Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Google Nexus S

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

app market'ta clock widget falan derseniz çıkar bi sürü şey..

du bedava ne var.. weather no mu ne vardı. onun sol tarafta weather, sağda digital saatli güzel bi widget'ı vardı

hah şu.. zor hatırladım
http://www.androidpit.com/en/android/market/apps/app/com.ermesjo.yr/Weather-Widgets-yr-no
Sosyal ağlarda paylaş

hakkaten asdf.

bi de haber sitesi widgeti var uzerinde kurulu gelen. hava durumuyla birlikte ayni widget uzerindeler.

ama sadece amerikadan haberler veriyo, lokasyonu dei$tiremiyo muyuz haber icin? hava durumunda otomatik algiliyo nitekim.

ha bi de alet bende deil, kiz acayip seviyo, diyorum 1 gun bende kalsin yukliyim onu bunu, yok vermem telefonumu diyo asdf. o yuzden oynama $ansim yok. boyle bi yere not ediyorum bunlari, bugun yarin 2 dakkada kurayim diye.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar selam
ya ben bitirmeyi android programing üzerine yaptım ve bitti. Yani en azından istenilen derece ulaştı ve artık emulatorle değilde orjinal bir telefonla denemek istiyorum.

Turkcellin kampanyasından Samsung Galaxy S almayı planlıyordum. Bide size sorayım dedim iyi bir fiyata alınabilecek en iyi android telefon nedir (öyle çok ahım şahım olmasına gerek yok gps olması lazım, eh bittabi internet bide android 2.2 desteği)

tek sorun 1 haftam var test için, yani istanbulda kolayca alabileceğim bir yerde olması lazım.

Yardım ederseniz sevinirim
Sosyal ağlarda paylaş

miyaw33 said:

aslında baya farklı seyler jaılbreak ıle rom yuklemek.
1-makınene göre rom ortalama 1 haftada cıkmaya baslıyor.
2-jaılbreak tek işe yarıyor,romlarda ıse her romun ozellıgı farklı oluyor,misal birisi cok hızlı,diğeri stabıl,arayuzler vs farklı seklınde.Mesela ben leedroıd kullanıyorum rom olarak,standart desıreden yaklasık yuzde 50 daha verımlı ve hızlı telım.
3-eğer root yapmayıp orjınalınde kalacaksan androıdde,ozaman servıs saglayıcının yenı romunu beklıyorsun,o uzun suruyor.

Mum_Chamber said:

root ve jailbreak arasindaki tek fark biri official digeri degil.

yoksa farkli rom yuklemek su yapmak bu yapmak prensipte ayni. android'in de yeni versiyonu cikiyor 2-3 ay senin telefonuna gelmesini bekliyorsun, iphone'da da ios cikiyor 2-3 ay jailbreak bekliyorsun. ozunde pek bir fark yok gibi geliyor bana.

bu arkada$ baya bilgili bu arada , ama bi sorun vvarmi$ ve bolume yazamiyomu$ nedense. bana ozelden bir suru program tavsiye etti saolsun. onlari android app ba$ligina yazacagim.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

nexus en iyisi $u anda da, boyle bi$eye ihtiyacin var mi ki?

bi de bu 2.3 gingerbread.

1100-1200 sahibinden.com , galaxi de o civarlar.

ikinci el bir nexus one 700 800e bulunur istersen onu dene. 2.2ye update oldu sanirsam onlar.

İkinci bitirmeyide androidde yaparım diyorum. Min 2.2 de çalışabiliyor program o yüzden 2.2 dedim. :)

ihtiyac derken yani almışken iyi bişey alamda kullanayim diyorum sadece :)

bide taksit yapabileceğim bir yer olursa. Şu an türk GSM'ler destekliyor bu bebeği değil mi
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

google unlocklu satiyo telefonalrini zaten.

gayet yeterli , yalniz biri donanimhaberde vodafone la cali$miyo diye agliyodu. benim turkcellde cali$iyor.

keşke istanbulda satan bir yer bulabilsem olması galaxy S alacağım.
ama galiba çokta farkları yokmuş yanılmıyorsam.
Yoksa yanılıyor muyum ? :)
Sosyal ağlarda paylaş

dualcore olmayan telefona nexus lar haric 2.3 sonrasi update gelmeyecek gibi soylentiler cok revacta, muhtemlene de dogrudur. elde giderli bi telefon varsa bence de optimus beklenmeli. yoksa nexus s in gayet gideri var.

tabii bu noktada 3rd party romlar meclis disi. efektif olacaklarini da sanmiyorum ztn pil omru falan derken.
Sosyal ağlarda paylaş

simdilik sadece soylenti.

ama android in gecmisini de dusununce hali hazirdaki vendorlarin da ne siklikta guncelleme aldiklari belliyken cok da tutarsiz bi soylenti degil.
ama winmo nun yolundan da hayli uzak, netekim MS inki gibi kapali bi sistem degil, herturlu rom edinme sansi var nasilsa.

yine de efektiflik den ve android in ozelliklerini tam manasiyla kullanmaktan bahsediyorsak durum boyle .
Sosyal ağlarda paylaş

Nexus S batarya açısından çok zorlanıyor . 1 gün 5 saat flan gitti bataryası . Aramızda Nexus S sahipleri var mı ? Nedir durum , ne önlemler alabilirim ? Ki ekranıyla fazla oynamıyorum , wireless - 3g çoğu zaman kapalı , fazla app da kullanmıyorum , zaten 3. günüm bu telefonla , daha dışarı çıkıp GPS , navigasyon falan bile denemedim enerji tüketecek.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...