Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elektro gitar alıcam

Siamon

Öne çıkan mesajlar

selam ben klasik gitar çalıyorum artık elektroya geçmek istiorum ama nası bişi alacağıma karar veremedim (daha doğrusu pek tanımam gitar piyasasını)

şimdi tabii başlangıç için gibson les paul alcak halim yok ama yeni başladım için kıydırık bişi de almak istemiorum.. bana ortalama başlangıç için ideal ve kaliteli bi gitar ve anfi söylermisiniz? anfiye 200 dolara kadar bütçem var gitara 400 civarı bu arada.. anfi olarak baya ciddi bişi almak istiorum 200 dolara kadar tabii bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.. :)[signature][hline]Siamonun Resimleri

Sosyal ağlarda paylaş

200 dolara ciddi bi amfi alman zor. anca 250$ civarı ikinci el marsall vs30 gibi bir şey alabilirsin iyi birşey.
gitar olarak ne tarz yapıcan belirtmen lazım[signature][hline]Demon_of_Hell, 26 Eylül 2004 23:25 tarihinde demiş ki:
fantezilerimden biride taş gibi bir ayşe teyzenin gelip üstümdeki elbiseleri caaarrrtt diye yırtmasıdır...
Mirage Icq'da demiş ki:
Predator (10:17 PM) :
terminale gittim çok iyi bir film ya
Mirage (10:17 PM) :
terminalör?
Sosyal ağlarda paylaş

400$ a epiphone les paul al bence. Sonradan paran olunca da manyetiklerini EMG ile değiştirdin mi, gerçekten iyi bir sound elde edersin. Anfi olarak ise, 200$ a 30 watt 0 iyi bir anfi bulman zor, bana sorarsan elden düşme 30 watt bi marshall al (predatorun dedii gibi:)).En iyi çözüm oymuş gibi geldi bana.[signature][hline]I don't worry about nothin' no cause worrying's a waste of my...time!
Sosyal ağlarda paylaş

elektro arıyosan sana gitarımı satabilirim (washburn wr 154 metalik kırmızı) zuhalde direk 325 dio adam 300 e verio sana
benimki 1 senelik ve azcık çizikli olduğundan 200 e anlaşabiliriz istersen(banada para lazım şu aralar :( )

2hum 1 single floyd rose baya iyi gitardır yanlız !
Sosyal ağlarda paylaş

Veya da, ille de diyosan ki, floyd rose isterim, ibanezciyim ben darestanın gitarı da o fiyata iyidir. Zaten floyd rose un kendisi o fiyata nerdeyse. =) O fiyata kaçmaması gereken gitarlardan biri.[signature][hline]I don't worry about nothin' no cause worrying's a waste of my...time!

[Bu mesaj Solonor tarafından 04 Ekim 2004 21:52 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Gitmişken pera müzikteki LTD lerede bakıver belki hoşuna giderler.[signature][hline][b]Any man is capable of driving a blade into another man's chest. Anyone who thinks otherwise is a fool and won't live long. Killing is not a bad thing in and of itself; it is the intent behind the action that counts.[b]

[b]Umrae[b]
Sosyal ağlarda paylaş

Hardcore falan demişsin ama hiçmi görmediniz çok sevdiğiniz les paul, prs, fender, ibanez kullanan hardcore grubu. Ephiphone lar amerikan malımı sanıyosunuz. Bence peşin hüküm koymadan gidin alın elinize aletleri sesinin rengine bir bakın, rahatlığına bakın, ağacına bakın, ondan sonra nerde yapılmışa gelin. Türkiyede bugün böyle bir piyasa varken, her 6 ayda bi ülkeye zar zor 3 5 gitar sokulabiliyorken LTD yi bulabildiğimize ben memnunum. Şahsen aynı fiyat aralığına hitab edicek bi LTD yi ephiphone a tercih ediyorum.[signature][hline][b]Any man is capable of driving a blade into another man's chest. Anyone who thinks otherwise is a fool and won't live long. Killing is not a bad thing in and of itself; it is the intent behind the action that counts.[b]

[b]Umrae[b]
Sosyal ağlarda paylaş

LTD nin yonettigi gercegi ortada ama biraz pahali ordaki gitarlar be dariel
gumruge takilma gibi bisi olmus sanirim baya tuzlu fiyatlar soluolar
ha ztn butun gitarla pahali oldugu icin ayni fiyat araligindaki gitarla karsilastirinca ksnlikle iyi
ama bence arastirilip bulunadak 2. el bir ibanez ya da strat (eger beeniliosa)
cok daha hos olur

[Bu mesaj DeamoN tarafından 05 Ekim 2004 20:33 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

hatta sole soliim
ayni anfide bi cok gitar denedim 160 doalra aldim ZW set emglerle abartili bir japon olmayan ibanezim + kahler spider floydrose bridge(bu kesinlikle sesi deistirdi) bana toplam 700 dolara patladi ve ayni anfide kendi evimde zaman siniri olmadan denedigim natural california strattan daha bile iyiydi sesi.
solonor les paul unu getirirse onu da denicem ayni anfide
muhtemelen les paul takar.ama cok memnunum gitarin sesinden
bu deerlendiormeyi yaparken clean overdirve ve distortion in 3 unu de dikkate aliorum ozellikle cleanleri
Sosyal ağlarda paylaş

