Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Telekom & SuperOnline & E-Kolay ADSL

Jhengie

Öne çıkan mesajlar

3ünün de fiyatları yaklaşık aynı (sol biras daha pahalı olabilir)

telekomu aşağı yukarı hepimiz biliyoruz da e-kolay ve sol adsl kullananlar biras bilgi verebilir mi?? hızları nasıl, stabil mi, teknik destek yeterli mi?? ilk ay, kurulum periodunda extra ne ücret istiyorlar??

şişlideki evim için başvurmayı düşünüyorum da, o bölgeden olan varsa daha bi güsel olur ;)[signature][hline]I get the feeling when lesbians are looking at me, they're thinking: "That's why I'm not heterosexual".
George Costanza aka GLC(860,000) aka Art Vandelay
Sosyal ağlarda paylaş

öncelikle bence adsl yi tavsiye etmem.ttnet in ne zaman ne yapacağı belli olmaz sürekli fiyatlarla oynuyolar üstüne port felan filan koyuyolar.zaten bu aralar duyduğuma göre işçi çıkartıyolarmış.ve yakın bi zamanda ttnetin özelleşmesini bekliyoruz.eğer sen aldıktan sonra özelleşirse yeni kurulacak olna firmanın neler yapacağını kimse bilmiyor.tabi kısa bi sürede olacağıda garanti değil adsl uzun vadeli sakat bir iş bence ama sol bence daha makul olabilir hiç olmassa özel bi şirket daha fazla yardımcı olurlar.ttnet adsl alırsan hiç bir teknik destek görmessin.en azından benim alan arkadaşlarım görmedi[signature][hline]Kolayoyun Online Gaming NetworkCSAdmin.org Online Gaming
Olorin UO Shard NOS Clan CS Server
[NOS]RedHotRyder
Sosyal ağlarda paylaş

peki kablo tv var apartmanda..

kablo net tavsiye eder misiniz?? ücreti ve hızı nasıl?? bayağıdır takip edemedim[signature][hline]I get the feeling when lesbians are looking at me, they're thinking: "That's why I'm not heterosexual".
Sosyal ağlarda paylaş

bence aralarında dağlar gibi fark var sadece bakış açısımız farklı.gecenin bi yarısı netim gittiğinde aradığımda gelmeyeceklerse yada operatör bağlayacaklarsa ben niye onlara para ödiyim.cablonet gayet güzel bişey benim kullanmama sebebim kredi kartı evdekiler istemiyo bende kendime almak istemiyorum ( zaten almaya gitsemde vermezler bana bi ton mal mülk felan istiyolar)
şu anda ben network üzerinden nete çıkıyorum ve arkadaşım kablo kullanıyor ne zaman arasa birisi çıkıp yardımcı oluyor 2 3 kerede gecenin bi saatinde gelip sorunla ilgilendiler.teknik destek çok iyi.(bazen kıl olabiliyolar)[signature][hline]Kolayoyun Online Gaming NetworkCSAdmin.org Online Gaming
Olorin UO Shard NOS Clan CS Server
[NOS]RedHotRyder
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Jhengie, 22 Eylül 2004 16:11 tarihinde demiş ki:
peki kablo tv var apartmanda..

kablo net tavsiye eder misiniz?? ücreti ve hızı nasıl?? bayağıdır takip edemedim

Kablo.net tavsiye ederim ama nasıl ederim söliim.

Bulunduğun apartmanda kimse kablo.net kullanmıyorsa (bahk kablolu tv demiorm)o zaman tavsie ederim.Ama eer senden başka da kullanan warsa hız direk düşüo.

Yani en az 256 almalısın eer öle bi durum varsa.

