Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

örgetmenlik

saturn

Öne çıkan mesajlar

vaperon var öyleleri devlete sırtını daya ve tatili bol parolası ile gelenler. Bir dershaneci ile aynı askerliği yaptık ve diyordu ki bazı öğrenciler öyle bilgili ki ders anlatmak onları sıkar diye sürekli test veriyoruz. Böyle durumlarda var ama kurunun yanında yaş ta yanıyor
Sosyal ağlarda paylaş

marksman said:

He Pati Anadolu pörtlek lisesi 11-H burası
bizde orgetmenlerimize sulanıyoruz hastasıyız o derece
hatta cerabralisin albüme attıgı resimler duvarlarımız süslüyo (paintine gurban olduum)
hms hms ıhms orrtgetmeniim diye iç geciriyoz ellalem

asdfghjklşi dye güldüm buna resmen.ama paintimin yabana atılmamasına sevindim :D
Sosyal ağlarda paylaş

0.5X0.5 olayi duzmece denmis oyle cok uzun yazasim gelmediginden kisa yazdim aslinda orada yazdigimdan daha vahim durum yklasik 8 sene oncesine denk geliyor
kendisi bir kimya hocasi idi yukardaki carpma islemini tahtaya yazdi sonra 2.5 yazdi. tmm okadar ogrenci ile ugrasirken hata yapabilirsin oyle seylere liseliyken bile takilmam ama hoam o yanlis olmadi mi diye sorupda ustune birde azar istince insan aradan gecen 8 sene bile unutmamasini sagliyor ayni hocaya 4 kimya sorusu sorup dordunden yanlis cevap almisligimiz var kendisi ayrica ruzgarin buharlasmaya etkisi olmadigini soyleyen bir hocaydi -yuh yani babannem biliyor lan bunu- cok iyi hocalar da dersime girmisligi var ama eger o kadin derslere girip cikabiliyorsa cidden herkes yapabilir bu isi

dur gaza geldim bir tane daha yaziyim simdi benim annemde ogretmen bir tane ogretmen arkadasi -ne yazikki buna da beyin vermemisler- olay su 3 ogretmen sinavlara denetmen olarak girecekler ama kendi siniflarina girmemesi lazim switch yapacaklar' malum insanin anneme sorusu "ben senin sinifina sinava girersem sen de benim sinifima girersen xxx kendi sinifina girecek nasil olacak ben cozemedim" diyor
ayni okulun muduru ayni zamanda hacca kasap olarak gitti o sene neyse daha bunlar uzar gider daha boyle ne olaylar
Sosyal ağlarda paylaş

oldun said:

0.5X0.5 olayi duzmece denmis oyle cok uzun yazasim gelmediginden kisa yazdim aslinda orada yazdigimdan daha vahim durum yklasik 8 sene oncesine denk geliyor
kendisi bir kimya hocasi idi yukardaki carpma islemini tahtaya yazdi sonra 2.5 yazdi. tmm okadar ogrenci ile ugrasirken hata yapabilirsin oyle seylere liseliyken bile takilmam ama hoam o yanlis olmadi mi diye sorupda ustune birde azar istince insan aradan gecen 8 sene bile unutmamasini sagliyor ayni hocaya 4 kimya sorusu sorup dordunden yanlis cevap almisligimiz var kendisi ayrica ruzgarin buharlasmaya etkisi olmadigini soyleyen bir hocaydi -yuh yani babannem biliyor lan bunu- cok iyi hocalar da dersime girmisligi var ama eger o kadin derslere girip cikabiliyorsa cidden herkes yapabilir bu isi

dur gaza geldim bir tane daha yaziyim simdi benim annemde ogretmen bir tane ogretmen arkadasi -ne yazikki buna da beyin vermemisler- olay su 3 ogretmen sinavlara denetmen olarak girecekler ama kendi siniflarina girmemesi lazim switch yapacaklar' malum insanin anneme sorusu "ben senin sinifina sinava girersem sen de benim sinifima girersen xxx kendi sinifina girecek nasil olacak ben cozemedim" diyor
ayni okulun muduru ayni zamanda hacca kasap olarak gitti o sene neyse daha bunlar uzar gider daha boyle ne olaylar

o nesil bitti artık 3 sene de bir mesleki yeterlilik sınavı düşünülüyor şu an
Sosyal ağlarda paylaş

vaperon said:

Offf gecenin köründe ne güldüm hahahaha :D

O adamlar için özel sınıf kuruluyor dershanelerde zaten. %3-5'i geçmez. Geri kaldı %95. E yine dediğime geliyorsun.

mezun olan her 100 kişiden 10 u alınacak denilse sende gidersin dershaneye madden sıkıntın yoksa. Dershanelerde test çözme teknikleri, kazanmayı isteyen başarı grupları ve sadece sınava yönelik oluşu gibi vs vs vs etkenler güzel.Okulda yardımcı kaynak ,test gibi şeyler yasak ve şikayet konusu olabiliyor yanlış bilmiyorsam. Ayrıca Zamanında öss de lise 2 ve 3 konularından soru gelmemesi yanlıştı bence okulu boşlamıştı çoğu öğrenci bu gibi durumlar okulun önemini zedeleyebiliyor

Böyle bir durumda bütün yapacağı şeyler kanunlarla düzenlenmiş öğretmenin yapabileceği şeyler de sınırlı.
Sosyal ağlarda paylaş

valla benim zamaninda dersane hocalari ile okul hocalari arasinda oyle bir fark vardi ki evren degistirmis gibi hissederdin hayir o orta ogretim basari puani oyle gerzek bir uygulama ki o duz devlet okullarindaki dandik hocalr bile kurs verebilmeye basladi -shht cocuklar kurs veriyom alsaniza heheheh- ufff bayaa sinir yapmisim onca seneye ragmen hala rage girebilyorum neyse abi tavsiye edecegin kisi boyle bir hoca olacaksa lutfen olmasin hade iyi geceler
Sosyal ağlarda paylaş

Öğretmenin tek işi derse girip sınav hazırlamak değil. Sınavlar, performans görevleri, projeler, sınav analizleri, yanında dünya kadar evrak işi var. Ayrıca veli çok ilgili değilse çocuğun bir çok derdiyle öğretmen ilgileniyor. Ben geçen sene kasabada çalışıyordum. Orada çocuklara aldığım test kitaplarının yarısının parasını biz ödüyorduk. Yapmak zorunda mıydık, değildik. Kız çocuklarını okutmuyorlardı, geri kafalı adamlarla muhatap oluyorduk, uğraşıyorduk. (ben okuldan ayrılacağım halde çocuklar yaz tatilinde arıyorlardı neden babamızı ikna etmiyorsunuz diye, gel de rahat uyu) Resmiyette yapmak zorunda mıydık değildik. Her hafta bir gün çocuklar evime gelip soru sorabiliyorlardı. Yapmak zorunda mıydım değildim.

En ufak bir şey olduğunda herkes vicdan azabı yaşar. Öğretmen kontrolünü elinden bırakmamak zorundadır v.s.

Diyeceğim o ki, bu işi önemsemeyerek yapanlar da vardır doğru ama işin içine girince yapmak zorunda olmadığınız ama vicdanınızın sizi rahat bırakmadığı bir çok durum ortaya çıkıyor. Sorun sistemin çalışan öğretmenle çalışmayan öğretmeni ayırmaması bence. Evime de bakarım işime de mantığında kadınların sayısının fazla olduğu da gerçek. Fakat bunun sorumlusu öğretmenler değil, bu durumu destekleyen sistemdir bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...