Fiyat konusu doğrudur fiyatları takib etmeyeli rahat bikaç ay oldu, ama 1300 dolarlık eclipse standard ın perada 1800 "euro" ya satıldığını düşünürsek LTD ler arkadaşın 400 dolarlık fiyat aralığına hitab etmiyebilir. Ben info yu vermiş olimde isteyen gene bakar dükkana.[signature][hline][b]Any man is capable of driving a blade into another man's chest. Anyone who thinks otherwise is a fool and won't live long. Killing is not a bad thing in and of itself; it is the intent behind the action that counts.[b]

[b]Umrae[b]
Sosyal ağlarda paylaş

400$ a alıncak bi ltd nin pek iyi olucağını sanmıyorum şahsen denediğim f-50 miydi neydi 320 euro mu ne bir fiyatı vardı Perada ve resmen hardcore gitarıydı cidden gürültülü anlaşılmaz bi tonu vardı. Bu fiyata 475 euro luk Jackson Js30 düşünülebilir ( 1-2 haftaya kadar 475$ idi peşinde 400 euro a kadar düşürebilirsiniz sonra eskiden dolardı falan diyip kafalama ihtimali var ) . Tabi biraz sert kaçıyo Jackson

Blues-Rock olarak ikinci el bi ibanez bence en iyi seçim 400$ için.[signature][hline]Demon_of_Hell, 26 Eylül 2004 23:25 tarihinde demiş ki:
fantezilerimden biride taş gibi bir ayşe teyzenin gelip üstümdeki elbiseleri caaarrrtt diye yırtmasıdır...
Mirage Icq'da demiş ki:
Predator (10:17 PM) :
terminale gittim çok iyi bir film ya
Mirage (10:17 PM) :
terminalör?
Sosyal ağlarda paylaş

ikinci el bi mexico strat bul onu al (idealdir başlangıç için)
üstüne marshall mg sersinin 15 wattları filan var sanırsam onlardan alırsın idare eder seni baya bi süre..[signature][hline][i]I'm done feeling like a skeleton, no more sleep walking dead.[i]

Sosyal ağlarda paylaş

Dediğim gibi ilk başlamıyorum yani klasik çaldım 2 sene sonra 1 sene davul çaldım şimdi hem davul hem elektro çalmak istiorum.. :)

arkadaşların gitarları ile de çalıyorum ara sıra.. yani o kadarda yabancı diilim :P

bide epiphone a hasta oldum bu gitarın bu modelleri kaç paradır türkiyede:

les paul custom plus
les paul baritone
les paul studio[signature][hline]Siamonun Resimleri

Sosyal ağlarda paylaş

ya ben elektroya ilk başlıyosun demek istiyorum arasında dağlar kadar fark var elektro gitara hakim olmak kolay iş değil
bide sen epiphoneların görüntüsüne hasta oldun şimdi senin o fiyata alıcağın epiphone pek iyi olmaz bence başlangıç için
ama senin biliceğin iş tabiki..[signature][hline][i]I'm done feeling like a skeleton, no more sleep walking dead.[i]

Sosyal ağlarda paylaş

Ben jackson mı ephiphone mu diye kara kara düşünüyor olsaydım ephiphone derdim. Aynı şeyi ltd içinde söylerim. Gitarın sesinin rengi önemli olan, gürültü kısmı daha çok ekipmanla alakalı bir mevzu. Bir jackson la aynı kalitede bi LTD yi yada ephiphone u aynı amfiye bağlamadan farkı anlıyamayız. Bu firmaların dahi modelleri arasında dünya kadar tone farkı var bunu ancak aynı amfi üzerinde farkeder insan. Gitar kadar amfinin de karakteristiği önemli. Gürültüde büyük ihtimalle amfiden kaynaklanan bir mevzudur.

Ephiphone başlangıç içinde uygun, zaten başlangıç gitarı, bana kalırsa o bütçeye çok fazla seçeneğin yok cort falan saymazsan. Burda önceden konuşulan şeyler arasında senin japon malıydı hede diye aldığın jackson ların türkiyede yapılıyor olmasıydı hatta bi arkadaş ben makineyi falan gördüm demişti. Bunları aklında bulundurman yararlı olur gitar bakmaya gittiğin zaman.

Baritone olayı ayrı bir olay. Normal bir gitarı 2 nota aşağı akord edersen teller salınım yapar 12 numara tel takarsın vesayre. Baritone bu tel kalınlığını kaldırmak için ve sen teli çaldığında aldığın notanın senin istediğin nota aralığından çıkmaması için dizayn edilmiş bir gitar modeli. ESP ninde var baritone ları diyer firmalarında. O yüzden 2.5 ton aşağıda çalmıycaksan standart bişey alman daha uygun gibi. Hem bi anda 12 numara tele geçipte feleğin şaşmasıda söz konusu çünkü ciddi ciddi farkediyor.

Ibanez iyi seçim mevzusuna katılıyorum. Sonuçta senin elindeki aletin hitab ettiği aralık daha çok ekipmanla doğru orantılı. Çalmasıda rahat bir marka.

Sonuç olarak demeye çalıştığım şey farklı mağzalarda farklı gitarlar denerken bir gitarı farklı şartlar altında deniyor olman sana daha çok hitab eden bir gitarı gözden kaçırmana sebep olabilir. Gitarı alırken kendi amfinin karakteristiğine göre almaman da önemli. Sonuçta amfi gelip geçici birşey.[signature][hline][b]Any man is capable of driving a blade into another man's chest. Anyone who thinks otherwise is a fool and won't live long. Killing is not a bad thing in and of itself; it is the intent behind the action that counts.[b]

[b]Umrae[b]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...