Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

D90 - D3100 arasındayım

trainspotting23

Öne çıkan mesajlar

• Admin
d3100 ü d90'a tercih etme nedenin daha ufak ve taşımasının daha kolay oluşu ve video çekimi olabilir.

bunlar çok önemli değil ise D90 almalısın.

AF motoru şöyle bir şey. Nikon'un bazı lensleri otomatik odaklama yapan motorla gelmiyor. (AF motor). Hali ile de bu lensleri alır isen d3100 e taktıgında kendin elle odaklama yapman lazım. Yani lens üzerindeki ringi döndürerek ve viewfinder dan bakarak sol alt köşede yanıp sönen ışıgı yakalamaya calısıyorsun. bazen cok can sıkıcı olabilir. o nedenle d3100 alır isen ve af istiyorsan daha pahalı lenslere yöneleceksin. ya da d90 alıp istediğin lensi alacaksın her halükarda kamera kendi af yapıyor.

D90 genel olarak da giriş seviyesi üstü bir model oldugundan uzun vadede daha çok memnun edecek. yarı prof ve hatta durumuna göre prof çekimler yapabilirsin.

(bende d90 var)
Sosyal ağlarda paylaş

Teşekkür ederim bende şu dakikaya kadar araştırmayı sürdürdüm ve d90'ın mantıklı oldugunu gördüm fakat bilinen marketlerde garantili fiyatı beni biraz aşıyor.

1-Hayyam'dan almamı önerir misiniz?
2-Üzerindeki 18-105 ile alsam yeterli olur mu yoksa body alıp daha iyi bir lens mi alayım?
Sosyal ağlarda paylaş

trainspotting23 said:

Merhaba,

İlk makinemi alacağım. Haliyle amatörüm. Uzun süredir araştırıyorum ve bu iki makine arasında kaldım. Takıldığım nokta d3100'de af motoru olmaması. Bu tam olarak nedir? Ne gibi sıkıntısı olur veya nasıl çözülür?

Ya da direk D90 mı dersiniz?
Niye Nikon?
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
18-105 ile alıp 6 ay sonra yeni lens aldıktan beri 18-105 takmadım daha üstüne aletin

satsam mı satmasam mı hala düşünüyorum.

18-105 çok kötü bir lens değil bu arada. yani bu diğer 18-55 lenslerden daha iyi kesinlikle. kamera gövdesi ile gelen en iyi lenslerden birisi.

ama mesela bir sigma 10-20 ya da tokina 11-16 alırsan geniş açı olayı çok değişiyor.

prime lens aldıgında da f1.8 ya da para varsa f1.4 hazzı bambaşka.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...