Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Iron Maiden- dod

Chris_Metcalf

Öne çıkan mesajlar

Allah benim topigim acilmis haberim yok.
1. 2005 te 25 sene olmayacak 77 de baslamislar muzik yasamlarina, tabi daha oncesi de vardi, gurubun toplanmasi, calismalar vs. Neyse kucuk bir ayrinti belirteyim dedim.
2. Iron Maiden forumlarini bilmiyorum takip ediyormusunuz ama artik onlar da muzik kariyerlerinin sonuna geldiler. Muhtemelen 1 en fazla 2 album daha cikaracaklar ve bitiyor... Zaten kesinlikle world tour yapmayacaklarini arada bir buyuk organizasyonlara katilabileceklerini aciladilar o kadar. Ayrica farkina vardiysaniz DOD'un reklamini da oyle cok fazla yapmadilar. Zaten amaclari para kazanmak degil muzik yapip gercek fanlarini sevindirmek bir nevi.
3. Bence DOD guzel bir album. bilmiyorum ama burada DOD sarkilarinin 4er 5 er sayfa yorumunu yapabilecek kadar iron maiden'i dinleyen var mi ama bir cok yorum okudum ve muzikalite olarak iron maidenin hicbirsey kaybetmedigini, hatta 3 gitarin artilarinin cok fazla oldugunu soyluyorlar. En azinda insanlar boyle yorumlamislar. Ayrica bana kalirsa acaip kaliteli bir album....
3. Bence Blaze iyi bir vokal fakat iron maiden icin ideal degil. Bunun nedeni ise dikkat ederseniz bruce'un vokalleri kendine ozgu. Yani bruce u coverlamak neredeyse imkansiz cunku oyle bir ses ve sarkilar resmen o vokal orada olmazsa sarkida bir eksiklik hissettiriyor adama. Iste iron maiden'in ozelligi de burda bence. Tek olmasi yani. Blaze ise daha common bir vokalist... Ayrica bruce kadar Kuvvetli bir sesi de yok. Ne bruce'un yaptigi inis cikislari yapabilir, ne de onun kadar sesi iron maiden sarkilarina oturabilir. Zaten ilk baslarda gurup sarkilarini, tarzini vokale gore oturtur ki bu belli birsey iron maiden'in vokalisti BRUCE'tur. Cok basit bir ornek vereyim... Blaze gelip de Hallowed'u bruce gibi soyleyemez... (bilmiyorum belki de bruce un vokali ile daha cok iron maiden sarkisi mevcut oldugundan ben bagdastiramiyorum Blaze ile iron maiden'i)
not: En cok sevdigim sarki da blaze tarafindan soylenen Como estais amigos'tur bu arada...

Son olarak DOD'u herkez kendi zevkine gore iyi veya kotu degerlendirebilir ama...
Albumun bir iron maiden albumu olmasi bu kadar satilmasina, alinip dinlenmesine yetmistir... Bunsan sonra gelen album de ne olursa olsun bu kadar satacaktir, daha bile cok satabilie hatta...[signature][hline]horacegoesskiing, 08 December 2003 18:13 tarihinde demiş ki:
yemişim mantığı. aksiyon varsa ben de varım
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...