Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Solitaire

birm

Öne çıkan mesajlar

İçeri girdim ve kapıyı açık bıraktım. Dışarısı buz gibiydi ve içerisi de hızla soğumaya başladı. Üstümü çıkartmadan salona geçtim ve televizyonun karşısına oturdum. Kumanda çok uzaktaydı, ben de yerimden kalkmadan öylece etrafı seyretmeye başladım. Sürekli içimden aynı cümleyi tekrar ediordum...

- Anne, nereye gittin?

Bir süre sonra sıkıldım ve kalkıp odanın içinde dolanmaya başladım. Hayal kurup kafamı dağıtmaya çalışıyordum. Bir duvar kılığına girmiş dev bir göz beni odanın içerisinde takip ediyordu. Yoo hayır! Beni her yerde takip ediyordu. Duvardan duvara geçiyor ve beni hiç bir zaman yalnız bırakmıyordu. Yine aklımdan bir cümle gelip geçti...

- Çocuğu olmayan bir adamım, bütün hüzünümle yapayalnız...

Mutfağa girdim. Balkona çıktım. Aşağı baktım. Döndüm, yatak odasına gittim. Duvarlara paralel biçimde yürümeye başladım. Her an her yerde oyun oynamalıydım. Başka türlü kafamı dağıtamıyordum.

- Dünya senin etrafında dönüyor ve sen öylece olduğun yerde duruyorsun!

İçerisi iyice soğumuştu. Ceketimi çıkarttım. Salona doğru koşup kendimi kanepeye fırlattım. Yüzüstü uzanıp halıdaki desenleri incelemeye başladım. Ama yine o geldi aklıma...

- Sen bana geçen gün ne demiştin? Hani tam evden çıkarken bişeylerden bahsediyordun. Telefon faturası ile ilgili...

Şarkı söylemeye başladım. Kendimi motive etmeyi iyi bilirim. Bir anda kendimi sahnede çılgınlar gibi şarkı söylüyorken hayal ettim. Sayamadığım kadar çok insan bağıra çağıra zıplıyordu. Ama o yine oradaydı...

- Gizemi korumak gerçeklere teslim olmaktan daha iyidir.

Kapı kapandı. Kız arkadaşım eve gelmişti. Gelir gelmez de söylenmeye başlamıştı. Ben ise o anda bile ıssız bir dağ evinde onunla olduğumu hayal ediyordum. Kadının gürültüsü bile dikkatimi dağıtamıyordu. Ve o, işte tam karşımdaydı. Ama keşke konuşmasaydı...

- Senden nefret ediyorum!

İşte herşey böyle oldu. Sence bu ne anlama geliyor?

Birm
.
.

[Bu mesaj birm tarafından 12 Ekim 2004 17:53 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...