Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Single/Multi Effect Pedal???

Mortis

Öne çıkan mesajlar

Şu ana kadar 50$ ve 60$ da gördüm Ankarada ikinci el. İstanbulda 75$ gördüm www.turkrock.com forumlarında alım satım bölümünde aradığın pedalların ikinci elini bulman mümküm makul fiyata[signature][hline]Demon_of_Hell, 26 Eylül 2004 23:25 tarihinde demiş ki:
fantezilerimden biride taş gibi bir ayşe teyzenin gelip üstümdeki elbiseleri caaarrrtt diye yırtmasıdır...
Mirage Icq'da demiş ki:
Predator (10:17 PM) :
terminale gittim çok iyi bir film ya
Mirage (10:17 PM) :
terminalör?
Sosyal ağlarda paylaş

Simdi bana sorarsanız pro bir sistem kurmak için en bastan mantıklı adım atmak lazm..
Oncelikle pedal kadar kullandıgın marshallın nası bir model oldugu ne amacla uretildigi ve ne amacla kullandıgın cok onemli.. ev içinse sahneye cıkartırsan 4. sarkıddan sonra naparsan yap ton alamzsın.. lambalımı ?... uzerinde neler var.. Send return içeriyormu..
Eger Send Return içeriyorsa en mantıklısı iyi bir eq ile distortion yada over drive tonunu marshalldan alman sana cok sey kazandırırı hem ton hem performans olarak ..
Yani mesela;
Gitar + EQ + Marshall + Send(reverb yada delay)-return

bu sekilde cok stabil ve kuvvetli bir sistem kurarsın en azından eklicegin pedallara karar veririken..
Dedigim gibi marshall ve manyetiklerin bence maddi olarak reverb yada delay oncelikli tutulmalı...

Ben su ana kadar cok fazla multi ve analog pedal degistirdim.. MT2yi gec derim..
Eger analog bir sistem kurucaksan bu ise en bastan basla ve o sekilde git inan sayılar 10u gectigi zaman cok eylenceli oluyor. cunku siralamaları bile tona etki ediyor...
bide en onemli konulardan biride..pedallar pille calıstırma 100de 80 tonda kayma olur boss adaptor yada ns2 kullanmanı oneririm 7 pedala kadar besleme yapabiliyor... bir adaptorle...

yani aslında cok karısık isler ve inan mt2 kullanarak o tonları cıkartmıyorlar.. genelde bu isin babaları marshall ampeg ve mesa bogiedirki clean ton için marshall distortion için mesa oneririm araya bide boss chanel selector koydunmu tas ama.. bu konumuzun cok dısında ...
sana kolay gelsin.. inan set kurarken bazen aynı pedaldan 3 tane kullnman bile gerekebiliyor aklında olsun
Analog pahalı bi zevktir ama keyflidir..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...