Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pati makina mühendisleri bir bakın buraya lütfen

vaperon

Öne çıkan mesajlar

Resimdeki nane kilitlenmiş bir harddisk motorunu açmaya yarayan bir aparat. O kadar deli gibi aramama rağmen bulamıyorum koca istanbulda. Samsung, Seagate teknik servislerine bile başvurdum bu meretten alabilmek için. Yok. Ellerinde var ancak 1 tane...

Neyse, mühendis arkadaşlardan bana bu meretin yapımı konusunda yardımcı olup olamayacaklarını öğrenmek istedim. Bunun çizimi, yapımı kaça patlar? Üstteki tutacağın plastik olup olmaması önemli değil. Metal de olabilir.

Ancak iki tane sabitleme deliği, iki tane de sabitleme çubuğu olması gerekiyor X şeklindeki bağlantı noktasında.

Derdim bu evet. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok ama. Doğru keywordler ile ebay, google, yahoo, bing neleri denemedim ki... Çinde var bir şirket üretiyormuş. Minimum sipariş 100 adet. Profesyonel harddisk tools diye bir şirkette de 280$ istiyor adamlar. O da pahalı ve ayrıca mika. Kırılma riski de var baya...

En iyi alternatif burada bir yere yaptırmak gibi geldi o yüzden.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu delik ve çubukların çapları markadan markaya değişiyor mu?

Çapraz geçtiğin o şey, yani x şeklindeki parça, tam bir x mi yoksa arasındaki açı özel mi?

Markadan markaya değişiyorsa sen hangisine göre kullanıcan.

Abi bu baya basit bişey mekanizma yok bişey yok bunda, buna o paralar istenir mi delirmiş lan millet.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Abi orda o aleti takacağın şey üzerinde delikler olan bi disk değil mi.
Spiral taşının taş sıkma anahtarı bile açar lan onu
Ya ben farazi konuşuyorum varsa elinde yakından foto at bana, basit bişeyse yapıp gönderirim kargoyla.

abi spiral taşının sıkıcısıylan alakası yok, hem nasıl aynı ölçülerde olacak ki. Bu çizimdeki anahtarın delikler farklı yönde yani tepeden baktın mı sana doğru değil yana doğrular zaten
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

abi spiral taşının sıkıcısıylan alakası yok, hem nasıl aynı ölçülerde olacak ki. Bu çizimdeki anahtarın delikler farklı yönde yani tepeden baktın mı sana doğru değil yana doğrular zaten

Mantık aynı abi, aynı tip anahtar.

Delikler dik benim gördüğüm fotolarda? Markadan markaya değişebilitesi vardır ona bişey diyemem de, şu anlattığı şey gayet basit bi alet.
Sosyal ağlarda paylaş

Diskler aynı yapıda değiller çoğu zaman.

Benim açılması gereken disklerin yapısına göre istedim.

Temsili birşeyler çizdim ama eksik veriler var yine. Yarın ölçülerini alır adam akıllı birşey paylaşırım.

Teknik resmim yok. Öldürmeyin :D

@seagle: uçmuşlar adamlar evet. :D

@nolax: baktım yok :( Dhgate'de de yok...

Sosyal ağlarda paylaş

vaperon said:

Abi süpersin. Açı olarak ölçebilir miyim bilmiyorum ama sana diskin açık şekilde resmini verir, ölçülerini cetvel yardımıyla (kumpas yok :() ölçer yazarım resmin üstüne ölçülerini de.

Gelelim can alıcı soruya. Ne kadara mal olur bu arkadaş?

Çapraz olan kolların boylarını ölç birde iki ucu arasındaki mesafeyi ölç

Yani şu ölçüleri

http://dl.dropbox.com/u/18366514/103.jpg

Ordan açı çıkar.

Yanlız delik çaplarını düzgün ver yeter ki.

Bide para soruyo ahahahah

280$ tabi olm sfdadfsd

Ne parası teyallam, böyle bişeye para mı alınır ahah
Sosyal ağlarda paylaş

Ahahah bigün bi pati toplaşkasında denk geliriz belki, dürümünü yerim o zaman sdfafa

Sen bana ölçüleri at pm olarak, yarın sabah bakabilirsem pc'ye ölçüleri alır yarın yaparım. Sabah bakamazsam ertesi güne kalır.

Yarın dediğim bugün olmuş tabi saat 12 yi geçmiş sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...