Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Site yapımı hakkında

black_rider

Öne çıkan mesajlar

black_rider sayfa duzeni icin kesinlikle table kullanmalisin. En basit ornek olarak kod.

resmin yanina ne yazmasini istiyorsan buraya yaz

Yukarida gordugun bir HTML (Hyper Text Mark-up Language) kodu. isaretleri arasindaki kelimeler "tag" (teg diye okunur) diye adlandiriliyor. Sen bir sayfa yapmak istediginde bu tagleri kullanarak istedigin objelerin sayfanin istedigin yerinde buyuk kucuk italik vb. sekilde yazdirabilirsin.

Yazmak icin program ne lazim dersen. Ben sahsen notepad tavsiye ederim. Ozellikle Frontpage den uzak dur. Seni cok tembellestirir. Profesyonel olarak calismak istersen ve MS platformu dusunuyorsan Visual Studio InterDev hararetle tavsiye olunur.

Hadi kal saglicakla,
Sosyal ağlarda paylaş

said:
s3ns3i, 14 May 2003 20:37 tarihinde demiş ki:
black_rider sayfa duzeni icin kesinlikle table kullanmalisin. En basit ornek olarak kod.

resmin yanina ne yazmasini istiyorsan buraya yaz

Yukarida gordugun bir HTML (Hyper Text Mark-up Language) kodu. isaretleri arasindaki kelimeler "tag" (teg diye okunur) diye adlandiriliyor. Sen bir sayfa yapmak istediginde bu tagleri kullanarak istedigin objelerin sayfanin istedigin yerinde buyuk kucuk italik vb. sekilde yazdirabilirsin.

Yazmak icin program ne lazim dersen. Ben sahsen notepad tavsiye ederim. Ozellikle Frontpage den uzak dur. Seni cok tembellestirir. Profesyonel olarak calismak istersen ve MS platformu dusunuyorsan Visual Studio InterDev hararetle tavsiye olunur.

Hadi kal saglicakla,

sensei, önce adama bilmiyormuş gibi taglerden bahsettin kod
örnekleri verdin bide note padla sayfa yap diyorsun :) Hemen yapalım bari ama ne renk olsun?
Sosyal ağlarda paylaş

Bence kesinlikle Frontpage yada Dreamweaver gibi programlar uğraşmayın. Dreamwaever Mx bile hiçbir zaman hiçbir şekilde gerçek bir Html görüntüleyicisi olamadı, olamayacakta... O yüzden web sitesi ile uğraşan arkadaşlarıma kesinlikle basic(basit) bile olsa Html öğrenmelirini öneriyorum. Table ları, biraz tagları, biraz da mantığı anladıktan sonra çok kolaydır Html. 10 gününüzü almaz bile...
Sosyal ağlarda paylaş

Ben frontpage le öğrendim ama notepadle uğraşacak zamanım yok, ters öğrendik o nasıl oluyo demeyin oldu işte =)
uygulama yapa yapa kod yaza yaza öğreniyo insan, asıl sorun kafandaki istediğin düzeni notepadle uygulamaya başlamakta.
Vaktin blsa notepad, azsa frontpage+dreawaver üzerine notepad deneyebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...