Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hardcore Hardrock arada ne fark?

Canbaz

Öne çıkan mesajlar

said:
Spidee, 18 Eylül 2004 21:50 tarihinde demiş ki:
said:
Numb, 18 Eylül 2004 21:23 tarihinde demiş ki:bence garip bişey yok bunda. insanlar bişeylerin ezik başka bişeylerin de cool olduğunu düşünebilirler. hardcore dinleyenlerin hepsi eziktir falan gibi bişey de dememiş gibi geldi bana.

Ama eleştirinin de bir adabı vardır, "ezik" ne demek ?

sonuçta hardcore sanatsal değer içermeyen bir tüketim "müziği".yalan mı?
Sosyal ağlarda paylaş

hocam niye alınıoysunki adamın sana söylediği bişey yok. hardcore a ezik diyebilir bi insan bu normal bişi bu onun görüşüdür. sana göre yanlıştır bana göre doğrudur bunda ne sorun varki.?? herşeye iyimi diyelim yani. oda güzel buda güzel mi diyelim millet kıırılcak diye. ? pop ta süper bişey o zaman dimi '' buraları yıkılıyo '' falan?[signature][hline]
"kadınlara mı gidiyorsun? kırbacını unutma!"
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Norton_Antor, 18 Eylül 2004 22:15 tarihinde demiş ki:
sonuçta hardcore sanatsal değer içermeyen bir tüketim "müziği".yalan mı?

Yalan

Hardcore bi tek lp severim, hard rock bi sürü grup dinlerim ama kesinlikle katılmıyorum.[signature][hline] Experience is the worst teacher; it always gives the test first and the instruction afterwards.

[ic ice quote yanliiiis cok yanlis]

[Bu mesaj HellHound tarafından 19 Eylül 2004 13:14 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Norton_Antor, 18 Eylül 2004 22:15 tarihinde demiş ki:sonuçta hardcore sanatsal değer içermeyen bir tüketim "müziği".yalan mı?

aslında hardcore en çok mesaj veren müziklerden birisi(ydi). Rage Against the Machine ve Hatebreed gibi grupları örnek verebiliriz. ama ne zaman korn ve akabinde numetal denen zımbırtı çıktı, hardcore da asi ve karşı duruşunu yitirip piyasa müziği oldu[signature][hline]Burax, 07 Eylül 2004 20:49 tarihinde demiş ki:
fıse kablo takılı ıdı ucu bostu ıste dırek 220w ıste o zaman ılk kez carpıldım öldüm allahdan ayagımda lastık terlık wardı cok ölmedim
Sosyal ağlarda paylaş

Infernal doğru demiş. Korn gibi grupları hiç sevmem aslında sadece hardcore içinde değil rock/metal dünyasında en gereksiz şeylerden biri bence. Nu-metal olayına gelince en koptuğum şeylerden biri biz nası şu grubun sonuna "metal" ekleriz olayı, uzak durunuz. Ha ama yine de hardcore müzik deildir demek çok yalnış bence sewmiyosan korn gibi grupları dinlemezsin uzak durursun biter abartmaya gerek yok :)

Zaten sorun hardcore'da değil nu-metal gibi uydurma metal "türevlerinde" bence piyasa/özentilik durumları işte anladınız siz :)

[signature][hline] Experience is the worst teacher; it always gives the test first and the instruction afterwards.

[Bu mesaj Saendul tarafından 18 Eylül 2004 23:04 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

En başta saçmalıyosunuz, Ne zaman korn gibi gruplar çıktı falan demıssınız Hiçbişeyden haberiniz yok, 94 yada 95 yılından beri korn bu piyasanın ıcınden ve eski hard core gruplarından bitanesi. Asla kotu muzık yapmıyorlar, aksine o tür muzık alanında en iyi muzıgı yapanlardan bitanesi.

Saçma sapan yada bi anda ortaya cıkmıs turemıs bı grup degıldır Korn. Bilıp bılmeden Korn sux dıye dolasmak kolay. Adamlar kaç album yaptı, şaheser niteliginde şarkılar yaptılar. Bunları Limp Bizkite falan deseniz kaldırırımda Kornun haksız yere kotulemek çok saçma ve aptalca bişey[signature][hline] The Truth is out There

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Numb, 18 Eylül 2004 22:17 tarihinde demiş ki:
hocam niye alınıoysunki adamın sana söylediği bişey yok. hardcore a ezik diyebilir bi insan bu normal bişi bu onun görüşüdür. sana göre yanlıştır bana göre doğrudur bunda ne sorun varki.?? herşeye iyimi diyelim yani. oda güzel buda güzel mi diyelim millet kıırılcak diye. ? pop ta süper bişey o zaman dimi '' buraları yıkılıyo '' falan?

"ezik" hakaret tadında bir laf, onun yerine kullanabileceği milyon tane kelime varken neden "ezik" ?

Bu benim birine "Seni sevmiyorum" demem yerine küfretmeme benziyor..[signature][hline]be exceptional!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Saendul, 18 Eylül 2004 22:44 tarihinde demiş ki:
korn gibi grupları dinlemezsin uzak durursun biter abartmaya gerek yok :)

1.si Korn hakkında en ufak bilgin dahi olmadıgın ap açık ortada.
2.si atıp tutmak gibi aptalca davranıslar ıcıne gırıyosun. Korndan uzak durun falan ne demek ya?

