Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Astigmat 0.50 0.75

pisst

Öne çıkan mesajlar

Göz doktoruna göz kanlanması ile gittik gözde astigmat varmış meğerse. Daha önce okulda arkada otururken sol 0.75 olanla biraz zor görüyordum fark ettim ama hayatımda hiç zorluk çıkarmadı ben bozuktur falan zannetmedim heralde tembeldir dedim.

Sonuç olarak şu an gözlük takıyorum 1 aydır falan ama gözlüğü çıkardığımda sanki eskisine göre daha kötü görüyorum gibi geldi. Bu psikolojikmi yoksa başka bir nedendenmi?

NOT : Sülalede benim gördüğüm sadece 1 kişi gözlük kullanıyor. Abiminde bozuk sanırsam o ehliyet alcağı zaman gitmiş okuyamamış yazıyı adam muayne ol demiş sonra gel sonra o kafa yapmış öyle böyle yazdırmış ehliyete gözlük/lens diye ama o hiç kullanmadı ne gözlük ne lens :D
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sonuç olarak şu an gözlük takıyorum 1 aydır falan ama gözlüğü çıkardığımda sanki eskisine göre daha kötü görüyorum gibi geldi. Bu psikolojikmi yoksa başka bir nedendenmi?

niye psikolojik olsun, gözlükle daha iyi gördügün icin ona kiyasla kötü gördügünü farketmissin.

o kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

Sanırsam o yüzden. Keşke gitmesedim ya kendimi kartal gibi görüyor zannederdim.

Yannız okulda arka sırada bi tek ben görüyorum herşeyi. İşin garibi önümdeki bile okuyamazdı tahtayı dönüp bana bakardı :/

Galiba düşük kusur çok yaygın ama farkedilmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Masakari said:

Bende de astigmat var 0,50 - 0,75 doktorun dediği astigmat kolay kolay ilerlemez ilerlese bile derecesi fazla yükselmez di. Gözlük verdi ama kullanmıyorum 7-8 sene olmuştur zaten doktora gideli değişen birşey yok gibi.

hic sana normal hayatta zorluk cikardimi? bas agrisi diyorlar ama bende hic olmadi onceden sende varmi? ben 9 ay once fark ettim okulun ilk gunu fakat 1 ay once tesaduf cikti ortaya :)

evet astigmat ilerlemiyor cok yuksek oranla.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...