Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Logitech G13

neferon

Öne çıkan mesajlar

2.5 ay kadar oldu alalı WoW'u bıraktığım için ihtiyacım da kalmadı açıkçası...

http://www.vatanbilgisayar.com/logitech-920-000947-g13-gameboard/productdetails.aspx?I_ID=37981

Baya kolaylaştırmıştı işimi Mage oynarken... =) Topluca oyunu bıraktığımız için bu da bana patlamış oldu bi miktar... Sonuç olarak...

Vatan bilgisayardan aldım faturası mevcut...

125TL son fiyat olarak belirledim ilgilenen olursa İstanbulda elden satmak istiyorum her iki taraf için de daha uygun olması adına...
Sosyal ağlarda paylaş

Saolasın =) ama acc. ve char. problemi yok Allah'a şükür... İstediğim tüm charları kasmıştım =) Aslında arkadaş oynasaydı iyi ratinglerde bi pvp takımımızda olurdu ama işte arkadaş olmayınca WoW'un pek mantığı yok benim adıma =) Sonuç olrak G13 PvP için güzel alet... Ama tabi gereklilik duyan olur mu onu bilemiyorum pek =) Bence çok tuşlu mousetan daha etkili ve daha ucuz zaten Nagadan vs...

Paladini kasarken kendi otomatik macrosuyla kasmıstım 50den 85e... sadece yön veriyodum karaktere... Ha ne zevk alıyosun denebilir o şekilde ama acıkcası ara levellerde pek yorulmak istemiodum... İnternette fln gezerken o orda yaratıkları kesiodu oyle oyle catanın 2. haftasında da Paladini kasmıstım alt char olarak... Hem de G13 e ısınmıstım az biraz... Sonuçta alışması biraz vakit alıyo.. Sol eli tus kombinasyonalrı için kullanınca...
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
photographer said:

mesela nasıl bir faydası var bu keypad'in
yani normal keypadde yapamayıp bunda yaptığın ne var mesela ?

Faydası WoW için söylemem gerekirse mouse'u daha efektif kullanırsın... Bu da PvP'de baya etki yaratmakta zaten... Bir tusa makro atayabilrisin mesela ben paladin için Crusader strike, judgement ve Divine Shieldi koymustum pek ugrasmadan.. Cooldownı geleni kullanıyo.. tabi bunu kendine göre daha efektif ve uzun macrolar haline getirebilrisin... sonra tuşa basar sadece yaratıkalara dogru kosarsın ve bu yeterli olur... Veya Raidde castersan yine bu tarz bişey yaparsın sonra gider işlerini halleder geri gelirsin... Tabi bu tarz bişeyi ne kdr kullanırsın bilinmez ama kolaylık saglıyo.. Ben kullanmam dememe ragmen cok ugrasmadan bazı basit seylerr yapmıstım.. Böyle olunca oyuna baglı kalmak da azalıo... Çayını koyup gelirsin dps çok az fark eder =) veya kapıyı açar siparişini alırsın küfretmessin bosu bosuna çoğu yerde =) Kısacası sadece bi miktar daha kolaylaştıran bir şey oyun oynamayı... Ama tabi senden ziyade karşı taraftaki karakterler hissediyodur bunu PvP yaparken çünkü hareketlerini daha efektif hale getiriyo... Mage oynadıgım için bana lzmdı boyle bir şey... Ve kullandığım süreçte gayet işime yaradı... Zalphir benim karakterdir gerçi pek bişey yapmadan bıraktık oyunu ama =)
Sosyal ağlarda paylaş

Yapamadığın başka bir şeyi yapmak değil olay ama oaly şu. W,A,S,D ile yonetip etrafındaki tusları kullanarak oynuyosan Q,E,R,1,2,3 gibi çok fark yaratmaz gibi gorunuyo. Ama yonu Joystick'i ile vereceğin için W,A,S,D 'yi de ekliyosun ve bagımlı kalmıyosun bu tuslara. Ayrıca mesela macro yazdın... Macro su sekilde işliyo. G10 tusuna diyelim ki atama yaptın ve atama şu sekilde. Num 1, Num2 Num3 Num4 o tusa bastıgında bunların hepsini yapar ayrıca bi macro yazmaktan ziyade bunları kullanır. Aralarına da ms aralıgı verirsen daha aktif kullanabilirsin. Bu daha çok LvL alırken kullanılabilir. Veya tank'lık anında Agro cekmek için en iyi macroyu yaparsın sadece ona basınca her şeyi yaparsın istediğin gibi. Yani biraz abartı kullanırsan bir çok sey yapablirsin ama ben o kadar kullanmadım. Benim için onemli olan mouse'u daha efektif kullanmaktı PvPde. Çünkü meleeler etrafında donup durunca mage olarak pvp yapmak ciddi anlamda zor. ki ben Num kullanıyodum o yuzden elimi kaldırıp tekrar mousea koyup tekrar numa gecmek vs zaman kaybı oluyodu. Daha fazla tusa sahip olamanı saglıyo ve daha rahat hareket eder hale geliyosun oalyı bu. Sadece oyun oynamayı kolaylastırmak ve tabiki daha fazla zevk alıyosun durum boyle olunca. Çok tuslu mouse mantıgı. mouse ile daha fazla seyi yapabilmek.

Mousesuz da oynanabilir mesela oyun. ama mousela daha iyi oynanır ama olamsa da oynanır. Bu da aynı sekilde. mouse ve klavye ile de oynanır oyun. Ama mouse + gamepad ile daha rahat oynanır. =)
Sosyal ağlarda paylaş

G13'te bişeyin çalışmması gibi bi durum yok.. Zaten ordaki tuşlara kendi isteğine göre klavye tuşlarını atıyosun... Tek farkı macro yapabilirsin... mesela G13 tusuna dersin ki 1er saniye arayla önce 1 sonra 2 sonra 3 sonra 4... bas dersin o tus bunları yapar bastıgında... Yani yaptığı olay klavyedeki tusları kullanmak zaten ayrıca bir şey değil...
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...