Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

fiber internetler

Emaleth

Öne çıkan mesajlar

Mr_Hand said:

ya olm. tam yeni yetme meendiz cevabı vermişsin gidip. VDSL doğru şartlarda tabii ki kayıp vermicek de bakır kabloların tırtlığı ortada. optik ile gelip daha sonra cat6 ile dağıtma işini de superonline yapıyo işte.

yerine göre fiber yeraltında sonlanıyor yerine göre fiber direk eve geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

Mr_Hand said:

Emaleth said:

Creative said:

ttnet fiber en iyisi hiç kota düştüğünü görmedim.

ne ara kullandın da görmedin?
daha dün çıkmış bu reklamlar, daha önce var mıydı ki fiber hizmeti ttnet'in? peki her yerde var mı? ben demin aradım, sizin orda yok dediler, nerde var söylemediler, merak ettim.

bi de hız konusu kotadan diil, limitsiz paketlerde kullanım bilmem kaç GB'yi aşınca hızı düşürüyorlar. bu markaların kendi kendine yaptığı bişey diil, galiba BTK'nın bi düzenlemesindenmiş. adil kullanım bişeysi..

Bu arada TTnet FiberNet diyerek yalan söylüyor direkt. VDSL veriyo aslında. Evinin yakınına kadar ("kutuya") fiber ile geliyo, tamam ama sonrası kayıp manyağı VDSL. Gerçekten fiber interneti sadece Superonline veriyor. binanın içine fiberle girip orda cat6 kabloyla (network kablosu işte) dağıtıyolar ki bunda kayıp mayıp yok hiç.

abi zaten hemen hemen tüm outdoor'lar dediğin şekilde çalışıyor şu an, dslam kartlarına optik interface veriyoruz ordan bakırla dağıtıyoruz.
ama yeni gpon'larla birlikte local'e kadar optik gelicek ordan cat6 dağıtılcak node'lara.
VDSL aslında istenilen değerler alındığında çok kayıplı bir teknoloji değil, özellikle outdoorlar gibi yerlerde dslamlar local'e yaklaştıkça çok güzel sonuçlar alıyoruz.

ben VDSL kullanıyorum bir boka yaradığı yok, isterseniz gelin VDSL merkezi bizim salona kurun 30mbit veriyorsunuz 50gb kota var neye yaradı şimdi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...