Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Net Limiter

kfg

Öne çıkan mesajlar

Programlara KB cinsinden limit koyuyosun. Yada toptan koyuyosun.

Mesela 2 bilgisayar var evde, 1024 kb adsl bağlantın var. ADSL'in geldiği bilgisayara netlimiter kuruosun. 1024kbit nın teorik hızı ne 128 kb, 120 kb olsa max, 60 kb hattın geldiği bilgisayara overall limit koyuyosun, 60 kb'de diğer bilgisayara kalıo zaten. Yani senin bilgisayar toplamda 60 kb yi geçmio diğer bilgisayarda kalan 60 dan faydalanıo. Tabi simultane kullanınca bu lafta kalıo :D 2 bilgisayarda da yüklü olması lazm hakikaten 60 60 bölmek için.[signature][hline]This Cat Scratches Free.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dorjan, 11 Ekim 2004 19:17 tarihinde demiş ki:
p2p kullananlar icin olmazsa olmazlardan, aciyosun emule + bittorent ikisine de 1kb lik ul limit veriyosun. boylece download ettiginiz adama surekli rahatca bilgi yollayip indirebiliyosunuz.

ohoo çok vermişsin genele 1kb ver daha iyi.[signature][hline]oasisoyun.net | Mancınık'ı Yükle | Oasis Forum
Mail/MSN: [email protected] , ICQ:6254196
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Dorjan bu zihniyetten dolayı p2p programlar ölüyor ve birçok yerden iplerimiz banlanıyor... 256 bağlantısı olan biri en az 2 normaldede 4 açabilir.[signature][hline]Didn't you hear...
...the voices of the *wind*?
Virus,SatanixVirus,Satanix,Virus-sensei
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
ben 8 ay kullandım anlasılmadı bi gün acık degildi (daha dorusu formattan sora kurmamıstım) ve eve geldigimde yemişim ban ı oysaki 4-5 kb upload ediyodum. neymiş hız kısmında dls yazıyomus dls 4-5 degil 20-30kb la upload a izin verirmiş. salak adamlar bilseler trde 128-256 .. diye adsl oldugunu..

upload sınırlayıcı program kullanmak adsl kullanıcıları için Allah'ın emridir ve etik degil diye bişi türkler için geçerli degildir çünkü bu bizim degil telekomun ayıbıdır
dk sına en cok par veren biz ise k daha neden downloadumuzu düşürecek sekilde uploadu acalım da cekecegimiz dosyayı zaten pahalı olan int i ice yavas kullanarak edinelim

tabi bu sınırı oyle bi ayarlamak lzm ki durum sunda nibaret

128 adsl için : 2kb
256:3
512:5 kb hızları download u cok etkilemez

ama download u 1-2 kb düşürecek sekilde
256:4-5
512: 7-8 açılabilir fakat şunu soyliyim slot olarak 5 tane açtıysanız ve hepsi dolu ise ozm downloadunuz dahada düşmekte o yuzden tavsiye edecegim netlimiterla upload hız kısıtlaması tepedeki dir[signature][hline]regrubmah retsamdnarG
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
virüsüm biberim
darkadmins hubindan ban yedigimde
ip değiştirip girdim olmadı
nick email bütün detayları değiştirdim olmadı
share e açtıgım dosyaların isimleri teker teker değiştirdim ve share ettigim klaörleri rename cektim olmadı

en sonunda bütün share ettigim dosyaları kaldırdım baska dosyaları share e açtım ip nick herbişiyi tekrar değiştirdim ban acılmış gibi girebildim :)

ama bazı hublara ip değiştigi gibi girebiliyorsun ehe[signature][hline]regrubmah retsamdnarG
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
bak kabul edilebilir boyutlarda upload hızı açarsan sorun degil
ama sen ul slot 10 tane açıp 2 kb hız sınırı korsan adama nahh çekip şutlarlar hubdan :)

baglantı hızını 24 seç veya 56k dial up seç upload 5 slot aç hattın 128 se 2
256 ise 3
512 ise 5-6 fln aç
mis gibi downloaddanda yemeden banda yemeden götürr..[signature][hline]regrubmah retsamdnarG
Sosyal ağlarda paylaş

walla tecrubelerle sabittir..torrentte ..ne kadar ekmek o kadar kofte..uploadi net limiterle 70 k ya sinriladim..elemanlar benden 70 le cekerken benim downum 50 70 arasi gidiyordu..denemek amacli uploadi 10 a dusurdum dramatik olarak down da 10 lara dustu..su anda simpsons sezon 9 iniyo ..up 55 down 30 ..

sayki sevki ve bide su dc++ da aktif pasif olayini ayarlayabilsem cosucam da..ah ah..torrent simdilik idare ediyor
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...