Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

All women become... /Oscar Wilde

Qui

Öne çıkan mesajlar

All women become like their mothers. That is their tragedy. No man does. That's his. /Oscar Wilde

Oscar Wilde, muhtemelen bir çoğunuzun zaten bildiği, İrlandalı bir yazar. Oldukça kendine güvenen, hatta biraz megaloman sanırım. Evlendikten sonra bir kaç ilişki yüzünden hapse giriyor ve hayatı kararıyor sonrasında ama daha öncesinde yazdığı eserler klasikleşmesine yetiyor. Birde annesine karşı aşırı, hatta aşk/tapınma seviyesinde bir ilgisi varmış.

Yukarıda yazdığım sözüyle ilgili düşüncelerinizi merak ettim. Özellikle annesine olan ilgisiyle bağlantıları konusunda. Buyrun.. :)[signature][hline]God created the earth in six days, on the seventh he rendered.
@ui ICQ UIN: 1957744 MSN Messenger: [email protected]
ek$i | DevianArt | Eve-Online

[Bu mesaj Qui tarafından 19 Eylül 2004 00:58 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

hmm iyiki kız kardeşi yokmuş gibi bir teori atıyorum ozaman ben ortaya ha birde tabi ozaman bu adam annesine bak kızını al felsefesini benimsemeli.[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

Bana biraz "bü dünyada kadınlar fazla kadın, erkekler ise yeterince değil" demek istiyor gibi geldi. Daha detayında kadın-erkek arasındaki tüm farklılıklar.. Annesine tapınmasının altındada belkide onun bazı özelliklerinin kendisinde olmasını istemesinden kaynaklanıyordur.[signature][hline]God created the earth in six days, on the seventh he rendered.
Sosyal ağlarda paylaş

Oedipus Rex complex hastalığıda olabilir buda neden karısı ile anlaşamayıp boşandığını açıklar =)

edit:yanlış okumuşum ama genede fikrimden vazgeçmedim :p[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''

[Bu mesaj Ardeth tarafından 19 Eylül 2004 01:25 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Tabi olayı ciddi olarak ele alırsak kadınların ta havvadan beri hiç değişmediğini yani tüm kadınların birbirine çok benzeyen elinde sonunda aynı kapıya varan kişiler erkeklerin ise birbirinden çok farklı (kendilerini anlayamayacak derecede) ve çevresindeki herkesten kopuk kişiler olduğunu söylüyor bence.[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''

[Bu mesaj Ardeth tarafından 19 Eylül 2004 01:31 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Qui, olaya fiziksel olarak bakarsak haklısın. Ama fiziksel olarak erkekte gördüğü yetersizliği vurgulamak için anneyi baz alması tuhaf. Anne yerine sadece kadını kullanabilirdi.

Yani kadını anneden ayıran fark hormonlarının da etkisi ile çocuğu olduğunda yaşadığı düşüncesel (duygusal da diyebiliriz) değişiklik.

Erkek ya da baba, ki erkek ile babayı ayıran tek fark kadının aksine "sadece" çocuğunun olmasıdır, kadın gibi hormonlar yüzünden düşüncesel değişikliğe uğramaz. (doktorsun bilirsin LH hormonu ve kadındaki etkileri) Baba çocuğunu herhangi bir insanı sevdiğinden daha fazla sevemez, çocuğunu anne gibi sevemez yani.

