Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

dc++ sorunsalı

Dent

Öne çıkan mesajlar

dc++ ile hublara giriyorum fakat ne kimseden filelist alabiliyorum ne de search yaptığımda bi sonuç bulabiliyorum.. bilgisayarı evden yurda taşıdım. evdeki ayarlarla çalışmıyor (ip'yi değiştirmeme rağmen). emule'de de aynı sorun var. ama kazaa sorunsuz çalışıyor. emule ve dc++da portlarla da oynadım. yine de değişik bir sonuç elde edemedim. yardımcı olabilirseniz memnun olurum...
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
yeni başlık açınca bişi farketmicek ki ordakiler dısında olan bi olay degil bu
zaten o konuda kitlenmemiş
programın tanıtımı ve cıkacka sorunlara çözümlerin oldugu
diğer arkadaslarında benzer soruları sordugu bir topic
hem derli toplu dursun diyede öylesi daha güzel

thekingpin sormuş mesela senin sorunun benzerini
ip active ise passive yapıp da bir dene demişim onun sorun düzelmiş[signature][hline]Grandmaster Hamburger
fizban, 16 Eylül 2004 22:56 tarihinde demiş ki:
beşiktaş zaten mahalle takımı. ama bunlar organize halı saha takımı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
biraz dc++ forumlarında araştırma yaptım
bu search edememe
veya
connection timedout sorunları üzerine fln
şöyle bir sonuc cıktı

This is most often caused by a firewall blocking DC++. Things you want to check: XP Firewall, Software firewall (Kerio, Norton Personal Firewall, Zone Alarm, Sygate, etc), or a router/NAT (this includes those connecting from a University or workplace).

To resolve this issue, there are several things one must check:

Disable the XP firewall. Follow the first part of this guide to where its located.
Setup rules in your software firewall to allow DC++ traffic through. Many guides can be found here.
Enable port forwarding on your router. Follow this FAQ on how to fix it.
Connect to hubs on non-standard ports, which can be found by looking through the public hub lists for those which have port numbers appended (i.e. myhub.kicks-ass.net:9821)
If you're connecting from a University or workplace, then read this FAQ. Often there is nothing you can do to make DC++ work.
Change to passive mode.

pc değiştirmiştin sanırım
xp firewall veya baska firewall açıkmı kontrol et bi[signature][hline]Grandmaster Hamburger
fizban, 16 Eylül 2004 22:56 tarihinde demiş ki:
beşiktaş zaten mahalle takımı. ama bunlar organize halı saha takımı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...