Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

FTP sorunsalı

madcow

Öne çıkan mesajlar

Bir internet sitesi hazırlamıştım abim için, internete aktarmaya çalışınca şu görüntüyü alıyorum. Anasayfa html'ye tıklayınca koyduğum tüm yazılar linkler görünüyor ama arka fon olarak hazırladığım ya da eklediğim resimler falan hiçbiri görünmüyor. Neden böyle bir sorun oldu, hazırlarken birgisayar içinde normal bir şekilde çalışıyorlardı, çok yeniyim web sitesi hazırlama konusunda, abes kaçtısa kusra bakmayın.

İkinci bir sorum da www.siteadi.com olarak bir sayfayı browser'a yazıp açmaya çalışıldığında açılır açılmaz ana sayfanın çıkmasını nasıl ayarlayacağım.

Şimdiden teşekkürler,
Sosyal ağlarda paylaş

resimlerin falan olduğu klasör gibi bi şey yarattıysa kullandığın program onları hiç bozmadan html dosyasının yanına at. bi de html dosyasının ismini index.html yap siteye girince otomatik açılması için.

ama tabi resimlerin html kodları içindeki adresleri file:// la başlıyosa yapman gereken başka şeyler olucaktır kullandığın editör büyük ihtimalle otomatik yapıyodur ama wysiwyg editörlere aşina değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

madcow said:

Bir internet sitesi hazırlamıştım abim için, internete aktarmaya çalışınca şu görüntüyü alıyorum. Anasayfa html'ye tıklayınca koyduğum tüm yazılar linkler görünüyor ama arka fon olarak hazırladığım ya da eklediğim resimler falan hiçbiri görünmüyor. Neden böyle bir sorun oldu, hazırlarken birgisayar içinde normal bir şekilde çalışıyorlardı, çok yeniyim web sitesi hazırlama konusunda, abes kaçtısa kusra bakmayın.

İkinci bir sorum da www.siteadi.com olarak bir sayfayı browser'a yazıp açmaya çalışıldığında açılır açılmaz ana sayfanın çıkmasını nasıl ayarlayacağım.

Şimdiden teşekkürler,

imageshack linkini açamadım.
neyle hazırladın sayfayı? Dreamweaver ya da FrontPage mi? Eğer kodları kendin yazdıysan ve resimleri images klasörünün altına attıysan kodlarda şöyle yazman gerek:

siteadi.com domain'inde ana sayfanın açılmasını istiyosan ana sayfanı index.html olarak adlandır. Bu Default.asp filan da olabilir. siteadi.com yazdığında ilk o dosyalara bakar..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...