Ha eer yoksa 128 al paşa paşa 14-15kbps ile download yaparsın.[signature][hline]MSN : [email protected]
Radio eXiLe WJ
eXiLe UO Shard Staff Member
UO Data Center
| ?Laistragon? | | My Photos |
Sosyal ağlarda paylaş

kablo nete bakan yerde önemli alırken mesela bizim burda (tabi başka yerlerde de olabilir bu) sadece 35milyon ödüyorum 64 için ve bağlantı 128 ortalama 14kb ile çekiyorum bazen 20ye vurduğu oluyor gece geç saatlerde[signature][hline]Benim Şirin Ezik Sitem
Estel_Anorien, 03 Eylül 2004 01:16 tarihinde Head'e demiş ki:
ulan kelle
Sosyal ağlarda paylaş

*benm isteğim en az 256k adsl gibi 24k download(çünkü 2 bilgisayar kullanacağız)..

*ve bunun için ayda 70kağıt da vermeye hazırım..

*bulunduğum apartmanda kablo var ama kablo net kullanan yok

bu şartlarda peki ne öneriyorsunuz??

ps: kablo net ücretine kablo tv de dahil değil mi??[signature][hline]I get the feeling when lesbians are looking at me, they're thinking: "That's why I'm not heterosexual".
Sosyal ağlarda paylaş

evet.

Bu arada kredi karti sorun olan arkadas, sanal kart cikartin bi tane. bankaya talimat verin, her ay su tarihte bu hesaba su kadar para yatacak diye, boylece kredi karti sorun olmaz...

herkes oyun yonunden karsilastiriyo ama bana gore ADSL 3 4 sene icinde bitecek. eger telekom ozellestikten sonra uyanirsa kabloya yatirim yapacak ki o zaman kablo gercek hizina kavusacak...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Nukem_Verite, 23 Eylül 2004 16:40 tarihinde demiş ki:
2 haftalık adsl kullanıcısıyım
hiçbi sorun çıkmadı 256 k var p2p lerden 15-20 arası websitelerinden 28-35 falan çekiyorum

Çok bilmişlik gibi yapmış olmiyim amma 256 adsl 256/8=32kps max download eder ama bu hızada hiçbi zaman ulaşamaz hele hele türkiyede...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Laistragon, 22 Eylül 2004 18:52 tarihinde demiş ki:

Bulunduğun apartmanda kimse kablo.net kullanmıyorsa (bahk kablolu tv demiorm)o zaman tavsie ederim.Ama eer senden başka da kullanan warsa hız direk düşüo.

Ne alaka?
üst komşumda 256 cable var. Bende 128 cable var hiç hız düşmesi yada vsvs gibi sorunlar yaşamadım.[signature][hline] The Truth is out There

Sosyal ağlarda paylaş

hiç sol veya ekolay adsl kullanan yok mu yaa??

çünkü şişlide zor sıra gelir bize diye düşünüyorum telekomdan
bilmem yanlış mı düşünüyorum[signature][hline]I get the feeling when lesbians are looking at me, they're thinking: "That's why I'm not heterosexual".
Sosyal ağlarda paylaş

Göztepedeyim TTnet 128 ADSL kullanıyorum mumnunum ama 16 yerine 14 ün üstüne çıkamıyorum oda 5.5 km. olayından kaynaklanıyor sanırım.Ama memnunum hiç sorun yaşamadım ekolayı sordum geçen gelmemiş göztepeye hala ttnetin olmadığı yerde diğerleri hiç yok şimdilik adslde ttnet en iyisi...
Sosyal ağlarda paylaş

256 adsl maksimum 28-29 a çıkar, adsl nin yapısı yüzünden bant genişliğinin bir kısmı atm protokolüne mi gidiyormuş öle bişi.

adsl vs kablo dersen; adsl nin teknik servisi çoğu zaman rezalet, ve her koşulda ping kablodan 30-40 ms daha fazla. internete çıkış için ikisi de ttnetin alt yapsını kullandığından başka bi fark yok.

ayrıca adsl bitecek diye bişi yok, dsl in çok farklı çeşitleri var, ilerde çook yüksek hızlara da çıkabilir. (vdslde max 50mbit dl var)[signature][hline]Soru: Bir ampulü değiştirmek için kaç tane C++ programcısı gerekir?

