Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elvan Atina 2004'te 5000 metre koştu

Abus

Öne çıkan mesajlar

said:
Soulless, 24 Ağustos 2004 20:17 tarihinde demiş ki:
said:
Kumadam, 24 Ağustos 2004 14:07 tarihinde demiş ki:
İkisi ayrı şeyler bence,
Biri milli takım katıldığı diğeri ise galatasaray'ın katıldığı bir turnuva.
Bende devşirme sporculara karşıyım, sonuç olarak milli takımda bir Türk olmalı.
Kazanam için herşey mübahtır gibi bir Makyevelist yaklaşımı da benimsemiyorum, olimpiyatlarda bir devşirmenin benim bayrağımı temsil etmesi bana sadece gözboyama olarak geliyor.
Ayrıca, ülkesi ne durumda olursa olsun milliyetini önemsemden sadece madalya uğruna başka bir ülke adına yarışanlarıda kabullenemiyorum.

Diyelim ben cok iyi bir basketbolcu olacak potansiyele sahibim.Ve ulkemde ilgilenen , yatirim yapan kimseyi bulamiyorum.Sokakta oynamaktan kurtulamiyorum.
Hatta kötü sartlarda yasiyorum , birak dunyaca ünlü bir sporcu olma hayalimi dogru duzgun karnimi doyuramiyorum.

Sonra Turkiye diye bi ulkeden Enka diye bir sirketin temsilcileri bendeki potansiyeli farkediyorlar yada ögreniyorlar bir sekilde.Transfer teklif ediyorlar o sirket adina yarismam icin.Bende kabul ediyorum ve o ulkeye tasiniyorum.Buraya kadar ulke mulke yok ortada para dersen turkiye adina yarismasamda aliyorum.Yatirim tamam , ilgi var , hayat sartlarim cok daha iyi.Neyse yillar geciyor bu arada ben bu turkiye denilen ulkeyi seviyorum , burda yasamayi seviyorum , dogdugum ulkedekinden daha iyi olan sartlara alisiyorum.Bu arada bana bu ulke adina yarisma ve vatandaslik teklif ediliyor , bende kabul ediyorum.Neden ? Para icinmi? Hayir ben zaten para kazaniyorum hatta eskisinden daha iyiyim daha rahat kazanabilirim o parayi.X ulkesinde dogmus olabilirim ama orda mutlu degildim simdi mutluyum ve Turkiye denilen bu ulkenin bir vatandasi olmak , o ulkeyi uluslararasi musabakalarda temsil etmek istiyorum.

Simdi bu bazi ucuz milliyetciler icin yetersiz olabilir.İlla annesi yada babasindan biri türk olsun , turkiye de dogsun , hatta birisinin sacmaladigi gibi bozkurt kani aksin damarlarinda gibi.
Benim icin yeterli ama , hemde fazlasiyla.
Cok daha gelismis , insanlari daha az kelle avcisi , yasam sartlari cok daha iyi ulkeler dururken turkiyeyi secme cesaretini ve sevgisini gösterebildigi icin bile hayranim ben bu kiza.Derisinin rengi yada kaninin yeterince saf olup olmadigiyla ölcülmüyor bir insanin nekadar yasadigi ulkeye sahip ciktigi.Cok gördük safkan O. cocuklari , ben saf olmayan kanli olani tercih ederim bin kere.

Elvan'ın ağzından bazı şeyleri anlatabildiğine göre onunla çok yakın bir geçmiş yaşamış ve zamanlarını paylaşmış birisin diye düşünüyorum bu yazmış olduklarından, yok eğer bunlar sadece varsayımlarsa mesnet içermeyen şeyler birşeyleri cevaplamanda havada kalıyor.
İkinci olarak, ben Neden elvan kabul etti demedim, ben neden biz böyle bir şeyi kabul ettik ve devşirme sporcu mantığını, yetiştirme mantığından daha iyi bulduk, neden kolay yolu seçtik.
Üçüncü olarak evet, ben sonradan vatandaşlık verilmiş inasanların o ülkeyi uluslararası platformda temsil etmesine karşıyım, sen buna ne ad verirsen ver.
Son olarak sırf madalya kazanmak amacı-ki devşirme sporcularımıza verilen en önemli hedef bu-yla birilerini vatandaş yapıp kendimizi böyle durumlara sokacağımıza, nüfusu 70 milyon sınırında olan bir ülkede gerekli spor yatırımı ile kendi oyuncularımızı yetiştirelim.
Not: Elvan'ın katıldığı yarışmayı elvan'ın vatandaşının kazandığını düşünürek, demek ki o ülkenin de şartlarında birşeyler olabildiğini görmek lazım.
Konuyu açan kişiye özürlerimi sunarım bu konuyu saptırdığım için, yazdıklarım hakkında değerli görüşlerinizi seve seve özel mesajlarda cevaplayabilirim.
İyi geceler[signature][hline]Kumadam of Moonglow/Atlantic - OSI
Zulkir of Necromancy RED
Red Mages Guild
--------------------------------
Goktug Tetik - Star Wars Galaxies
Eclipse - Combat Medic/Carbineer
Kettermoor - Doctor/Pistooler - DARK
MSN:[email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...