Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

şerefsiz bir doktor ve onun yancısı eczacı

mokoko

Öne çıkan mesajlar

ben mühendislik hakkımda bilgim olmadığı için kalkıp size ayar verme çabasında değilim veya doktorlukta boyle ühendislikte şöle diye. operasyon anında kullanılan malzemelerden tutun da mr bt cihazlarındaki rant emin olun mühendis imzası kadar haksız kazanç getirir, neden yarışa girdik anlamadım burda??

yalnız bu kadar yazı yazmamım sebebi gerçekten son zamanlarda dr üzerinden fazlaca siyaset yapılıyor ve gördüğüm o ki halk bununla çok güzel narkoz etkisinde uyutuluyor.
dasaa ve snake sizinn mesajlarıınızda bunları kanıtlar nitelikte.
bu yanlış yönlendirme öyle bir hal aldı ki son zamanlarda hekime şiddet tahammül boyutunu aştı, eğer gündemi takip ediyorsanız bunu belirtmem bile gereksiz.
yoksa deli miyim ben hayatımın en önemli sınavına 1 ay kalmamışken burda kendimi parçalayım?

ben size mesleğimi olabildiğince iyi yapmaya çalışan pisliğe batmamış doktorların hikayelerini anlatmak isterim eğer birilerini suçlama çabası içindeyseniz, ama vakit kaybı olacaktır muhtemelen çünkü mesajlarınızdan anladığım kadarıyla hem kişisel bi tartışmaya döndü hem de sanki mühendislerle veya başka bi meslekle yarışma içindeymşim gibi konuşuyorsunuz.

yine belirtmek istiyorum ki yukardaki mesajlarımdaki olumsuzlukları patiye dert yanmak için yazmadım, sizin mesajlarınızdaki iddiaların bazılarının gerçeği yansıtmadığını belirtmek ve bir kaç kendini bilmez yüzünden töhmet altında kalan hekimlerle, kasıtlı olarak dr'a karşı "gazlanan" hastalar sonucu gitgide büyüyen gerilimin hasta-hekim ilişkisini iyice kötüye götürdüğünü söylemek için yazdım.

edit: istemeden konu dışına saptı kusura bakmayın
Sosyal ağlarda paylaş

Abi tartışma Bone tarafından söylenilen "doktorları açlığa sefalete zorlamak" gibi bi anafikirden çıktı. Biz de dedik ki, doktorlar, Türkiye şartlarında "açlık, sefalet" diye qq yapılmayacak derecede maaşa sahipler. Trilyon kazanıyor demiyoruz ama doktorlar aç geziyor diyemeyiz. Kıyas yapıldığında risk ve koşullara göre düşük maaşa sahip olabilirler ama açlık sefalet sınırlarının da dışında bi miktar alıyorlar diyoruz.

Onun dışında, çok şerefli, mesleğini severek yapan doktorlar varken ve bunlar da aynı maaşı alıyorken, üçkağıtçılık yapan doktorların bunu yapma nedenini yine "açlık sefalet" olayına bağlayamayız diyoruz.

Yanlış anlaşılma olmasın.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Onun dışında, çok şerefli, mesleğini severek yapan doktorlar varken ve bunlar da aynı maaşı alıyorken, üçkağıtçılık yapan doktorların bunu yapma nedenini yine "açlık sefalet" olayına bağlayamayız diyoruz.

aynen ama işte bu olmazsa başka bahane bulacaklar zaten :)
ps: mesajının geri kalanına katılıyorum zaten. aynı düşünüyorum bu konuda
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...