Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sigortası olmayan 213 lira ödeyecek

DoruK

Öne çıkan mesajlar

saplashaman said:

benim anlamadığım nokta,sağlık hizmetleri sıfır ücretli olupta bunu sürdürebilen 10 tane ülke sayabilirmisiniz merak ediyorum,

inşallah aldıkları paraları sağlık sigortalarına ve hastanelere yatırırlar diyorum ben sadece. çalacaklarından değil de(onu da yapabilirler gerçi de o ayrı konu) kendilerini vatandaşa sosyal hizmet yapması gereken insanlar olarak değil de ülkenin efendileri olarak gördükleri için. yüzüncü kez söyleyeceğim ama bir ülke depreme hiç bir şekilde hazır değilken toplanan onca deprem vergisini "başka yere harcadık yol yaptık okul yaptık biz yeaa" diyen adamın vatandaşa ve ölen onca insana zerre saygısı yoktur.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bazıları şunu anlıyamıyor tamammı,şimdiye kadar gelen hükümetler hep çalıyordu bir tane yatırım yapan yoktu arkadaş,bunlar hem çalıp hem çalışıyorlar,melih gökçek örneği ortada en azından,yani bu halk %50 veriyorsa canından çok sevdiği için değil,somut birşeyler yaptığı için,bakın tokiye,bakın duble yollara,bakın ergenekon duruşmaları yüzünden fikirlerine ters olan adamlar bile oy veriyor,yani ha yoktu vardı orasını bilemem ama adam one minute diyo yüzde 5 artıyo oyu,yarın israile bir füze yollasa emin olun %90 alır ki uzun menzilli füzelerinde emrini vermiş bulunuyor tayyip erdoğan :p ama tabii hala cahil bir muhalefet,ve yandaşları sırf bönlöröslömcö diye diye bir 20 sene daha götürür akp
Sosyal ağlarda paylaş

saplashaman said:

abi bazıları şunu anlıyamıyor tamammı,şimdiye kadar gelen hükümetler hep çalıyordu bir tane yatırım yapan yoktu arkadaş,bunlar hem çalıp hem çalışıyorlar,melih gökçek örneği ortada en azından,yani bu halk %50 veriyorsa canından çok sevdiği için değil,somut birşeyler yaptığı için,bakın tokiye,bakın duble yollara,bakın ergenekon duruşmaları yüzünden fikirlerine ters olan adamlar bile oy veriyor,yani ha yoktu vardı orasını bilemem ama adam one minute diyo yüzde 5 artıyo oyu,yarın israile bir füze yollasa emin olun %90 alır ki uzun menzilli füzelerinde emrini vermiş bulunuyor tayyip erdoğan :p ama tabii hala cahil bir muhalefet,ve yandaşları sırf bönlöröslömcö diye diye bir 20 sene daha götürür akp

ABBBOOOOOOOOOOOO
Sosyal ağlarda paylaş

almanyada katılım payı ödüyorsun diye biliyorum ayrıca iç kamuoylarında fransa ve almanya da da tartışılıyor sağlık hizmetleri muhabbeti,lüksemburg=istanbul diye bakıyorum bir istanbul türkiyeye bakarken lüksemburg sadece kendine bakıyor yani:D

bu arada yeni bir haber

yunanistanda sivil darbe

Yunanistan'da temaslarını sürdüren Avrupa Birliği, Avrupa Merkez Bankası ve Uluslararası Para Fonu temsilcilerinin (Troyka), 130 milyar euroluk ikinci yardım karşılığında Atina'dan talep ettiği sert ek önlemlerin arasında Yunan silahlı kuvvetlerinde toplu terhislerin de bulunduğu bildirildi.
Sosyal ağlarda paylaş

saplashaman said:

bunlar hem çalıp hem çalışıyorlar,melih gökçek örneği ortada en azından,yani bu halk %50 veriyorsa canından çok sevdiği için değil,somut birşeyler yaptığı için,bakın tokiye,bakın duble yollara,bakın ergenekon duruşmaları yüzünden fikirlerine ters olan adamlar bile oy veriyor,yani ha yoktu vardı orasını bilemem ama adam one minute diyo yüzde 5 artıyo oyu,yarın israile bir füze yollasa emin olun %90 alır ki uzun menzilli füzelerinde emrini vermiş bulunuyor tayyip erdoğan :p ama tabii hala cahil bir muhalefet,ve yandaşları sırf bönlöröslömcö diye diye bir 20 sene daha götürür akp

çalışsınlar ne fark eder adamlar onu seni beni sevdiğinden yapmıyor. belirli bir süre hükümet olmaları lazım istedikleri şeyleri oturtabilmek için. adamların çoğu zaten ülkenin şu an sayılı zenginlerinden artık. bir iki seçim sonra gitseler de fark etmez, ülkenin ekonomisi adamların ellerinde, taraflı olan yargıyı bu sefer de kendi taraflarına çektiler orda da sorun kalmadı.

türkiyenin bir sorunu bu, parti seçerken popülist davranıyor insanlar. etik değer ve ideoloji gibi kavramlara nerdeyse hiç önem vermiyorlar. kendi halkının gözünün içine baka baka yalan söyleyen pişkinlik yapan adamların dolu olduğu bir partiye nasıl ülkenin geleceğini emanet edebiliyorlar çok enteresan.

çalıyorlar ama çalışıyorlar da argümanı geçerli değil yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Yurt dışında en ufak ilacı bile doktor yazamamak için resmen direnirken bizim memlekette tam tersi hastalar doktora şu şu ilacı yaz diyebiliyor.
Gereksiz ilaç tüketiminde 1. numara olmuşuz milyar dolarlar gidiyor ilaca. Bunu engellemek/caydırıcı olmak için de reçeteye katkı payı getiriliyor bunda bile art niyet aranıyor.

Gaz sıkışması olan adam soluğu kardiyologda alıyor. Migren ağrısı tutan nörologa koşuyor. Sonra acil hastalar dışında aile hekiminden sevk almadan uzman hekime çıkamazsın deniliyor bunda bile art niyet arıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bırakın bu işleri valla ya,gereksiz ilaç diyorsun,geçen gittim özel hastaneye 12 lira verdim muayene olmak için filmi cartı curtu herşeyi bedava artı para almıyorlar,geri çıkarken de 9 lirasını geri iade ettiler,kadının biri yanımda aynen dediğin gibi gaz sancısı çekiyormuş ilaç istiyor doktor hamile olduğu için vermiyor,sonrada eşi ve kendisi doktora bin tane hakaret ediyor,doktor ne bo. yesin,vermediği zaman hökömöt ilöç vermöyör oluyor vatandaşına iki ucu boklu değnek vesselam onun için Allah kimseyi doktora düşürmesin hastaneye v.s işte
Sosyal ağlarda paylaş

saplashaman said:

abi bırakın bu işleri valla ya,gereksiz ilaç diyorsun,geçen gittim özel hastaneye 12 lira verdim muayene olmak için filmi cartı curtu herşeyi bedava artı para almıyorlar,geri çıkarken de 9 lirasını geri iade ettiler,kadının biri yanımda aynen dediğin gibi gaz sancısı çekiyormuş ilaç istiyor doktor hamile olduğu için vermiyor,sonrada eşi ve kendisi doktora bin tane hakaret ediyor,doktor ne bo. yesin,vermediği zaman hökömöt ilöç vermöyör oluyor vatandaşına iki ucu boklu değnek vesselam onun için Allah kimseyi doktora düşürmesin hastaneye v.s işte

yavrum devlet babasının hayrına yapmıyor onları,laptop alırken bile %40 vergi veriyorsun,loto oynarken bile öpüyor devlet.o paraların dönüşü o,devlet mekanizması hani vardı ya platon falan.sanki lütfedip yapıyor devlet.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

türkiyenin bir sorunu bu, parti seçerken popülist davranıyor insanlar. etik değer ve ideoloji gibi kavramlara nerdeyse hiç önem vermiyorlar. kendi halkının gözünün içine baka baka yalan söyleyen pişkinlik yapan adamların dolu olduğu bir partiye nasıl ülkenin geleceğini emanet edebiliyorlar çok enteresan.

