye devam edeceğim.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok yahu ne alınması. Aşk falan yok burada. Sadece bir anda herşeyden sıkıldım ve cayır cayır yanışını izlemek istedim dünyanın... Tesadüf o ya! Derste de elimde kalem kağıt olunca ortaya şiir çıkmış.[signature][hline]AFS'den nefret ediyorum. Sevdiğim geri dönene kadar da nefret etmeye devam edeceğim.
Sosyal ağlarda paylaş

hoş olmuş.[signature][hline]Lucas

hele bir ışıklar sönsün hele bir kapansın kapılar sular durulsun bıçak atacağım daha on iki'den kısa devre yapsın kalbim ellerim inatla dökülsün cigaraya dağlar daim büyüsün sular köpürsün sen beni ozaman gör...

hele küssün meydanlar dehşetin oğlu ölsün ağır bir köpek karanlığı ve tüm mayınlar patlasın sen beni ozaman gör..
Sosyal ağlarda paylaş

vay baba eğer dediğin gibi sıkıldığım bir arada yazdıysan hiç fena değil sen yazmayı dene derim ben şiiir hatta yazdıkça buraya koy da biz de okuyalım[signature][hline]Uzaklardan bir yerlerden bir çığlık duyarsanız bilin ki o çığlık ümidini yitirmiş birinin çığlığıdır o yüzden siz siz olun ümidinizi kaybetmeyin
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...