Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

adwords bayiliği nedir ?

odullusoru

Öne çıkan mesajlar

arkadaşlar "adwords bayiliği" nedir ? atıyorum 5.000 dolarlık reklam ver 500 dolar reklam bedava verelim gibi şeyler var mı ?

bana biraz sallama geldi bu ama bi ihtimal dedim sorayım. bulamadım bir bilgi.

benim bildiğim bir tek sertifika filan alınıyor. onda da reklam kredisi, komisyon ödeme gibi şeyler yok bildiğim kadarı ile.
Sosyal ağlarda paylaş

Adwords'de sertifikalı bayilik gibim birşeyler var tam detayını bilmiyorum. Ancak bu adwordsun onay verdiği kişiler hem daha ucuza hemde etkili reklam yayınlatabiliyorlar ve güvenirliliği üst seviyede oldugu için senin yayınlayamacağın reklamları 5-10sn içinde yayına alabiliyorlar.

Diye biliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Böle bir olay yok.

Üstteki 2 postu da kast ediyorum hehe. Mevcut olan durum şu ki, herkes istediği şekilde eşit şartlarda(bazı beta productlar dışında) google adwords reklamı verebiliyor.

Kişisel olarak reklam vermeye çalışan kişiler kredi kartları üzerinden günlük faturalandırılıyorlar. Şimdi ise Ajans anlamında, sertifikalı Search Engine Marketing şirketlerine gelirsek burada çok az bir fark oluyor. Burada sertifikalanmak için şirket içindeki minimum 2 kişinin ileri düzey sertifika sahibi olup her ay belirli seviyede Google Adwords üzerinden para harcıyor olması gerekiyor.

Bu durumdaki ajanların ne avantajı var? Tecrübe. Bir çok farklı marka ve kurum için farklı reklamlar hazırlayıp, bir çok kişisel kullanıcıdan daha fazla tecrübe edindikleri için avantaj sağlıyorlar. Bunun dışında bir olayları yok. Bir de yukarıda bahsettiğim beta tool'lardan bazıları bu tarz ajanslara özel olarak açılıyorlar. Bir diğer durum da ajanslarda farklı bir account yapısı var, çünkü ajanslarda birden fazla marka-müşteri olduğundan MCC ekranına erişim alıyorlar. Bu da bir çok farklı hesabı aynı sistem üzerinden yönetme imkanı sağlıyor. Bu ajanslara da faturaları 45gün vadeli geldiğinden, yüklü miktarda harcama yapmaları yanında geç ödeme opsiyonu sunuluyor.

böh.
Sosyal ağlarda paylaş

Pluton said:

Adwords'de sertifikalı bayilik gibim birşeyler var tam detayını bilmiyorum. Ancak bu adwordsun onay verdiği kişiler hem daha ucuza hemde etkili reklam yayınlatabiliyorlar ve güvenirliliği üst seviyede oldugu için senin yayınlayamacağın reklamları 5-10sn içinde yayına alabiliyorlar.

Diye biliyorum.

benim bildiğim google aylık 15-20 bin reklam veren ve ödemesini düzenli yapan kullanıcıları bile çat diye banlayabiliyor kullanım koşullarını gerekçe göstererek.

yani benim yayınlatamayacağım ama reklam ajansının yayınlatabileceği reklam olabileceğini sanmıyorum. varsın 5 sn'de yayına girsin ben 5 gün beklesem de sorun değil kampanya 1 yıl devam edecekse her ay ajansa para bayılmaktansa kendim kontrol eder görürüm işlemleri.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Adwords sertifikalari var. Google hesabinda girip bakabilirsin. Bu sertifikayi alan birisi nasi ilan verecegini onaylatmis birisi oluyor. Hali ile ortalikta Adwords yetkilisiyim diye gezinirler. Bayilik acarlar falan..

Kendin ilan verirsin vermesine de adwords nasi kullanacagini bilmeden ve butce planlamasini iyi yapmadan verecegin ilanlarin getirisi pek iyi olmaz.

Basit gibi gozukse de yatirdigin miktar arttikca onemi de artiyor. Bazi firmalar sirf Adwords uzerine calisacak kisileri ise almaktalar.
Sosyal ağlarda paylaş

DynamicK said:

Ortalikta Adwords yetkilisiyim diye gezinirler. Bayilik acarlar falan..

Ortalıkta öyle gezemiyorlar. Sınavları geçen kişisel bireysel olarak kendilerini sertifikalamış oluyor. Bir şirket ve bayilik için, minimum 2 kişinin sertifika alıp 3 ay boyunca minimum 10,000$ harcama yapmaları gerekiyor.

DynamicK said:

Kendin ilan verirsin vermesine de adwords nasi kullanacagini bilmeden ve butce planlamasini iyi yapmadan verecegin ilanlarin getirisi pek iyi olmaz.

Çok doğru. Herkesin bildiğini iddia ettiği bir konu ve kimse de adam akıllı denetlemiyor. Doğru bir ajansa geçince sitene gelen trafiğin iki kat artması ve satışların da %30 arttığını görünce ne kadar yanlış bir yerden döndüğünü anlayabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...