Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

EverQuest2 nin betaya seçilen varmı yaf?

Eno

Öne çıkan mesajlar

Hem USA hem UK için başvurmuştum zamanında, tekrar yeniledim bugün, bakalım inşallah çıkar. SSlar çok güzel, grafikler çok etkileyici geldi bana.[signature][hline]"You have no cause to bar me, brothers. I wish to take nothing from the tower that you have been sworn to guard, but I will destroy you if you delay me."

Lord Soth, Knight of the Black Rose
Sosyal ağlarda paylaş

close beta oldugu ıcın oyuncu sayısı cok az tek basıma oynuyomusum gıbı geliyor oyun
muhtesem grafiklere sahip bg2 oynuyomusum hissi veriyor fakat pek haz etmedim dogrusu wow gibi olucagını tahmin etmiyorum cok donuk geldi oyunun havası.[signature][hline]icq:140353
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunda farkettiğim -bug ve eksiklikler haricinde- bir kaç dezavantaj yada bazıları için eksiklik/problem var. Oyunun artı yönleri saymakla bitmiyor gerçekten, bir çok şeye bayıldığımı itiraf etmek zorundayım. Bunları herkes anlatır zaten, ben tüh'leri anlatayım :)

İlki oyunun kaynak kullanımı: 1GB ram bu oyunu satın almak için şart gibi bişey. 2ghz işlemci, 512 ram ile alanlar arasında geçiş yaparken kahve almaya gidiyorum, yemek yiyorum, tuvalete gidiyorum artık.. Neyseki bu halledilebilir bir durum.

Diğeri -bu ne ad veriliyor bilmiyorum- devamlı bir alandan diğerine geçerken load ekranı çıkıyor. Bu SWG'deki gibi gezegen geçişleri kadar olsa yine tolere ediliyor ama o kadar küçük alanlara arası geçişlerde load olmak zorundaki bir yerden sonra cinnet geçirttiriyor. RAM alındığında bu da bir nebze rahatlayabilir.

Sonuncu bir eksiklik olmaktan çok tercih. Everquest oynayacak bir insanın pvp konusunda çok istekli olmaması gerekiyor. EQ herzaman insanların pvm olarak oynadığı bir oyun olmuştu. EQ2 ise daha çok (yada eql'e göre daha fazla) "grup olarak pvm oynanan" bir oyun olmuş. Bunu bir eksiklik olarak düşünmüyorum, daha çok EQ tarz demek doğru olacak.

Ve sonra olarak -işte bu gerçekten bir sorun- skiller konusunda pek esnek değilsiniz. Hatta hiç.. Level atladığınızda ding ding ding şeklinde yeni özellikleriniz geliyor, ability'ler ekleniyor. Hepsi bu. Bir seçim yapmıyorsunuz. Bu official forumlarda çok tartışılan bir konu ama adminler pek taviz vermiyor.

Bunun dışında eksik şey çok ama bunlar tamamlanamayacak şeyler değil. Mesela boş boş duran bir sürü vendor var. Yada bazı dungeon'lar devamlı çöküyor. Zamanla düzelecektir.[signature][hline]God created the earth in six days, on the seventh he rendered.
@ui ICQ UIN: 1957744 MSN Messenger: [email protected]
ek$i | DevianArt | Eve-Online
Sosyal ağlarda paylaş

en buyuk sorun 1000 tane npc ıle konusuyosun 3 quest alıyosun level atla aynı 1000 npc ıle konus daha once senle konusmayan npcler quest verıyor bu boyle surup gıdıyo
wow dakı gıbı kafalarında unlem işaret falan cıkması lazım resmen eziyet[signature][hline]icq:140353
Sosyal ağlarda paylaş

said:
- Faster zoning times and lower memory usage!
- Zone loading times have been reduced by about 50%.
- The game now uses 50-100mb less of memory depending on your performance settings.

Biri beni SOE'ye şikayet etti heralde. Düzeltmişler bugün :)) Bakalım ne kadar fark edicek. 150MB üzerinde sanırım update.[signature][hline]God created the earth in six days, on the seventh he rendered.

[Bu mesaj Qui tarafından 25 Eylül 2004 15:51 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

"We wanted to make sure everyone was warned ahead of time on this one:

The good news is that we'll have many client and server optimizations going in tomorrow.

The bad news is that one of the client optimizations has required us to alter the way we ship all of the client's assets (art and sound), which means a full re-download of the beta client once the patch goes up.

As a part of this restructuring, we are also no longer shipping extremely large (100+ MB) files, which means less chance of broken downloads.

Since the last large invite, we've increased our patcher capacity significantly, and will be able to host this download from datacenters out of both coasts, which should make this go easier on everyone than the last time we added a large number of people to beta.

We definitely do apologize for springing this onto people with little warning, especially those on dialup, but the gains in doing this were far too great to ignore.

We'll be making both performance gains and also increasing our ability to maintain EQ2's client assets as a live game with this new structure, and the long-term health of EQ2 is something we also need to be watching out for.

Thank you for your patience, and you have our apologies for having to do this in the middle of beta.

- Scott Hartsman
Technical Director, EverQuest II"
gecmis olsun baştan 3.5gb daha 89 saat kaldı[signature][hline]icq:140353
Sosyal ağlarda paylaş

heHeh.. bende bir hışımla foruma msj atacaktım noluyoz ne bu yeni patch diye.. bilgisayarı getirdim, önceki sürümü çekmiş cdlere yazmıştım bir baktım baştan bişeyler yüklüyor yine... :))

bi de iyi yanlarını herkes yazar demeyin ne hoşuza gittiyse yazın yenilerin oyunu öğrenmesine vesile de olur..[signature][hline]sadece ölüm ...
anlam bulur gözlerinde ...
Sosyal ağlarda paylaş

Rezalet olarak tanımlamak için ya yanlış görmüş olman gerekiyor, yada düşük çözünürlüklü screen'lere bakmış olman. Oyun ortalama çözünürlükte bile çalıştırıldığında piyasadaki mmorpg'ler arasında üst seviyelerde yer alıyor. 2ghz işlemci, 512 ram ile daha yukarı çıkamadım. Üzeri daha muhteşemdir zaten.[signature][hline]God created the earth in six days, on the seventh he rendered.
Sosyal ağlarda paylaş

Leath neyle kıyasladın çok merak ettim.

9-10CD ve 2 DVD demiş adamlar ya. Tabiki henüz giremedim :)

İlk DL'u yaptım, 1 hafta geçmeden haydi tekrar.. Eh ilki kadar heyecan da kalmadı açıkçası. 7/24 açık bırakmak istemiyorum tekrar bilgisayarı. Arada bir açıyorum DL'u.. Bu hızla 1 hafta sürer heralde..[signature][hline]God created the earth in six days, on the seventh he rendered.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...