Bu vargıya yönelik olarak o sözlerde kast edilen trajedi bence şu:

Erkeğin o annelik kavramına asla sahip olamaması, kadınınsa bu kavramdan uzak duramaması. (Kadının uzak duramaması ile kast ettiğim çocuğu ne yaparsa yapsın annelik iç güdülerini kaybedememesi)

ps: Fizban sana da kocaman bir LOL, koptum gülmekten.[signature][hline]In God I Trust
For Rest I Just Test
Sosyal ağlarda paylaş

yanlız sen çocuğun doğduğu zamandan bahsedebilirisin en fazla ama 17 sene sonra okadar süre üzerinde emek verdiğin büyüdüğün yetişridiğin insanın yeri hayatındaki önemi ve ona verdiğin sevgi çok farklı.[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

İşte biz erkekler senin dediğin gibi bakıyoruz olaya. Halbuki alakası yok. Bir baba 17 sene verdiği emek karşısında karşılık bile bekler. Anne beklemez, karşılıksız sevgi verir. Anne için çocuğu doğduğunda neyse 17'sinde de o 47'sinde de odur. Bu yüzden annenin gözünde çocuğu asla büyümez, değişmez ve sevgisi zaman ile gelecek olan bu değişime bağlı değildir. Anne vefasız evladını bile taparcasına sever onu ne kadar üzsede, baba tekmeyi atar kıçına, çünki senin de dediğin gibi çocuğuna sevgisini o geçen zaman belirlemiştir.

ps: Bu mesajı yollamadan evel 40 defa düşündüm. Yazarken de tedirgindim. Ama başka türlü de cevaplayamazdım. Bu anne sevgisi üzerine yazılan mesajlar bazılarını burabilir. Sonuçta public bir forum burası. Sorun yaratıyorsa modlarımıza bir rica, silin gitsin mesajımı. Sonuçta ne burada ne de başka bir yerde istediğim bir durum başkalarının uç noktadaki duyguları ile uğraşmak ya da hassas oldukları şeyleri dile getirmek. [signature][hline]In God I Trust
For Rest I Just Test
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ardeth, 19 Eylül 2004 01:24 tarihinde demiş ki:
Oedipus Rex complex hastalığıda olabilir buda neden karısı ile anlaşamayıp boşandığını açıklar =)

Karısı ile boşanmasının sebebi başka hatunlar ile fingirdeşmesi olması lazım. Ama evliliği için zaten "bağlılığın ve aşkın olmadığı bir birliktelikti" yazıyordu.

Ge-ta çok güzel toparlamışsın, öpüyorum yanaklarından.[signature][hline]God created the earth in six days, on the seventh he rendered.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
GE-TA, 19 Eylül 2004 04:32 tarihinde demiş ki:
İşte biz erkekler senin dediğin gibi bakıyoruz olaya. Halbuki alakası yok. Bir baba 17 sene verdiği emek karşısında karşılık bile bekler. Anne beklemez, karşılıksız sevgi verir. Anne için çocuğu doğduğunda neyse 17'sinde de o 47'sinde de odur. Bu yüzden annenin gözünde çocuğu asla büyümez, değişmez ve sevgisi zaman ile gelecek olan bu değişime bağlı değildir. Anne vefasız evladını bile taparcasına sever onu ne kadar üzsede, baba tekmeyi atar kıçına, çünki senin de dediğin gibi çocuğuna sevgisini o geçen zaman belirlemiştir.

ps: Bu mesajı yollamadan evel 40 defa düşündüm. Yazarken de tedirgindim. Ama başka türlü de cevaplayamazdım. Bu anne sevgisi üzerine yazılan mesajlar bazılarını burabilir. Sonuçta public bir forum burası. Sorun yaratıyorsa modlarımıza bir rica, silin gitsin mesajımı. Sonuçta ne burada ne de başka bir yerde istediğim bir durum başkalarının uç noktadaki duyguları ile uğraşmak ya da hassas oldukları şeyleri dile getirmek.

Olabilir tabi ama sevgiyi ele alırken insanların sadece cinsiyetini değil karakter özelliklerinide ele almak lazım bir anne ve babadada söylediklerine ters örnekler bulmak mümkün sanırım. Ama bu konuda başlarken annelerin babalardan daha ilered başladığı doğru. Yinede nasıl annelik içgüdüsü varsa babalık içgüdüsüde vardır.[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...