Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hafif Beslenme Önerileri

kozalak

Öne çıkan mesajlar

Kişisele mi açsam buraya mı açsam bilemedim. istenirse kişisele gönderilebilir.

sorum şu:
yalnız yaşıyorum ve yemek yapmayı pek bilmiyorum, bilsem de yapmak istemiyorum uzun uzun.
dışardan yeme seçeneğini kullanıyorum genellikle. yalnız farkettimki biraz kilo almışım.

o yüzden dışardan (sipariş ya da hazır yemekler) beslenirken kilo almamak adına sağlıklı ve hafif olarak neler önerirsiniz?

bir de ek olarak şunu sorayım: alkol tüketimi kilo alımını ne kadar etkiler?
Sosyal ağlarda paylaş

cevap : buharda pişir.

bu iş için özel tencereler falan var tabi bulabiliyosan al da ben evde şöyle yapıyorum; metal makarna süzgecini evdeki en büyük tencerenin üzerine koyuyorum. tencereye 3 - 4 bardak falan su koyuyosun, süzgeci koyuyosun üstüne. sonra julyen doğranmış havuç kabak vs. ve brokoli falan istiyosan koyuyosun içine süzgeçin. göğüs tavuk falan da ekleyebilirsin istersen, hafif zeytinyağı+ sbaharatlı salça falan gibi bişeyde marinlersen, hadi marinlemeye üşendin bulasan da olur, muhteşem oluyo valla.

bu şekilde pirinç falan da pişirebilirsin teorik olarak da denemedim, bi ara bakmak lazım =)
Sosyal ağlarda paylaş

acayip üşengeç biriysen, hazır yıkanmış poşette salata, sebze satıyor bazı büyük marketler. onlardan al üstüne ton balığı koy ye ya da 5 saniye et pişir, ya da peynir koy onlarla ye. ya da dendiği gibi buharda sebzeleri pişir.

ev yemeği yapamıyorsan en iyisi çiğ sebze sanırım
Sosyal ağlarda paylaş

Mr_Hand said:

cevap : buharda pişir.

bu iş için özel tencereler falan var tabi bulabiliyosan al da ben evde şöyle yapıyorum; metal makarna süzgecini evdeki en büyük tencerenin üzerine koyuyorum. tencereye 3 - 4 bardak falan su koyuyosun, süzgeci koyuyosun üstüne. sonra julyen doğranmış havuç kabak vs. ve brokoli falan istiyosan koyuyosun içine süzgeçin. göğüs tavuk falan da ekleyebilirsin istersen, hafif zeytinyağı+ sbaharatlı salça falan gibi bişeyde marinlersen, hadi marinlemeye üşendin bulasan da olur, muhteşem oluyo valla.

bu şekilde pirinç falan da pişirebilirsin teorik olarak da denemedim, bi ara bakmak lazım =)

bu sekilde kac dakikada pisiyor?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...