Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mesela bu nasıl yapılır?

BiTcH_oFBaT

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...

mesela şu, ve buna benzer ters ışık fotoğrafları. Bunları bu hale getirmek için ne yapıyoruz arkadaş? Yani makineden bu sonuç çıkmadığı garanti (yani öyle bence, bilemedim)

Bu ya da? Güneş nasıl bu kadar keskin çıkıyor? Hatta bu bile tam olmadı, bazı ters ışık fotoğraflarında tam yuvarlak, koyu turuncu bi güneş yakalanıyor.

Renkler falan, çok farklı, sıcak. Pek bi tuto bulamadım adam gibi bu konuda, nedir olay?
Sosyal ağlarda paylaş

Fotoğrafın çekiminden çok mesela ilk fotoğrafta kamera sonucu bu şekilde mi çıkıyor direk?

Suyun yüzeyindeki ışık yansımalarında falan hiç oynama yok mudur mesela? Ters ışık fotoğraflarının işlenmesi ile ilgili tuto yok mudur ya da sdf

Hayır ps işini beceremiyorum, az biraz eli yüzü düzgün bişey çeksem iyi edit yapamadığım için o da olmuyor, eeh deyip şevkimi kırıyorum kendi kendime. Bişeyler yapsam sanki abartı müdahale yapmış gibi hissediyorum, o da gözüme hoş gelmiyor, yine eeh deyip kapıyorum. Olmuyor sdf
Sosyal ağlarda paylaş

ölçüm modunu spot'a alıp odağı güneşe veya yakınına yaparsan bu tarz bişey çıkabilir

fotoğraflarda pek müdehale yok bence

P'de mi çekiyosun mesela, çektin baktın aydınlık çıktı, güneş de patlak falan... Çektiğin ayarlara bak sonra M'ye alıp diyaframı gene sabit tutup enstanteneyi artırarak denemeye devam et illa ki bir noktada patlaksız bir fotoğraf çıkar sonra bişeyleri anlarsın işte... hani ezberden şunu bunu yap olur da diyemiyorum bilmem anlatabildim mi

sonra bi de mesela ön plandaki objelerin tam siyah olması için fotoşopta aç fotoğrafı sonra ctrl+L veya ctrl+M 'ye bas orda kalemler var siyah gri beyaz. Siyah olana bas sonra da fotoğrafta simsiyah çıkması gereken yere götürüp kalemle oraya bas. Gene istediğin tarza yakın bişeyler çıkacaktır
Sosyal ağlarda paylaş

abi bilmiyorum ki tam
bişey lazım oluyor google'dan arayıp bakıyorum. Tutoriallarda mesela adam sana anlatırken seni bi sürü yere sokup çıkartıyor yok layerdı yok şuydu kopyalaydı kesti yapıştırdı şu kısayolda şuna bastı... onları önce anlamadan yapıyosun sonradan neyin nerden olduğu kafana yatmaya başlıyor işte
oturup müfredat işler gibi belli bir siteden sırayla tutorial izlemedim yani tam olarak onu soruyosan :p zaten gerek yok her şeyi öğrenmeye de.. lazım oldukça bakar öğrenirsin

mesela öyle farklı tutorialları inceledikçe sonra kendi kendine kısayollar veya farklı yollar da keşfediyosun PS baya büyük ve kapsamlı bir program bir şeyi yapmanın çok yolu var hani o yüzden pratikle oluyor yavaş yavaş

zaten ben gurusu hiç değilim adam gibi kullanabildiğim 2-3 kısayol 3-4 araç 1-2 teknik falan var aslına bakarsam
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...