Başka gruplara b.k atmak ıstemıyorum sızın yaptıgınız gıbı, boyle salakca seyler yapmam fakat Bilip bilmeden konusanları gorunce sinir oluyorum, dayanamıyorum.

Hadi anladım MUzıgını sevmezsın, hoslanmassın Bilginde yoktur grup hakkında konusmassın oturursun sevmedim dersin. Çıkıpta Korndan uzak durun korn yeni çıktı hede hödö tarzı şeyler soylemek ne kadar saçmadır ya.

Korn'nun son 2-3 yıl ıcınde daha cok kıtleye hitap etmesinde MTV denen ultrabudala kanalın etkisi vardır. Bunu kabul ediyorum, Yeni korn dinlemeye başlayanalr yüzünden belkide yanlış görüldü biraz bunun etkısı cok var bence. Adamlar kaç yıldır muzık yapıyolar yani yaptıkları muzıge hard core bile denemez gibi ibare ler kullanmak hos degıl.

Sakinim, sakinim...[signature][hline] The Truth is out There

Sosyal ağlarda paylaş

İlk okuduğumda ben de öyle zannetmiştim amatekrar okursan mesajı şunları demek istediğini göreceksin :

Nu-metal, cart-metal, curt-metal gibi her kelimenin sonunda "metal" kelimesi getirmekten uzak durunuz..

Ardından, "Hardcore kakadır, Korn hıyardır" diye olayı abartmayın sevmiyor iseniz uzak durursunuz olur biter..

Mesaj biraz karışık olduğundan ilk okuduğumda ben de öyle zannetmiştim..[signature][hline]be exceptional!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Infernal_Reborn, 18 Eylül 2004 22:39 tarihinde demiş ki:

ne zaman korn ve akabinde numetal denen zımbırtı çıktı, hardcore da asi ve karşı duruşunu yitirip piyasa müziği oldu

Bu biiiir,

said:
Saendul, 18 Eylül 2004 22:44 tarihinde demiş ki:
Infernal doğru demiş. Korn gibi grupları hiç sevmem aslında sadece hardcore içinde değil rock/metal dünyasında en gereksiz şeylerden biri bence. bence sewmiyosan korn gibi grupları dinlemezsin uzak durursun biter abartmaya gerek yok :)

Buda İkiii

Bu cümleler ben cileden cıkartmaya yetti, yanlıs anladıgımıda sanmıyorum. Neden adamları ısrarla savundugunuda anlamıs degılım[signature][hline] The Truth is out There

[Bu mesaj BlaCk_DmC tarafından 19 Eylül 2004 03:44 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

korn=powechords+ritimbox+bir cırtlak
sanatsal değerden bahsedip komik görünmeyin burda
Hendix bence sanatçıdır.Satriani sanatçıdır.ama bir hardcore grubu sanatçı değil paylaço olur en iyi ihtimalle.[signature][hline]thanatos, 4 eylül 2004 00.30 tarihinde demişki: Doğu,temizle beni!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Saendul, 18 Eylül 2004 22:30 tarihinde demiş ki:
Yalan

Hardcore bi tek lp severim, hard rock bi sürü grup dinlerim ama kesinlikle katılmıyorum.

linkin park mı limp bizkit mi dedin anlamadım ama ikisi de hardcore değil.biri rapcore biri nu metal.

[ic ice quote... yanliiiis cok yanlis]

[Bu mesaj HellHound tarafından 19 Eylül 2004 13:14 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Proxa, 19 Eylül 2004 10:13 tarihinde demiş ki:
korn=powechords+ritimbox+bir cırtlak
sanatsal değerden bahsedip komik görünmeyin burda
Hendix bence sanatçıdır.Satriani sanatçıdır.ama bir hardcore grubu sanatçı değil paylaço olur en iyi ihtimalle.

Insanlar bu grubu dınlıyorsa, Insanlar bu gruptan zevk alıyorsa kaç senedir hiç bir dinleyici kaybı sorunu yaşamadan yoluna devam etmisse o grup evet ona saygı duyacaksın. Yani ben Marlyn Manson'a bile saygı duyuyorum artık o derece yani.

Ha sanatsal deger tartısmasına hıc gırme ordan biri cıkıp beny benassi sanattır falan derse şaşırırsın[signature][hline] The Truth is out There

[Bu mesaj BlaCk_DmC tarafından 19 Eylül 2004 16:35 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Hardcore Hardrock arada ne fark?

Soruyu gördüm konuyu okumadım nokta koymaya geldim; aralarında ikisininde müzik olması dışında hiçbir alaka
yok. <--Nokta bu noktaydı işte[signature][hline]"Story of SadButcher"

horacegoesskiing, 19 December 2003 13:31 tarihinde demiş ki:
...zayıf gelen iki dersim vardı resim ve beslenme dersi. şimdi dombili bi çizerim. öyle bi karakterim var yani...
Sosyal ağlarda paylaş

sadbutcher +1
hah cidden noktayı koydun hocam bravo böyle bi cevap bekliyodum bende[signature][hline]Saeros, 17 Eylül 2004 18:59 tarihinde demiş ki:
izmir'deki otobüslerin yarısında bulunan en teknolojik olay vites.
Mirage Icq'da demiş ki:
Predator (10:17 PM) :
terminale gittim çok iyi bir film ya
Mirage (10:17 PM) :
terminalör?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...