Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

whiskas hakkında bilgi lazım

seraphiel

Öne çıkan mesajlar

• Admin
whiskas'i kenara koyup gittim paraya kiyip gourmet cat food aldim.

eskiden siyam disisi kedim diger siyah kedimin yemegini bitirmesini bekleyip sonra azcik yemek icin ugrarken simdi erkek kediyi ittirip onun yemegini calmaya calisiyor (ayri taslardan yeseler dahi.. )

oyle ki yavas yavas ve az yiyen kedi simdi saldiriyor hehe

cok sevdiler

bilmiyorum tr de var mi bu gourmet kedi mamasindan

https://www.gourmet-cat.co.uk/Default.aspx
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
whiskas'ı benim kedide seviyor ama öyle pek ahım şahım bir mama değil aluriel'in dediği gibi kötünün iyisi. ilk başlarda benim kedi pro plan koydum mu yemiyordu whiskasla karıştırıp karıştırıp verdim şimdi çatır çatır yiyor pro plan'ı bir de denildiği gibi süpermarketlerde falan satılan mamalar hayvan için sağlıklı değil.

son olarak dynamick gourmet'leri gerçekten çok seviyor kediler (bende veriyorum benimkisine) ama fazlası zararlı şişmanlamalarına falan yol açıyor o yüzden kararında vermek en iyisi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Whiskas ayarinda felix var berbat. Bizim kediler yemediler hic.

Bu aralar evdeki iki kediyi su sekilde besliyoruz (biri disi siyam digeri erkek british short hair kirmasi)

whiskas dan 1 kasik + yarim paket gourmet ya da shiba

ara sira da whiskas dan 1 kasik ustune kasaptan bobrek ya da ciger alip onu kaynatip sonra makasla keserek mamaya karistiriyoruz.

ara sira peynir, yogurt, sut, salam, ton baligi, izgara balik, haslanmis patates veriyoruz severek yiyorlar.

bahceli oldugu icin ev haftada 4-5 kere bahceye cikmalarina izin veriyoruz cikip oynayip cimen yiyip sonra da midedeki tuyleri temizlemek icin kusup mutlu oluyorlar. :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Kuru mama olayinda da yine benzer bir durum soz konusu. Whiskas'in kuru mamalarindan var ayrica veterinerlerin sattigi pahali kuru mamalardan var artik farkli farkli markalar aliyoruz aklimda kalmadi isimleri. Ikisini karistirip veriyoruz. Siyam disisi kedimiz kuru mamayi daha cok seviyor.

Kedilerin ikiside ideal kilolarinda. Yaslari 1-2 arasi. Eskiden whiskas agirlikli beslerken ozellikle siyam disisi haftada 1-2 kere kusuyordu yedikten sonra. Kendimiz gozlemleyip nedeninin whiskasin ideal mama olmamasindan oturu oldugunu tespit ettik. O gunden beri de karistirarak veriyoruz malum diger mamalar cok pahali.. Suan mutlular bu sekilde.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...