Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hangi internetçi?

Tyrael

Öne çıkan mesajlar

kozalak said:

tahminim evden santral ya da telefon kutusuna kadar telefon kablosu, sonrası fiber. salladım.

mukemmelmis sistem dsf

Agmahan said:

bu arada ttnet fibere baktım web sitesinden de bunlar telefon hattına mı fiber çekiyorlar????,sıkça sorulan sorularda çok enteresan şeyler var

telefon hattina fiber cekilmez, fiber zaten ayri bi kablo turu. Telefon hatti bakir kablo, fiber = fiberoptik kablo, ikisi ayri seyler.
Sosyal ağlarda paylaş

jonq said:

Koca TTNET neyine güvenemiyorsun :)

16MB demişse 16MB civarı bir bağlantıya sahip olacaksın.
Hattın kalite durumu, santrale olan uzaklık vs. vs. gibi bunu etkileyen çok etmen var ama tutup da 1MB'e düşmezsin korkma.

Hani 30TL 1MB sabite vereceğime 16MB-1MB arası bir bağlantıya veririm daha iyidir en azından.

Sakın aman aman!

'Kadar' keyword gayet guzel TTnet tarafından kullanılıyor. 8 mbit e kadar olan baglantımda, tarife degisikliginden once güzel güzel 2mbit sabit baglantım var iken birden tarife değiştiği anda nedense hattım 1 mbit i anca kaldırır olmuş TTnet deki cagri merkezindeki sıfatlarını burda yazamayacagım sekilde engelli özürlü elemanların dediğine gore.

Allah belanı versin TTnet
Sosyal ağlarda paylaş

hızın 1mbit ancaysa o zaman arıyosun çağrı merkezini.
1mbit bile değil hızım diyosun. 750Kb görünüyor test yaptığımda diyorsun(800 den aşağı bi rakam salla, onlar sistemden bunu göremiyorlar zaten raad ol). onlar da çağrı kaydı açıyorlar ve 1-2 güne tleekomdan bi adam arayıp hattınızı 8mbit e fixledik diyor.
çakal olun biraz. sözleşmede minimum hız 800Kb sağlamak zorunda.
Sosyal ağlarda paylaş

Agmahan said:

2sinin ayrı şeyler olduğunu biliyorum da yazdığım gibi bir sıkça sorulan sorulara bak,bir telefon numarasına sadece 1 fiberi olabilir gibi enteresan şeyler var,siz başvurun biz sizin fiber alıp alamayacağınıza yerinde tespit ediyoruz gibi...

E dogal olarak öyle bi limitleme koymus olabilir. Telefon aboneligine göre hat dagitiyo olabilir, telefon hatti uzerinden degil. 3 fiber hatti alip kurumsal bi is yapar gibi kullanabilirde herif onu. Basvurun fiber alip alamayacaginiı tespit edelim dedigine göre de, o bölgede fiberoptik kablolar dösenmismi dösenmemismi veyahut hizmet orada varmi yokmu budur muhtemelen.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...