Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Single/Multi Effect Pedal???

Mortis

Öne çıkan mesajlar

Bu aralar bi alet almam lazım gitar için. Ya multi efect pedal alacam ya da single alacam. Single pedal alacaksam büyük ihtimal Boss MT-2 alacam. Ama düşünüyorum da tek bana distortion yetecek mi. Gitarımın clean tonu süper aslında (Epiphone Les Paul Gothic) yani marshall amfiden çok güzel sesler çıkartio. Ama Delay, reverb etc. tarzı efektler de kullanır mıyım die düşünüyorum. Bu durumda multi efetk pedalları devreye girio tabi. Bunlar da çok pahalı olduğu için ne yapsam bilemiorum. Boss Gt-6 aşırı pahalı, Digitechler para olarak uygun fakat kalitesi ne kadardır bilmiorum.

Benim aslında kullanacağım bi ağır distortion olacak, bir clean olacak bir de reverb , delayli çok ağır olamyan di distortion efekti olacak (örnek anathemanın angelica, inner silence gibi çoğu şarkısında sololarında kullandığı efekt gibi.)

Eğer tek pedal alırsam ilk ikisini elde edecem, 3. sü yalan olacak. Ama sırf bu 3 efekt içinde gidip para bayılmak istmeiom. İki tane single pedal mı alsam bi mt-2 bi de reverb tarzı?

Bi konuşturun bakalm bilgilerinizi :)[signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Strong. The Weak. The Innocent.
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

boss dd-3 analog digital delay olarak bu gayet güzel bence..
bide metal zone demişsin oda güzel marshalla iyi güzel uyum içinde olan bi alet ne biliyim böle devam edersen ilerde analog set yaparsın..
delay olarak önerebiliceğim bu.[signature][hline][i]I'm done feeling like a skeleton, no more sleep walking dead.[i]

Sosyal ağlarda paylaş

evet analog set daha kral olur die düşünüorum aslında ben de
para buldukça eklerim ederim.

ama şöle bişey var , bunları kullanma yöntemi nedir.

Gitar -- boss pedal --- boss pedal -- boss pedal-- amfi
bu şekilde mi bağlanio?

ve bunların arasındaki geçişi nasıl yapiosun falna?[signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

tamam da
ben mesela

distortionu aktivate ettim
distortionlka çaliom o sırada reverbe bastım distortion +reverb ondan sonra başak bi pedal bastım
onun züerinde dier efekt mi eklenio?[signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

Boss MT-2 Metal zone
Boss RV-3 Digital Reverb/Delay (ikisi bi arada)
Boss GE-7 Equalizer

Bu 3ünü almaya karar verdim, önce ilk ikisini alırım. Sonra equalizer ı alırım...[signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

rv 3 hakkında pek olumlu şeyler duymadım ayrı ayrı alsan daha iyi olur bence , bide wah al bunlara ek sonra chorus du tremeloydu isteğe göre flanger falan eklersin her ay bi tane filan ehah[signature][hline][i]I'm done feeling like a skeleton, no more sleep walking dead.[i]

Sosyal ağlarda paylaş

Bossun sitesinde virtual pedalboard var orda

combinasyon yapiosun pedalları samplelar çıkıo nasıl bişey olacağını gösterio şimdi

mt2-cs3-ps5 bağlayaınca

"frolic" adlı bi sample var süper . Direk Death in sololarda kullandığı efekt gibi bişey çıkıo ortaya hasta oldum eheh

PS 5- Super shifter
CS 3 - Compression Sustainer bunların ne işe yaradığını bilmiom ya .. pff[signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

ya isim olarka anliosun tabi
ama işte gidip denemek lazım , çünkü 100 dolar vereceğine değecek mi o sustainer falan. Olayı sırf sustain kazandırmaksa deymez gibi gelio. o yüzden sordum.

bu arada demişsin Reverb/delay alma die ne gibi kötü şeyler duydun sölesene?[signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

