Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Geri donusum icin kitap, kagit ve cam.

di

Öne çıkan mesajlar

Selam,

Bir sure idare edeceksiniz boyle konularimla.

Elimizde bolca eski kitap, ansiklopedi, dergi ve cam copu var. Hepsi guzelce ayrilmis sekilde.

Gavur memleketindeki gibi arayinca ucretsiz olarak gelip alan ve geri donusum merkezine goturen yerler var midir ?

Gerci once aktif geri donusum merkezi var mi diye sormam lazimdi. =P
Sosyal ağlarda paylaş

Mal milletim coplerini onlarin icine atiyorlar. Haliyle aklima geldi ama boyle bir sey varsa once onu degerlendireyim istedim.

Lakin yokmus.

Sadece ambalaj konusunda Kartal'da bir yer buldum bana yakin. Cam icin yok pek.

Meraklisi icin ; http://www.geridonusum.org/
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

eski kitap, ansiklopedi, dergileri etraftaki kütüphanelerle konuşup onlardan birine götürebilirsiniz. gerekenleri alırlar, istediklerini geridönüşüme yollarlar.

Abi zerre kadar gerek yok. Temel Britannica, Ana Britannica Turkiye'de hemen her evde var. Olmayanlarda da muhtemelen atildigi icin yok.

Guncelligini yitirmis seyleri bu sekilde tutmak baya sacma. En azindan geri donusturulsunler bir ise yarasinlar.

Kitaptir romandir falan onlar kaliyor tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

Mr_Hand said:

olm bizim sokağa geliyo bu dediğin adamlar ya. mavi beyaz ve temiz bi çöp kamyonu şeklinde bi araçları var. çöp kamyonu ayrıca geliyo hatta. orda nası yok ki?

Konteynerler var da rezil durumda abi. Millet normal cop atmis icine. Gelip kimsenin bosalttigi da yok.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Konteynerler var da rezil durumda abi. Millet normal cop atmis icine. Gelip kimsenin bosalttigi da yok.

konteyner bizim sokakta da var ama millet mal evet. yine de adamlar kapı önünden alıyo ya. torbası falan var hatta adamların. dağıtıyolar galiba. (anneme falan kalsa market poşedine doldurur zaten)
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim belediye -gemlik belediyesi- ücretsiz atık toplama poşeti dağıtıyor her hafta, onları verirken bi önceki hafta verdiğini topluyor biriktirmişseniz. 2 yıldır falan var ve insanlar artık iyice önem verir hale geldiler.

Kağıt, cam, plastik, teneke ve kompozit malzemeleri topluyorlar.

Belediyenize bi danış bakalım olabilir öyle bi olay.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Güncelliğini yitirmiş diye bir şey var mı abi ben mesela 1800'lerden kalma General Chemistry kitabını saklıyorum. Bırak geri dönüştürmeyi kimseye elletmiyorum bile zarar verecekler diye. Bilgi bilgidir. Bağışla gitsin bağışlamak parayla değil ya? :)

Dag basinda olsak, ulasilamayacak bilgi olsa evet oyledir. Bir de ders kitabimi atmam ben de, bilgileri kalici ama ansiklopediler falan oyle degil. Bin kat falzasi telefonunda mesela internet ile.

Onun disinda zilyon tane gereksiz dergi falan var. Kim ne yapsin bu dergiler ? 486DX degerlendirmesini mi okusun yoksa 90 yilinin FORTUNE500'unu mu ? Kagit israfi direkt.
Sosyal ağlarda paylaş

Mr_Hand said:

ben de kozyatağındayım zaten. di de sahrayıcedid civarında. buralarda var bu olay işte.

Lan ayni belediyeye bagliyiz ustelik. Bi durteyim ben bu adamlari haci bize niye birakmiyonuz diye. Bizim kapicinin malligi da olabilir bak simdi geldi aklima.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Selam,

Bir sure idare edeceksiniz boyle konularimla.

Elimizde bolca eski kitap, ansiklopedi, dergi ve cam copu var. Hepsi guzelce ayrilmis sekilde.

Gavur memleketindeki gibi arayinca ucretsiz olarak gelip alan ve geri donusum merkezine goturen yerler var midir ?

Gerci once aktif geri donusum merkezi var mi diye sormam lazimdi. =P

o işi buralarda mahallenin kapıcıları ve cop karıştıran arkadaşlar yapıyo.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...