Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tunus, Mısır derken Arap İsyanı Libya'da

Tatar Ramazan

Öne çıkan mesajlar

ben de bu libyadaki sivil katliamlarından çok etkilenip, protesto amaçlı ya da birleşmiş milletler acilen müdahale etsin amaçlı organizasyonların bildirilerine imza atmıştım (avaaz org., amnesty int. v.s.) sonrasında kaddafi'ye olanları, libya kurtarıcılarının! iğrençliklerini, sarkozy geri zekalısının gerçekte ne olduğunu, libya'nın günümüzdeki durumunu gördükçe nekadar pişman oluyorum anlatamam. kaddafi'nin başına gelenlerde benim de payım varmış gibi hissediyorum.

bu nedenle şimdi suriye (afrika, iran v.s.) ile ilgili gelen protesto eylemi maillerini siliyorum hemen.
Sosyal ağlarda paylaş

mahmud_mahmudov said:

Ne hikmetse şu "devrim" aylardır Suriye'ye gelemedi bi.

Libya kadar kolay yem değil çünkü. Libya bedava petrol idi krizdeki avrupa ülkeleri ve amerika için. Petrolu olan ve olmayan taraf olarak ikiye bölündü rahat ettiler. Petrolü olmayan tarafda soykırım bile olsa şimdi umursamazlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

mahmud_mahmudov said:

Ne hikmetse şu "devrim" aylardır Suriye'ye gelemedi bi.

Libya kadar kolay yem değil çünkü. Libya bedava petrol idi krizdeki avrupa ülkeleri ve amerika için. Petrolu olan ve olmayan taraf olarak ikiye bölündü rahat ettiler. Petrolü olmayan tarafda soykırım bile olsa şimdi umursamazlar.

Soykırım falan yok, adı üstünde BOP. Birileri Suriye'deki Kürtlerin ve Sünnilerin ellerine silahları verdiler, adamları eğittiler, Suriye ordusunun üzerine saldılar, adamlar da şimdi ülkelerinin dirlik ve birliğini savunuyor. Gerisi batı basınının ve batıcı akepe medyasının bizlere yansıttığı kurmaca-düzmece haberler...Ve tabii ki subjektif haberler. Devir internet devri, bağımsız bir çok blogger var, bunların içinde Suriyeliler var, bu ülkede yaşayan yabancılara ait olanlar var. Kolaycılık yapmayıp bunları da takip edersek bilgi sahibi oluruz, sonra da fikir sahibi oluruz. CNN TÜRK'ten,CNN'den, BBC'den, NTV'den, STV'den,TRT'den verilen haberleri referans almanın doğru bir yaklaşım olmadığını anlamamızı sağlar bu tavır.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Birader baya bilmiyomuşun okumasını. Diyorum ki Libyanın petrol olmayan tarafında (bölündü hani ikiye) katliam olsa artık umursamazlar istediklerini aldılar. sen gelmiş soykırım yok diyosun haha hangi soykırım yok olmayan şey nasıl yok olur zaten

Özür dilerim,neremle okuduysam yazdığın ilk mesajı,gergin günümdü dün,sanırım o yüzden olmayacak şekilde anlamışım yazdıklarını.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...