Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Stock Fotolarım

sunthewhich

Öne çıkan mesajlar

1-2 tane cok basarili reklam fotografcisi taniyorum,
hicbirinin bunlarla ugrasacagini dusunmuyorum?

zaten adam is basina 3-4k minimum aliyo 10k'ya kadar gidiyo, bunlarla neden ugrassin?

hicbiri de duzgun ingilizce bilmiyo zaten..

stock fotodan en fazla kazanacagi 800-900$
ihale olayina da hicbir prof. fotografci kasmaz...
Sosyal ağlarda paylaş

post bana hitaben yazdıysan yanlış anladın sanırım beni.
reklam fotoğrafçısı çekim yapsın değil, yapılan çekimler reklamcılık ( post production ) ve afiş tasarımı yapan yerler için bulunmaz nimet. yani o kesime hitaben çekim yapıp satmak doğrudur diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin

Yuri oyle. Adamin ofisi zaten olimpik stad kadar. Youtube da izleyin videolari. Hatta ugrasmayin

Bu arada stock photo isinde bu adam gibi markalasmayan biz capulsuzlar icin en onemli sey fotolara envai cesit keyword eklemek. fotolari insanlar once bulmasi lazim. milyon tane foto var senin fotonu ne sekilde kullanabilirler her seyi anlatman gerekiyor keyword ler ile.
Sosyal ağlarda paylaş

Yuri bu işin ne kadar büyük olabileceğinin ilk örneğiydi ama artık ayda 10K$ üstü kazanan çok fazla fotoğrafçı var stock işinde.
Yani ayda 800-900$ çok bir para değil artık.

Özellikle Istockphoto'da forumlara bir gözatarsanız, exclusive fotoğrafçıların başarı öyküleriyle dolu. İşini bırakıp full time stock photo işi yapan çok adam var.

Benim aklıma gelen ünlülerden lisegagne ve sjlocke vardır. Hatta lisegagne istock forumlarında, istock'dan kazandığı parayla yaptırdığı evin fotoğraflarını paylaşmıştı. Evin içinde dev bir stüdyo vardı :D
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
bizim şirkette stok sitesine üyelik var. günlük 25 görsel indirme limitimiz var. her gün dolmuyor. mesela bir iş yaparken denemek için bile indiriyorum. İşte anlam veremediğiniz görseller nasıl sayılıyor öğrenmiş oldunuz.

üşenmesem kasar, bu işe girerim çok rahat. Zevklide ama çok üşengeçim :(
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...