ortada enterasan bir şey yok. halkta zaten prensip falan diye bir şey kalmamış bu memlekette. Oy veren adam da o oy verdiğinden daha az pişkin yada yalancı değil, herkes orda kendi olsa aynını yapacağını düşündüğü için birinin yolsuzlukla suçlandığını duyunca bal tutan parmağını yalar diyor. Bu ülkede yukarılara yükselmek için yalancı olmak, ahlaksız olmak sıradan olmuş. En basitinden öncelikle etraftaki esnaf, sokaktaki simitçi, okullardaki öğretmenler dürüst olmadan bu ülkede hiçbir siyasetçi dürüst olmaz.

Bir ülkede önce insanların kendisinde ahlak olaması lazım.

zübüklerden kurtulmanın birinci çaresi önce kendimize bakmak, kendi zübüklüğümüzden kurtulmaya çalışmaktır.

http://inciswf.com/clip0009.swf
Sosyal ağlarda paylaş

sonra laf söyleyince söyledi diyorsunuz,lan 150-200 sene önce ahi teşkilatı varmış,ne bileyim erenler abdallar varmış köy köy şehir şehir gezer öğüt verirlermiş köylüye şehirliye,millette vicdan varmış en azından,evet meclis milletin aynası ama 150 sene önceki padişahlar da milletin aynasıydı bana göre,gözü kapalı savaşlara giren,150 kiloluk topu kaldırıp namluya süren bir millet batı sevdası yüzünden heba edildi gitti,teşekkürler ittihat terakki teşekkürler cibiliyetsiz insanlar

not:şu anda o kadar sinirlendimki anlatamam,valla hepinize de ucundan bucağından katılıyorum,ama mesele bana göre sistem meselesi
Sosyal ağlarda paylaş

muhteşem yüzyılı senin gibiler izler genelde,hiç izlemedim şimdiye kadar,o bok attıkları kanuni at üstünde öldü bir araştırsınlar bakalım ömrünün kaç senesi istanbulda geçmiş diye,
o devleti aliye diye dalga geçtiğin malıyız diye gözüktüğümüz devletle günümüzdeki türkiye cumhuriyetinin askerlik kanunu arasında ne fark var? o avrupa da sendika v.s muhabbeti yaptığın sivil toplum örgütleri, kapitalizmin kitleleri kandırma aracı olduğunu hala anlayamadıysan hiçbirşey demiyorum sana,
gözü kapalı gitmişler bak,mustafa kemalde öyle diyor zaten..
Size taarruzu emretmiyorum ölmeyi emrediyorum.

Biz ölünceye kadar geçecek zaman içinde başka kuvvetler ve komutanlar olabilir..."Kumandan işte böyle bir anda böyle bir emri verebilen insandır."

Neticede düşmana saldırıldı.Boğuşuldu.Düşman dayanamayıp geri çekildi.Sahile kadar gerileyerek orada tutunabildi.Arıburnu cephesi işte böyle açıldı.

birşeyler hatırlayabildinmi?

hatırlayamadıysan en azından kudüsün 1 alay askerle idare edilen osmanlı zamanındaki kudusün,bugün milyonlarca israilli filistinlinin idare edemediği gerçeğini inkar etmekte akla zarar
ama işte düşünen beyinlere hitap eder tarih,düşünemeyen beyinler günümüz laylaylomuyla muhteşem zırvalarla oyalanıp durur
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...