Cevap: Hala fonksyonel düşünüyorsun!
Doğru tasarlanmış bir ampul nesnesi, değiştirme metodunu genel ampul nesnesinden miras alır!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BlaCk_DmC, 24 Eylül 2004 01:43 tarihinde demiş ki:
said:

Ne alaka?
üst komşumda 256 cable var. Bende 128 cable var hiç hız düşmesi yada vsvs gibi sorunlar yaşamadım.

Nasıl ne alaka?

128 Cable ile sence 256 Cable bir mi?

Düşünerek konuşalım.

256 Cable olan kişi senden üstün download kalitesine sahip olur her zaman ayrıca hız konusunda da senden iyidir.Ancak bağlantı paylaşım olduğu için ara ara sende ve onda gitme-gelmeler yaşanabilir.

Bilgi aldım.Boş konuşmuyorum.Sorabilirsin ULTRATV ya da TTNET'e![signature][hline]MSN : [email protected]
Radio eXiLe WJ
eXiLe UO Shard Staff Member
UO Data Center
| ?Laistragon? | | My Photos |
Sosyal ağlarda paylaş

sen o ultratvdekilere selamimi sole yok ole birsey

senin su an kullandigin sebeke 10mbitler icin

eger ikinizde 10mbit kullanirken bu geyik olursa haklisin kabul ama diger turlu 128 mis 256ymis hiz bile sayilmaz etkiliyecek.

said:
Laistragon, 25 Eylül 2004 08:08 tarihinde demiş ki:
said:
BlaCk_DmC, 24 Eylül 2004 01:43 tarihinde demiş ki:
said:

Ne alaka?
üst komşumda 256 cable var. Bende 128 cable var hiç hız düşmesi yada vsvs gibi sorunlar yaşamadım.

Nasıl ne alaka?

128 Cable ile sence 256 Cable bir mi?

Düşünerek konuşalım.

256 Cable olan kişi senden üstün download kalitesine sahip olur her zaman ayrıca hız konusunda da senden iyidir.Ancak bağlantı paylaşım olduğu için ara ara sende ve onda gitme-gelmeler yaşanabilir.

Bilgi aldım.Boş konuşmuyorum.Sorabilirsin ULTRATV ya da TTNET'e!
Sosyal ağlarda paylaş

şiddetle adsl alcaksan telekomdan almanı tavsiye ediorum.
e-kolayı bilmiorum ama sol a babam üye olmuştu 1 ay önce fln adamlar geldi bağladı bağlantıyı gittiler bağlıo bilgisayarı modemde bağlantı ışığı bağlı olduunu hat geldiini gösterio bilgisayardada modemin bağlı olduunu gösterio ama internete fln girmio arıyo sol u adamlar bi sorun yok dio servis gönderio bizde bi sorunyok sorun telekomdadır dio.(sol ve e-kolayın kendi portu yokmuş telekomun atıyorum 1000 tane portunu kiralıolarmış sol alsanda yinede telekom üstünden çalışmış oluosun sadece satın aldıın kişi deişio neyse)arıo babam telekomu diolar hiç bişi yok telekomda servis gönderio 1,5 hafta sora fln geliolar (sol üyesiya önce telekom kendi üyelerinin sorununa bakcak sora dier sunucuların sorunlarıyla ilgilencek cumartesi gelcekler dio telekom 10 gün sonra fln gelio )yine bakıolar bi sorun yok dio (bu arada işyerinde 4 bilgisayarda 1 tane 56k dan internet kullanıo)sonra bütün bu yılan hikayesinden sora sorunu hallediolar.bi kaç gün önce adslsini kullanmaya başladı.1ay lık oyundan sora mutlu sona ulaşıoruz.:D
kıssadan hisse telekomdan şaşmayın...[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...