Compressor bi zorunluluk bidefa analog bi sistem kurucaksan. Kompresör traşlama görevi yapıyor senin gitarı serbest bıraktıgında çıkan binbir türlü gürültüyü kesiyor, durdugun yerde feedback yemiyorsun. Aldığın herhangi bir processor dede kompressor olucak zaten. Hele mt 2 düşünüyorum diyosan elinden geçirmiş biri olarak compressor şart diyorum.[signature][hline][b]Any man is capable of driving a blade into another man's chest. Anyone who thinks otherwise is a fool and won't live long. Killing is not a bad thing in and of itself; it is the intent behind the action that counts.[b]

[b]Umrae[b]
Sosyal ağlarda paylaş

Ikisinide alıcaksın hehe, bi processor de mevcut olan şeyler analog sistemi kurarken lazım diye düşünüyorum. Comp. sesi hep aynı çizgide tutuyor, mesela 10 db dedin sınırı 10 dbin üzerini alıyor senin verdigin degere göre kısıyor yada 10db in altındaki ni yine verdigin degere göre yükseltiyor. Ben compressor öncelikli tutuyorum noise gate (yada hush unit) de gerekli. noise gate bir thresh hold sınırından sonrasını kesiyor.
es ler arasında alet ikide bir feedback yesin istemiyosan alman lazım. Gene processor fiyatına geldi deilmi sonuçta?[signature][hline][b]Any man is capable of driving a blade into another man's chest. Anyone who thinks otherwise is a fool and won't live long. Killing is not a bad thing in and of itself; it is the intent behind the action that counts.[b]

[b]Umrae[b]
Sosyal ağlarda paylaş

processor fiyatına geldi de
çat die hepsini vermiosun
ben distortion pedalını alırım öle takılırm
sonra noise supressor u alırım sonra comp sustainerı alırım

taksit taksit eheh[signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada deamon ın mt2 ile ilgili yorumuna katılıyorum, beni tatmin etmedi o alet. Eee analog ne alim ozaman dersen onu bilemiyorum tabi.[signature][hline][b]Any man is capable of driving a blade into another man's chest. Anyone who thinks otherwise is a fool and won't live long. Killing is not a bad thing in and of itself; it is the intent behind the action that counts.[b]

[b]Umrae[b]
Sosyal ağlarda paylaş

tech 21 sansamp gt2 dio deamon arkadşaımız
zaten ilk distortion pedalından başlıcam olaya. Gidecez denicez.
hangisi tatmin etmece onu almaca..[signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

gt2 bencede iyi bir çözüm gibi ama bende mt2 hastasıyım o yüzden bişey demiyim ehe[signature][hline]Demon_of_Hell, 26 Eylül 2004 23:25 tarihinde demiş ki:
fantezilerimden biride taş gibi bir ayşe teyzenin gelip üstümdeki elbiseleri caaarrrtt diye yırtmasıdır...
Mirage Icq'da demiş ki:
Predator (10:17 PM) :
terminale gittim çok iyi bir film ya
Mirage (10:17 PM) :
terminalör?
Sosyal ağlarda paylaş

yok ama denemiştim tonları tam benim istediğim gibiydi sitesindeki samplelar iyide tabi öyle ses alman belli belirsiz :) gidip denesen en iyisi olur heralde ama epiphone goth ile iyi gider diye düşünüyom şahsen bende para denk getirirsem alıcam ikinci elleri iyi fiyatlara gidiyor 50$ kadar düşüyor[signature][hline]Demon_of_Hell, 26 Eylül 2004 23:25 tarihinde demiş ki:
fantezilerimden biride taş gibi bir ayşe teyzenin gelip üstümdeki elbiseleri caaarrrtt diye yırtmasıdır...
Mirage Icq'da demiş ki:
Predator (10:17 PM) :
terminale gittim çok iyi bir film ya
Mirage (10:17 PM) :
terminalör?
Sosyal ağlarda paylaş

valla 50 dolar adüşlerse single pedal
direk giderim ordan 4 tane pedal kaparım ikinci el hepsi

distoriton , reverb/delay,noise supressor, compression sustainer[signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...